Pila Parkside

Problémy s elektrickým nářadím

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od Habesan »

Co takhle zkusit bez rotoru, umístit do statoru například kompas ???
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#17 Příspěvek od BOBOBO »

+hliník . I ty kilowatové motory pro vysavače mají rotory vinuté Pelhřimovem .....

Uživatelský avatar
niko231
Příspěvky: 412
Registrován: 14 čer 2005, 02:00

#18 Příspěvek od niko231 »

Znovu jsem kontroloval rotor, není přerušen, na magnetickém jádru je v pohodě, planžeta nedrnčí ( z toho důvodu jsem investoval do statoru). Kdyby byl načlý rotor, tak by se aspoň jiskřilo od uhlíků. Jak jsem psal zkouším v sérii přes topné těleso, abych motor nespálil Zkoušel jsem i motor napětím 24VDC neroztočí se. také jsem otáčel v obalu pily stator o 180st, žádná změna Tak asi mi to převinuli se špatným sledem vinutí, zkusím reklamovat.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#19 Příspěvek od BOBOBO »

To neexistuje , po prohození vývodů cívky by to muselo chodit . Zkusil bych přes to těleso ještě každou cívku na síťvé zapojit a měřit proud . Pokud bude u jedné rozdílný , byl by tam záviťák , ale ten by jsi po pár sekundách i ucítil .

Uživatelský avatar
hajeklubos
Příspěvky: 447
Registrován: 01 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Praha 5

#20 Příspěvek od hajeklubos »

Možná jsem tě trochu zblbnul, že jsem začal o směru vinutí, protože to bylo přemotávané. Jde o to aby se to točilo na jedno i na druhé vinutí stejným směrem. aby to nemagnetovalo proti sobě. Ty jsi vyzkoušel všechny možné kombinace začátků a konců vinutí, tak to ve smyslu motání nebude. Tak se přehazuje smysl otáčení. Předpokládám, že šťávu pouštíš přímo na motor vše ostatní odpojeno. Zkusil bych znova otestovat na 24Vdc nebo 48Vdc (trafo plus můstek). Ničím nezatížený volně rukou se protáčející motor. Přes žárovku nebo spirálu bych to na 230Vac nezkoušel. Kolik ohm jsi naměřil na lamelách rotoru? Co říká izolační stav rotoru, změřil bych pro jistotu i stator. Měřit proud jak mezi tím napsal BOBOBO také nezradí. To jsem zvědav. Stále tipuji rotor. Zkontroloval jsi zda sedí uhlíky na komutátoru?
Luboš

Uživatelský avatar
niko231
Příspěvky: 412
Registrován: 14 čer 2005, 02:00

#21 Příspěvek od niko231 »

Tak závada nalezena, špatný izolační stav rotoru mezi vinutím a plechy rotoru.
Všem díky za odpovědi a rady.

Uživatelský avatar
hajeklubos
Příspěvky: 447
Registrován: 01 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Praha 5

#22 Příspěvek od hajeklubos »

Nechci být poslem špatných zpráv ale jestli i obyčejným multimetrem naměříš odpor mezi vinutím rotoru a kostrou řádově v Kohmech půjde spíše o vinutí propálené na kostru.(nebo taky naměříš šlus) Tam to patrně začalo, stator byl následek.
A to ti fakt nepřeju, když jsi se s tím tak natrápil.
Luboš

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#23 Příspěvek od MiraSt »

Takže... Sečteno a podtrženo: Přes kostru rotoru mezizávitový zkrat. Samotný svod na kostru by neměl vliv na běh.
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Odpovědět

Zpět na „Elektrické nářadí“