MW minutka WLD35-1/P

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

MW minutka WLD35-1/P

#1 Příspěvek od Celeron »

Potřebuju něco ubastlit z mechanicko-elektrický minutky z mikrovlnky. Před pár dny jsem ji vyrubal z nějaký LG a nepoznačil si zapojení.
Měřením mi vychází, že pin 1 je vstup 230V, pin 3 je spínaný napětí a pin M je N-ko. Nemáte to někdo poznamenaný, mám to dobře? Na netu jsou pod tímhle označením trochu jiný minutky, jeden nebo dva vývody navíc a schema žádný.
A ještě by mě zajímalo provázanost minutky přes ozubení na druhej knoflík na přepínání výkonu / funkce??. V který poloze to má nepřerušovanej chod? Ta moje minutka na tenhle druhej knoflík nějak kašle. Vždycky jsem měl mikrovlnky s digitálem, tohle mám v ruce poprvé.
Díky!
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 802
Registrován: 20 čer 2005, 02:00
Bydliště: Hospoda u Třebíče

#2 Příspěvek od vasekpetr1 »

Ahoj Celerone. Tady něco nenajdeš? :wink: Jen jsem to zkusil na Googlu...

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#3 Příspěvek od Celeron »

Zapojení už jsem našel, moje doměnka zapojení byla správná ale k tomu druhýmu knoflíku zatím nic. Nevím, jestli je minutka vadná, nebo dělám něco blbě.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#4 Příspěvek od Hill »

Teď tu zrovna žádnou minutku nemám, abych se podíval, ale, co pamatuju, na hodinovém strojku je vačka, na kterou horním knoflíkem více nebo méně přiklápíš páku spínače, a tím měníš střídu sepnutí. V poslední poloze přepínače výkonu nerozepíná vůbec.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#5 Příspěvek od Celeron »

Máš pravdu, pokud je ten "přepínač" na doraz vpravo, tak je sepnutej kontakt po celou dobu odpočtu. Polohy od něho vlevo mají různou střídu. Nechodilo mi to kvůli prasklýmu kolečku a vyštípnutýmu zubu v převodovce, co přenáší polohu přepínače do vlastní minutky. Prach sprostě jsem to poslední kolečko co kouká z minutky zablokoval epoxydovou žvejkačkou v poloze trvalý chod a nyní můžu použít vlastní plastovou minutku samostatně bez plechovýho panelu s převodovkou a druhým knoflíkem.
Díky!
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“