Přenosný mp3 přehrávač na repro, pokec.

Klasické bastlení z domácích zásob

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
padik
Příspěvky: 319
Registrován: 02 led 2015, 01:00

Přenosný mp3 přehrávač na repro, pokec.

#1 Příspěvek od padik »

Chtěl jsem si něco koupit, a nevybral jsem si. Tak jsem vzal radio Riga 103, které tenkrát krásně hrálo a použil bednu s repro. Do kastlíku na baterie jsem vlepil použité 12V aku z tyčového vysavače. Jediný zesilovač, který mám k dispozici je z PC repráčků TDA 2822. Hraje to, ale mám dojem, že tomu něco chybí a zajímá mne to. Reproduktory?-tehdy na radiu byla možnost přidat basy, tak to něco málo asi vydrží. Vysoké Unap? Nebo je snad možné vnímat
1-10% zkreslení ? Volume decentní., poslech do 2 m. Co myslíte?
Pozn: Je plánován zesik D 2x3W z ebay nebo bluetooth zes.

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#2 Příspěvek od Kremik »

Potíž je v termínu "krásně hrálo". Od rádia jsi mohl očekávat něco jiného než od mp3. Nebo tvoje nároky od té doby vzrostly. Nerozumím ale jedné věci. Když to rádio krásně hrálo, proč jsi nepoužil jeho původní zesilovač? Samozřejmě že člověk vnímá zkreslení, 10% už fakt hodně. Malé zkreslení si neuvědomuje, ale takový poslech ho nenadchne tolik, jako když to hraje čistě. Hodně dělá i frekvenční charakteristika. Při nízkých hlasitostech se ti mohou líbit i různé hrby. Nejsem si jist, ale možná i určitá zkreslení. Ovšem u reproduktorové soustavy by ti to neskutečně vadilo.
Měl jsem, kdysi dávno, rádio Maximka. Ruské, jednoduché, tuším že nemělo VKV. Proti reproduktorovým soustavám to byl doslova a do písmene chrchlík. Rozebral jsem ho na díly, říkal jsem si co s takovým rádiem, nepotřebuju. Ovšem pak mě to mrzelo. Při tiché reprodukci mluveného slova mělo "hezký zvuk". Už nikdy jsem nenarazil na žádný jiný výrobek, který by mi ho nahradil. Ani eqalizérem takový zvuk nenapodobíš.
Ovšem kdybych tohle rádio chtěl použít jako aktivní repráček, pustil si na něm něco co jsem zvyklý poslouchat z beden, asi bych puknul smíchy.
Kdo ví, jestli kdybych dneska slyšel Maximku mluvit, jestli by se mi líbila jako tehdy. To je totiž něco, co neoslní hned. To se musí chvíli poslouchat, než si uvědomíš, že se ti to vlastně líbí.

Uživatelský avatar
Spiral
Příspěvky: 300
Registrován: 07 čer 2013, 02:00

#3 Příspěvek od Spiral »

padik píše:Chtěl jsem si něco koupit, a nevybral jsem si.
Zdravím,
co třeba Sencor SRD 215?
Koupil jsem ho asi před rokem rodičům a jsou spokojeni.
Zvuk překvapivě dobrý, uvnitř (pokud se nepletu) Li-Ion BL-5C, mohu doporučit, ale nechci odrazovat od bastlení.

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#4 Příspěvek od Zaky »

Jestli si chceš koupit něco,co slušně hraje, kup si něco od JBL. Je to nehorázně drahé, ale fakt to hraje. Určitě tě to někde v prodejně nechají poslechnout.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#5 Příspěvek od Kremik »

Spiral píše:uvnitř (pokud se nepletu) Li-Ion BL-5C
No to budou okna drnčet! :lol:

Uživatelský avatar
padik
Příspěvky: 319
Registrován: 02 led 2015, 01:00

#6 Příspěvek od padik »

Zaky píše:Jestli si chceš koupit něco,co slušně hraje, kup si něco od JBL. Je to nehorázně drahé, ale fakt to hraje. Určitě tě to někde v prodejně nechají poslechnout.
Velmi správně-JBL nehorázně drahé. Ten Sencor je maličký, to ne. A to původní SSSR radio-no to bylo mono na dva repro. Vyrábím stereo- a hlavně malý odběr z baterek. V hledáčku byl Technisat TECHNIRADIO 8. Má to USB vstup, ale neumí to víc souborů. Jdu nakupovat na Ebay...

Odpovědět

Zpět na „Zapojení ze šuplíku“