Domácí telefon Urmet –interkom.

Sem patří samozřejmě i přístroje s "utrženým sluchátkem"- bezdrátové, ale vždy dále s okolním světem komunikující po vedení, a to nejen ve veřejných sítích.
Pro telefony GSM a podobné máme samostatnou sekci.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
MajklR
Příspěvky: 375
Registrován: 16 úno 2006, 01:00
Bydliště: Olomouc 9

Domácí telefon Urmet –interkom.

#1 Příspěvek od MajklR »

Dobrý den pánové, může mi prosím nějaký odborník na domácí telefony poradit? Sehnal jsem pět starších funkčních DT Urmet s napájecím zdrojem 789/5 (786/11) a hlasovou jednotkou. Když je zapojím dle uvedeného schematu, tak fungují. Chtěl bych je ale použít jako interkom do pěti místností bez hlasové venkovní jednotky a el. zámku . Vyzvánění a tlačítka mám vyřešené, jde mi pouze o propojení mikrofonů a sluchátek na svorkovnici mez jednotlivými přístroji, viz fota. Stačí mi jednoduchý náčrt. Předem děkuji za rady. Majkl.

Uživatelský avatar
MajklR
Příspěvky: 375
Registrován: 16 úno 2006, 01:00
Bydliště: Olomouc 9

#2 Příspěvek od MajklR »

Další foto.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#3 Příspěvek od ok1hga »

MajklR píše:Chtěl bych je ale použít jako interkom do pěti místností bez hlasové venkovní jednotky a el. zámku . Vyzvánění a tlačítka mám vyřešené, jde mi pouze o propojení mikrofonů a sluchátek na svorkovnici mez jednotlivými přístroji
na těch přílohách je manuál, ale jak si to přesně představuješ ty ?
namaluj jak máš vyřešené vyzvánění a tlačítka . . .

Uživatelský avatar
Cowley
Příspěvky: 3087
Registrován: 04 úno 2005, 01:00

#4 Příspěvek od Cowley »

Zadej do googlu:
interkom 1131 miwi
A je to v obrázcích druhý obrázek ze stránek Matelektra.cz

Počítám že má tlačítka "bokem". Má do nich zavedený generovaný tón ze zdroje a odchody z nich na CA svorky jednotlivých domofonů.

Uživatelský avatar
Cowley
Příspěvky: 3087
Registrován: 04 úno 2005, 01:00

#5 Příspěvek od Cowley »

Jde o podobný princip jako zde
U URMETu jde o spojení svorek 1+2 (sluchátko a mikrofon) společná zem je svorka 6, vyzvánění se vede na svorku CA.
Svorky 9 a 10 se nepoužijí.

Uživatelský avatar
MajklR
Příspěvky: 375
Registrován: 16 úno 2006, 01:00
Bydliště: Olomouc 9

Domácí telefon Urmet –interkom.

#6 Příspěvek od MajklR »

Dobrý den, děkuji za zájem, vyzváněcí tlačítka mám zapojené jiným způsobem mimo telefony, svorku CA, 10, 9 vůbec nepoužívám. Jde mi jen o to, jak propojit svorky 1, 2 a 6 , abych po zvednutí např. dvou sluchátek mohl mluvit s protistranou. Nepotřebuji řešit odposlech v dalších telefonech.
Kdysi jsem něco podobného dělal u telefonů STROPKOV, Propojil jsem všechny svorky č.6 a svorky č2, napájení malé trafo, vyhlazené napětí, mám dojem 220/24, dávalo se ke kontrolkám, interkom funguje dodnes. Předpokládal jsem, že by to mohlo fungovat i u Urmetu. Jak jsem už psal venkovní hlasovou jednotku nepotřebuji, pouze telefony a zdroj. Díky za rady, Majkl
Ještě dodávám, ty staré Tesly byly typy 4FA 146 73, 10 tlačítek a typ 4FA 147 81, 8 tlačítek.
Naposledy upravil(a) MajklR dne 07 úno 2019, 21:41, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Cowley
Příspěvky: 3087
Registrován: 04 úno 2005, 01:00

#7 Příspěvek od Cowley »

Vždyť jsem to už nahoře napsal...

Uživatelský avatar
MajklR
Příspěvky: 375
Registrován: 16 úno 2006, 01:00
Bydliště: Olomouc 9

#8 Příspěvek od MajklR »

Dobrý den, tak jsem propojil telefony dle náčrtu v příloze a nefunguje to. Přepínač funguje, ale hovor mezi stanicemi je hluchý. Asi dělám někde chybu. Zdroj na schémátku je 786/11, má výstup mínus J (nevím, k čemu slouží), já mám 789/5 viz příloha, tam je jen mínus 6V. Může mi prosím někdo poradit, nebo nakopnout jednoduchým schémátkem, jak to propojit? Předem moc díky, Majkl.

Uživatelský avatar
MajklR
Příspěvky: 375
Registrován: 16 úno 2006, 01:00
Bydliště: Olomouc 9

#9 Příspěvek od MajklR »

Další schéma.

Uživatelský avatar
MajklR
Příspěvky: 375
Registrován: 16 úno 2006, 01:00
Bydliště: Olomouc 9

#10 Příspěvek od MajklR »

Zdroj.

Uživatelský avatar
Cowley
Příspěvky: 3087
Registrován: 04 úno 2005, 01:00

#11 Příspěvek od Cowley »

Ve zdrojích Tesla se dělaly dvě varianty:
"pasivní", jen s kondenzátory ( viz příloha podle zdroje SN 4FP 672 18 )
a "aktivní" s výkonovým PNP tranzistorem (schéma taky někde mám, jen bez hodnot součástek, zdroj 4FP 672 56).

Propojí se dohromady všechny domofony - jejich svorky mikrofonů (č. 2) a připojí k interkomovému zdroji.
Propojí se dohromady všechny domofony - jejich svorky vlastních sluchátek (u Urmetu jsou to svorky 1) a připojí k interkomovému zdroji.
Propojí se všechny domofony - jejich svorky minus (u Urmetu jsou to svorky 6) a připojí k interkomovému zdroji.

Ta interkomová část je i ve zdroji typu 4FP 672 19, viz zde.
Zdroj řady 19 uměl odpojit venkovní panel tak, aby byl v průběhu vnitřní komunikace zticha - to provedlo přitažené relé A hned po zazvonění mezi přístroji z generovaného tónu vedeného ze svorky T.
Přílohy
Intercom_zdroj_SN18.png

Uživatelský avatar
MajklR
Příspěvky: 375
Registrován: 16 úno 2006, 01:00
Bydliště: Olomouc 9

#12 Příspěvek od MajklR »

Dobrý den, moc děkuji za zaslaný návod, zítra to hned vyzkouším a napíšu, jak to dopadlo. Přeji hezký zbytek víkendu. Majkl.

Uživatelský avatar
MajklR
Příspěvky: 375
Registrován: 16 úno 2006, 01:00
Bydliště: Olomouc 9

#13 Příspěvek od MajklR »

Dobrý den, tak jsem spíchnul malý zdroj, zapojil dle návodu a ono to jede. Moc děkuji kolegovi "Cowley" za pomoc a radu. Přeji hezkou neděli. Majkl.

Uživatelský avatar
Cowley
Příspěvky: 3087
Registrován: 04 úno 2005, 01:00

#14 Příspěvek od Cowley »

Rádo se stalo :)

Odpovědět

Zpět na „Linkové telefony, faxy, tel. ústředny včetně domácích“