Notebook zapnutý 24/7 ochrana/prevence?

Klasické bastlení z domácích zásob

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#31 Příspěvek od sinclair »

Jistěže. A když už jim vypadnou ty jejich překombinovaný sítě na necelý jeden den, než to spraví, tak je hromada řevu kvůli klimoškám.
Když si vzpomenu, jak horký vzduch šel z mého bývalého laptopu IBM při defragu, čištění, při lepším videu a podobných operacích..Stejně tak byl rozhicovaný zdroj toho laptopu. A to byl origoš IBM z druhé ruky, po repasi.
Vydržel sice sedm let, ale stejně si myslím, že zrovna laptopy na velký trvalý výpočetní výkon nejsou dimenzované - právě tím chlazením.
Normálně by to bylo omezený kapacitou aku, ale při domácím použití s napájením ze sítě, dostávají hůř chlazené části docela zabrat.
Poměrně často se na bastl-webech probíralo, jak a za co vyměnit v laptopech horkem nafouklý elektrolyty.
Taky běžím už léta na výborný desktop Lenovo Thinkcentre, který má při aktivní účasti zde na EB :D spotřebu jen okolo 25-30W. To mi na desktop nepřijde nijak moc. Když jsem to měřil, čekal jsem mnohem víc. Pokud se uvnitř nic zbytečně nezahřívá, bude to i spolehlivé.
Studený polovodič je ideální stav, nebo ne?
Teda mimo ty situace, kdy se šmejd provalí, aniž by se stihl zahřát :D

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#32 Příspěvek od Artaban001 »

Mě tu často běhá 10 let stará Toshiba, akorát už na ní nejde spustit defrag, protože má nový SSD disk. Jednou za 14 dní ji sundám víčko u výměníku a vysaju prach z lamel.. Baterii mám druhou.
Noťas má jinak řešenou správu napájení, než stolní PC a pokud nemáš zrovna herní model, tak při složitějších akcích se sníží jeho rychlost. Když jsem na něm hrál celý den OpenArenu, tak to zvládal, i se sám uchladil. Chladící podložku mám jen kvůli sklonu klávesnice a vyššímu postavení monitoru. Ventilátorky nemám připojeny ( myšleno ty v podložce)

Uživatelský avatar
Cowley
Příspěvky: 3087
Registrován: 04 úno 2005, 01:00

#33 Příspěvek od Cowley »

Kastlík z požárně odolného sádrokartonu, uvnitř s instalovaným integrovaným stabilním samozhášecím zařízením.

Uživatelský avatar
martint
Příspěvky: 10
Registrován: 27 lis 2019, 01:00

#34 Příspěvek od martint »

Dobře, zkusím spíše PC, možná server, musím se nějak pokusit odhadnout, zda provoz takového PC/serveru nebude stát 3 tácy ročně na rozdíl od notebooku, jehož provoz by stál jen několik stovek ročně.

Odpovědět

Zpět na „Zapojení ze šuplíku“