Zjištění směru otáčení as.motoru

Vše co se týká silnoproudu.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ransom
Příspěvky: 924
Registrován: 19 črc 2020, 02:00
Bydliště: Náchod

#16 Příspěvek od ransom »

Artaban001 píše:Tak mě schválně zajímalo, zda se tohle jinde řeší profesionálněji.
V sériový výrobě se při výstupní kontrole určitě vyplatí drahý přikládací indikátor. Ale běžnej praktik takovou věc s sebou netahá.

Já osobně považuju za příznak profesionality naopak schopnost vystačit s improvizací a s nejjednoduššími pomůckami v jakékoli situaci. Sám sebe mám za profíka, ale nikdy jsem nepotřeboval nic víc než jakoukoli tenkou a měkkou/pružnou věc, co se dá strčit do ventilátoru.

Jinak pěknej příběh!

Uživatelský avatar
HF_Tech
Příspěvky: 331
Registrován: 25 dub 2022, 02:00

#17 Příspěvek od HF_Tech »

Ten Fluke má nějaký snímač magnetického pole. Kupodivu to funguje i přes plechový kryt. U frekvenčáku bylo potřeba, aby se rozjel alespoň na 10Hz jinak blikaly náhodně oba směry.
Já jsem to kupoval hlavně kvůli vibračním podavačům - uvnitř jsou zadeklované dva motory a oba se musí točit správným směrem. Jsou v docela humus prostředí a s vadaskou na tom byli dva lidi schopní strávit i hodinu. S touhle hračkou to je práce na 5minut.

Ještě pro rejpaly. Hodina zastavení linky + znovu najetí stojí cirka 150 000Kč.
Na výměnu porouchaného dílu má člověk asi 20 minut. Pak se musí část materiálu vyhodit.
Takže ten měřáček se zaplatil asi tak za 2 minuty :)

Odpovědět

Zpět na „Silnoproudá technika“