Pískající Urmet CS-1132-00

Sem patří samozřejmě i přístroje s "utrženým sluchátkem"- bezdrátové, ale vždy dále s okolním světem komunikující po vedení, a to nejen ve veřejných sítích.
Pro telefony GSM a podobné máme samostatnou sekci.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

Pískající Urmet CS-1132-00

#1 Příspěvek od hafca »

Začal mi pískat domácí telefon Urmet CS-1132-00. Píská jen když ho dám k uchu, hovor je i přes to nepříjemné pískání slyšet. Zvonění i odemykání funguje. Elektrikář tvrdí, že je na odpis a je potřeba nový.
Je to opravdu tak, že si musím za cca 1000,- pořídit nový, nebo to jen zkouší a stačil by nějaký zásah?
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
Cowley
Příspěvky: 3087
Registrován: 04 úno 2005, 01:00

#2 Příspěvek od Cowley »

"Začal mi" - znamená to, že to dělá jenom tobě a nikomu jinému v domě?

1132/00 - to lomeno 00 mě mate, můžeš ho prosím otevřít a postnout sem fotku? Jde o to, zda je to standardní 4+N telefon?

Pokud ano, a chyba není i u ostatních, je možné "laborovat" se svou mikrofonní přípojkou do stoupačky a vřadit sériově mezi příchozí drát a svorku 2 rezistor s hodnotou od 33 do 1000 ohmů.

Také, podle typu zdroje, je možné jen stáhnout trimr s hlasitostí nebo s velikostí napájecího napětí do vlastního tabla, anebo vyčistit ucpaný mikrofonní vstup v table,
Přílohy
1132_URMET.jpg

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od hafca »

Dělá to jen mě.
Přílohy
telefon.jpg
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29692
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#4 Příspěvek od EKKAR »

U podobnýho kecadlofónu se mi rozpískával mikrotelefon tím, že chytal zpětnou vazbu mikrofon z reproduktorku. Pomohlo vyplnit vnitřek hustým molitanem, kterej zabraňuje akustický vazbě repráček - mikrofonní kapsle.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od hafca »

Vypadá to na tu vazbu. Jen mi vrtá hlavou, proč až teď? Je to tady asi 10 let a teď si vzpomene se zpětnou vazbou.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Odpovědět

Zpět na „Linkové telefony, faxy, tel. ústředny včetně domácích“