Radarový modul AGILIS ACD 2400-052

Pokračování sekce VF technika, ale na kratších vlnách. Konstrukce a přístroje s frekvencí nad 1GHz.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

Radarový modul AGILIS ACD 2400-052

#1 Příspěvek od Artaban001 »

Zdravím, z blíže neurčeného PIR senzoru jsem vymontoval tento modul. Čidla mám dvě, tudíž mám dva moduly. Podobný radarový moduly jde vybrakovat i ze světel, dveří, či jiných aplikací. Mě osobně jde o to, že bych zkusit tento modul rozchodit samostatně. Podle informací, co jsem našel na netu, by uvnitř měl být oscilátor, a směšovač, který "mixuje" vysílaný a odražený signál (10,525GHz) a s rozdílovou frekvencí se nějak operuje.
Když jsem tento modul zkoušel uvnitř toho čidla, na výstupu byl nejaký klíčovací signál (asi 10KHz), jehož amplituda se střídavě zvyšovala a snižovala podle toho, jak se k němu přibližuju rukou. Klíčovací signál šel z procesoru čidla (stejná signál klíčoval napájení a výstup taky někam do procesoru). Podle mě to musí fungovat i bez toho klíčování..
Obrázek
Přílohy
IMG_20160620_154556.jpg
(160.07 KiB) Staženo 483 x
IMG_20160620_155134.jpg
(189.72 KiB) Staženo 472 x
IMG_20160620_154621.jpg
(191 KiB) Staženo 478 x
IMG_20160620_154607.jpg
(156.95 KiB) Staženo 479 x
schema.jpg
+R - napájení radaru
výstR - výstup
vlevo je vstup z PIC čidla
vpravo je výstup někam k tomu operáku, nebo co to je.
(142.46 KiB) Staženo 463 x

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#2 Příspěvek od Artaban001 »

Teď jsem tu experimentoval s 5V zdrojem a na výstup toho radaru jsem připojil audiozesilovač z reproduktorem. Při rychlým přibližování a oddalování bylo slyšet rozdílový signál (musel jsem hodně rychle hýbat překážkou, aby se "zázněj" dostala aspoň na 100Hz). Takže po vhodném zesílení a připojení čítače můžu měřit rychlost aut v nějakých jednotkách, nebo to přepočítávat :-) A nepotřebuju ani to klíčování.. Na osciloskopu by bylo poznat i ty "maxima i minima", jak se přijatá a odražená vlna buď sečte, nebo odečte od vysílané.. Ani tomu nevadilo, že jsem se kouknul dovnitř. (škoda, že jsem tenkrát ten radarový snímač ze světla zlikvidoval)

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#3 Příspěvek od Artaban001 »

problém je vyřešen
kdyby jste někdo chtěli používat tyto moduly pro svoje aplikace:
Náhodou mě Google vyblil spoustu informací o jiným modulu, ale funkčně je stejný. Mikrovlnařině nerozumím, takže nějak nechápu, jak může kousek válečku z nějaký keramiky spolu z mosazným šroubem nad ním ovlivnit frekvenci, ale to na na používání modulů nemá vliv.
https://www.openimpulse.com/blog/produc ... or-module/
Takže shrnutí:
Modul se dá provozovat s trvalým módu, nebo klíčovaným (proto ty impulsy na napájení a na výstupu). Modul je pasívní, takže je potřeba vysoce zesílit výstup a ještě jej prohnat nějakýma propustima (je tam nějaký pasívní směšovač, do kterýho nevede žádné napájení - jedině že by z 5V přes odpor do výstupu podobně jako u elektretovýho mikrofonu (nezkoušel jsem). Výstupem je rozdílová frekvence vysílané a přijaté vlny - od pár Hz (dokonce při použití osciloskopu jsem dosáhl toho, že ten modul uměl hlídat polohu předmětu (interference na směšovači). Na vyzkoušení stačí připojit na modul 5V a na výstup proti zemi sluchátka (docela mě to udivilo). Ani bych se nedivil, kdyby se lepší varianty těchto modulů nepoužívaly v radarech pro měření rychlosti na silnicích.

Uživatelský avatar
Cowley
Příspěvky: 3087
Registrován: 04 úno 2005, 01:00

#4 Příspěvek od Cowley »

Diky za zajimavou inspiraci. Mam nekolik podobnych modulu z PIR+MW detektoru vyrobce DSC.
Treba se k tomu taky nekdy prokousu a zkusim si z nich neco postavit.

Zvlastni je, ze jsem k tomu memu modulu vyguglil jenom Datasheet bez nejakych konkretnich zapojeni, treba jen ve vazbe k "prvnimu" mikroprocesoru. :(

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#5 Příspěvek od Artaban001 »

To moje má na obalu "Paradox". Dokonce to mají i elektrolyty na desce.
bezpečáci u nás v práci prováděli výměnu dvou čidel za novější, tak jsem ty použitý zachránil před vyhozením.. ;-)

Uživatelský avatar
Cowley
Příspěvky: 3087
Registrován: 04 úno 2005, 01:00

#6 Příspěvek od Cowley »

Tak to bude PARADOX 525D :)

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#7 Příspěvek od Artaban001 »

Ano, a oba mají vadný relé.

Uživatelský avatar
Burajko
Příspěvky: 1803
Registrován: 21 srp 2009, 02:00

#8 Příspěvek od Burajko »

Ja mam tiez novu hracku.
http://www.ti.com/product/AWR1642
Už druhý krát strihám a furt je to krátke

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#9 Příspěvek od Celeron »

Mě světla s radarovým spínáním, co jsem si namontoval doma ve vjezdu už docela s e r o u. Stačí aby trochu víc pršelo a nebo zafoukalo a už je rozsvícíno. I když je světlo IP54 tak se obávám, že se kvůli principu detekce nedá dát ven.
Dřív jsem tam měl PIR a ten zas rozsvěcoval v noci světlama každej auťák, co projel za vratama před vjezdem. Když jsem ubral citlivost, tak se to zase nerozsvítilo na pohyb osob. Tak mi byl doporučenej radar a ten zas má jiný mouchy.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Odpovědět

Zpět na „Mikrovlny a mikrovlnná technika nad 1GHz“