První dojem...

Jen mě zpucujte, co byste udělali líp!

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
tomasjedno

Re: První dojem...

#76 Příspěvek od tomasjedno »

Hubert_79 píše: 18 úno 2024, 09:07 Kdybych měl napsat, kdy jsem naposled použil v počítači mechaniku... Hodně bych musel pátrat v paměti.
To já pátrat nemusím - pár CD s muzikou do auta si ročně vypálím.

jimirek
Moderátor
Moderátor

#77 Příspěvek od jimirek »

Karel_IV píše: 08 led 2024, 20:58
Crifodo píše: 08 led 2024, 20:41 Naproti tomu rozlišování přátelské/nepřátelské odpovědi mi připadá spíš vhodné pro studenty základní školy než pro techniky.
Souhlasím, ale zase to má i jiné funkce, například odpovědi poslané "nepřítelem", by se neměli zobrazovat a neměl by být schopen ani napsat SZ. Prakticky je to něco jak blocklist.
Souhlas s Crifodo. Vyzkoušel jsem a dobrý, jen pokud by to nebylo moc náročné, nešlo by ty kategorie přejmenovat například na "slušňák" a "blbec" ?

EKKAR

#78 Příspěvek od EKKAR »

I "slušňák" může bejt pro někoho nepřítel ...
Ponechal bych volbu pojmenování skupin na uživateli (každej sám pro sebe) a pro veřejnost bych zachoval "black list"-"white list" ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Hill
Administrátor
Administrátor

#79 Příspěvek od Hill »

Když už se tu souběžně bavíme o více tématech najednou:
Hubert_79 píše: 18 úno 2024, 09:07 Kdybych měl napsat, kdy jsem naposled použil v počítači mechaniku... Hodně bych musel pátrat v paměti.
No vidíš: já jsem ji použil zrovna před měsícem, vypaloval jsem na DVD PDF skeny všech vyšlých čísel časopisu Hudba a zvuk. Vešly se na něj v rozlišeních 150 dpi a 300 dpi jen tak tak. V rozlišení 600 dpi už by se na 8 GB flešku nevešly a, ani kdybych je nacpal všechny dohromady, 16 GB bych nevyužil.
Jo, a taky jsem do cestovního noťasu doinstalovával drivery skeneru a dva starší grafické programy (skenovalo se dvěma skenery na dvou počítačích, kdykoli to šlo, tak ať to pořád nemusím stěhovat do jednoho). Od Epsonů by to sice šlo stáhnout i bez CD, ale, když už ho mám... To ostatní bylo taky rychlejší nainstalovat jen z CD, na kterých jsem měl nevyčerpané druhé či třetí licence.
jimirek píše: 08 kvě 2024, 10:38 Souhlas s Crifodo. Vyzkoušel jsem a dobrý, jen pokud by to nebylo moc náročné, nešlo by ty kategorie přejmenovat například na "slušňák" a "blbec" ?
Tady asi tolik nezáleží na pojmenování, důležitý je účinek. Zdravím nahoru pana Boolea, to jeho true/false tady není ideální dělení, většina z nás se pohybujeme v nějakém hazardním stavu mezi tím. Jako uživatel, nechci-li číst něčí zprávy, a to ani veřejné, ani soukromé, dám si dotyčného na blacklist (tuším, že tento novotvar už uznává i národní korpus, jakkoli není český, ani slovenský). Chce to ale nezapomenout, proč jsem ho tam dal - i ze slušňáka může vypadnout kravinimum, stejně, jako blbec má šanci utrousit perlu, která by usnadnila řešení, ale nedovím se o ní a jalová diskuse bude pokračovat. To riziko prostě existuje.
Jako moderátor či admin mám k dispozici i položku "proč?", to abych nezapomněl, čím si to ten mnou postižený vysloužil. Přitom zjišťuji, že definovat přiměřeně stručně důvod, či dokonce napsat číslo porušeného článku Pravidel fóra, nestačí, a může časem zavádět k chybným závěrům.
Meze dané pravidly máme každý nastavené individuálně a nejednou jsem musel uznat, že, než můj čítač dopočítal k hranici mezi zbytečností a škodlivostí, se uživateli povedlo vyvolat reset zpět k užitečnému. Nebyly to, pravda, snad ani dva případy ročně, tak jsem je nezadokumentoval, ale některé si pamatuji.
No a pak tu byli jedinci, kteří narazili, protože jen přičítali...
S těmito novými nástroji se tedy budeme muset naučit pracovat, ať už se jmenují jakkoli. Kdo nechce, nepoužije je.

jimirek
Moderátor
Moderátor

#80 Příspěvek od jimirek »

Prima je, že si to otevřu jednou a při další návštěvě vlákna už třeba ty špalky neopruzují, i když se mi zdá, že jich na starém fóru nějak ubylo. 8-)

Odpovědět

Zpět na „NOVÉ | Vaše dojmy a názory k této podobě fóra“