Regulace el. podlahového vytápění

Měřáky, automatizační technika, regulační technika

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

#16 Příspěvek od JirkaZ »

No ty bláho.... A že žádnej vyhledávač nezná jakousi bolšlevárnu jménem Eurodesign?

To jako že nějakej bolševik mi určuje, jakej budu mít termostat ve svým domě/bytě? Si dělají p.r.d.e.l. a ty tomu tleskáš?

Navíc nazveš "krámem" normálně funkční výrobek od jiné firmy, než na kterou jsi zaháčkovaný. Proč?

Po pravdě řečeno jsem něco podobného fakt nečekal a samozřejmě je mi to úplně putna.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#17 Příspěvek od Celeron »

Kdybys věděl o tom spolku to co já, tak bys je taky neměl rád.
Eurobolševik skutečně určil, že jakákoliv topná technika musí mít týdení programátor. A ten třeba musí mít funkci topit jen v přítomnosti v místnosti a funkci vypnutí při otevřeném oknu, což je u podlahovky naprostá hovadina vzhledem k setrvačnosti. Blbý je, že fy, co topení živí to musí dodržovat, prostě chcát proti větru v tomhle případě nelze.
Ty si tam můžeš samozřejmě nacpat co libo, ale pokud má jít objekt do kolaudace, tak se musíš řídit tím, podle čeho jedou stavební úřady. Někteří "progresivní" revizáci to už u výchozích revizí píšou jako závadu pokud není týdení progr.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

#18 Příspěvek od JirkaZ »

Uveď zdroj (zákon, nic jiného není relevantní).

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#19 Příspěvek od Crifodo »

Celeron píše: Eurobolševik skutečně určil
Pche, vypnutí při otevřeným oknu.
nakonec vlastně dobře, čím víc bude bolševik vysírat v takových buzeracích a tlačit na pilu, tím větší šance že to poleze krkem dostatečně velkému počtu lidí pro změnu.
Co myslíte že by se stalo, kdyby se na kolaudační buzerace 🤐 50 000 nebo 250 000 lidí.
Naši poněkud méně ohnutí a poněkud méně švejkovití bratři se s tím až tak nemažou.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahr ... mou-213295

https://www.idnes.cz/ekonomika/zahranic ... anicni_jla

https://www.newstream.cz/money/polskem- ... -a-odpadky

Myslím že nějaká komis nebo revizák tam, tváří v tvář realitě, nebude dost eurodesignově namotivován. Mohlo by mu to nesvědčit zdravotně.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#20 Příspěvek od BOBOBO »

Čistá podlahovka nemůže zajistit pohodu a případně šetřit . Pohodu může zajistit jedině kombinace podlahovky a v tomto elektrickém případě přímotopu -rovná se topným panelům atd. pro rejpaly .

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#21 Příspěvek od Celeron »

Ale může. Stačí dát rohože do lepidla dlažby a pod to F-Board.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#22 Příspěvek od BOBOBO »

Technicky prostě nemůže . Buďto máš po příchodu dom přetopeno-dá se vyvětrat OK , anebo chladno a to za 2 hodiny nedoženeš . Ano , pokud nepočítáš např. 3 hodiny diskomfortu za nepohodlí , potom ano . Já to jako diskomfort-nepohodlí považuji , zvláště to vynikne s tím , kolik dnes teplo z tohoto media stojí .

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#23 Příspěvek od Celeron »

JirkaZ píše:Uveď zdroj (zákon, nic jiného není relevantní).
Nařízení EU 2015/1188 .
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#24 Příspěvek od Celeron »

BOBOBO píše:Technicky prostě nemůže . Buďto máš po příchodu dom přetopeno-dá se vyvětrat OK , anebo chladno a to za 2 hodiny nedoženeš . Ano , pokud nepočítáš např. 3 hodiny diskomfortu za nepohodlí , potom ano . Já to jako diskomfort-nepohodlí považuji , zvláště to vynikne s tím , kolik dnes teplo z tohoto media stojí .
No pokud máš starej barák kam musíš rvát víc než 18W /m3 tak jo. Dnešní téměř pasivní novostavby se chovaj jako tepelnej akumulátor, kde se jede na konstantní teplotu, maximálně se dělá noční útlum o 1, max 2 stupně. Zapínání a vypínání podlahovky je víc energeticky náročný než topit na konstantní teplotu.
A u těch novejch baráků je při venkovní výpočtovce -12,5° pokles kolem 1° za 12 hodin. Tak jakej diskomfort?
Přímotopnou podlahu a k tomu dotápění konvektorem, takovej nesmysl jsem už od žádnýho projektanta neviděl možná 10 let.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#25 Příspěvek od BOBOBO »

A stále dokola , kolik % je takovýchto budov . Tyto podmínky máš udat předem !! Jinak je to o prdu . Ano , i takové se vyskytují .

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

#26 Příspěvek od JirkaZ »

Celeron píše:
JirkaZ píše:Uveď zdroj (zákon, nic jiného není relevantní).
Nařízení EU 2015/1188 .
To není zákon, ale jeden z moře slintů vys.raných nikým nevolenou, nicméně daňovým poplatníkem bohatě živenou tzv. Evropskou komisí, momentálně v čele se soudružkou upšouklou fonder lejnovou (pardon za přízemní parodii, ale tady se to prostě nabízí).

Zkus mi v tom 24stránkovém výblitku, kterému myslím nerozumí ani jeho tvůrci, najít jedinou věc potvrzující Tvůj níže citovaný text:
Celeron píše: Eurobolševik skutečně určil, že jakákoliv topná technika musí mít týdení programátor. A ten třeba musí mít funkci topit jen v přítomnosti v místnosti a funkci vypnutí při otevřeném oknu...
Jo a revizní technik kontroluje především bezpečnost zařízení a případně shodu s projektem. Nic víc. Takže pokud je to dement projevující jakoukoliv škodlivou aktivitu, je třeba ho okamžitě vyměnit. V zásobě je jich dost.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#27 Příspěvek od Celeron »

Vlastně už nevím, co po mě chceš a o čem mě chceš přesvědčit. Já jako fy, která se něčím živí musím dodržovat nějaký předpisy. Tedy nemohu instalovat něco v rozporu s nařízením ať je jakkoliv diskutabilní až de bilní.
Ty si můžeš jako občan doma nainstalovat čeho je libo. Dokonce ani revizi nemusíš mít. Ovšem až se něco stane, budeš zírat. Končím, tato diskuse dál nemá smysl.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

#28 Příspěvek od JirkaZ »

Chci po Tobě, aby sis uvědomil, zda si s Tebou někdo vytírá p.r.del, nebo jedná na základě nějakých opravdu podložených a oprávněných faktů.

Kdokoliv, počínaje úřednickým čičmundou a konče vládou. A je úplně jedno, jak se nazývají.

Nic jsi nedoložil (myslím si, že to prostě "Franta řekl a tak to je").

Je známo, že Češi raději ohnou hřbet a ještě k tomu vymýšlejí, jak být papežštější než papež (je to tzv. "jednodušší"). Pak si stěžujou v hospodě...

Nicméně souhlasím, že diskuse o tomto nemá smysl a je třeba se nad sebou zamyslet. Já jsem s uhnutím od tématu nezačal ;-)

Původně (a to trvá) jsem chtěl vědět, jak nejlépe regulovat už výše popsaný systém, a to z fyzikálního a nikoliv bolšhlediska. Ale jo, něco jsem se dozvěděl a je to víceméně v souladu s mými dosavadními poznatky.

Jo a jsem taky firma, i když v případě probíraného problému tak nefiguruju...

Odpovědět

Zpět na „Měření, regulace a automatizace“