Hoblovka z r.1990 - náhrada kondenzátoru

Vše co se týká silnoproudu.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
HF_Tech
Příspěvky: 331
Registrován: 25 dub 2022, 02:00

#31 Příspěvek od HF_Tech »

Ona jde udělat ještě jedna věc. Udělat si z malého stykače samopřídrž a přes druhý kontakt tlačítka START připojovat rozběhový kondenzátor. Při rozběhu jen obsluha podrží tlačítko start po dobu rozběhu a nic dalšího se nemusí vymýšlet.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#32 Příspěvek od BOBOBO »

Tos musel dlouho myslet , ono to tak je .

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#33 Příspěvek od Crifodo »

Taky jsem tuto podivnost před pár lety dostal darem, mohl bych se teoreticky podívat na zapojení, ale prakticky ne dřív než bych se proházel haldou přimrzlých prken a odtáhl tu věc někam vytemperovat. Navzdory/díky tomuto původu to v zásadě fungovalo, až na omezenou možnost stavění desky vůči válci s břity (rozsah už na konci, tříska pořád malá a ještě k tomu nestejná). Výměna nožů je už asi spíš iluzorní. Na konci hřídele je ještě kotouč asi 250 mm s pravítkem, tak ještě zbývá využití jako taková sovětská cirkulárka.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#34 Příspěvek od BOBOBO »

Kámoš z práce na tom vybavil baráček . To je víc než 30let , o trochu jsme tomu třísku zvětšovali , ale jak ... už nevím . Elektriku jsem pro něj dělal , ale s tímto problém neměl . Ona výhoda jedné fáze byla ojediněnlá . Ony se strojky dělaly , ale bylo to valně třífáz . Tu pilku mimo dalších zařízení pro sebe sem si také raději vyrobil sám a dal tam motor z monobloku čerpadla 2,2kW jednofáz .

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#35 Příspěvek od kejki »

BOBOBO píše:Původní výrobce je CCCP .
No já to beru tak, že ta fabrika, kde se pořád ještě dělá nástupce, je v Bělorusku.

Odpovědět

Zpět na „Silnoproudá technika“