Sanyo Food Factory JBG-500E-1 - tecie mixer

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

Sanyo Food Factory JBG-500E-1 - tecie mixer

#1 Příspěvek od rnbw »

Stary kuchynsky robot Sanyo Food Factory JBG-500E-1 - funguje, ale nadoba mixera tecie okolo osky.

Noz sa otaca uplne volne, akoby tam nebolo ziadne tesnenie. Problem je, ze nejde stiahnut ten cierny unasac. Skusal som skrutkovacmi oproti tomu plechu, ale nejde to. Stahovak tam nevojde, medzera je mala.
Přílohy
sanyo_mixer.jpg

Uživatelský avatar
stefan31
Příspěvky: 1195
Registrován: 17 čer 2004, 02:00

#2 Příspěvek od stefan31 »

Nemá to závit?

Stefan31

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#3 Příspěvek od rnbw »

Nevyzera to tak. Nepodarilo sa mi to otocit ani jednym smerom.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

Tak predsa tam zavit je - normalny pravy. Pomohlo az poriadne odlezanie s kvapkou WD40 + nahriatie teplovzdusnou pistolou + 2x klieste (do jednych opriet noz tupou stranou, druhymi otacat unasac).

Vnutri v diere vidno zvysok nejakeho tesnenia. Problem sa teda posunul z demontaze unasaca na vytiahnutie puzdra (ci co to je), aby sa dalo vymenit tesnenie.
Přílohy
sanyo_mixer_2.jpg
sanyo_mixer_1.jpg

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#5 Příspěvek od Celeron »

U mixéru ETA 012 tohle začalo týct po delší odstávce, na hřídelce se objevila lehká rezatice a vydrbalo to futýrko a těsnění. Tu hřídelku musíš ogumovat černou gumou na inkoust a pak vyleštit třeba zubní pastou, jinak nemá cenu pokračovat dál. Pokud se hřídelka ve futýrku kýve, nebo má citelnou vůli, asi to nedáš bez strojů dohromady. Já to futýrko vytočil z bronzu na soustruhu, uprostřed drážka pro silokonovej o-kroužek a pak vystružil na "suvno". Kroužek a futro jsem namazal "jedlou" kokosovou vazelínou a smontoval. Těsní, točí se už asi 5 let, ale moc se ten mixér už nepoužívá.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#6 Příspěvek od rnbw »

Hriadel vyzera celkom dobre - v mieste tesnenia je vylestena, akurat tam je ryha na kusku.

Podarilo sa mi najst vhodny nastroj, ktory presne vosiel do diery v plechu, ale nepresiel cez puzdro - skrutkovac na bity. Potom uz len WD40, nahrievanie a mlatenie kladivom - a puzdro je vonku.

Na tesneni je napis NOK AG012 7E 12.30. Su v tom nejake hrdzave zvysky kovu, asi to bolo gufero.
Přílohy
sanyo_mixer_3.jpg
(150.81 KiB) Staženo 23 x

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#7 Příspěvek od Celeron »

Je to metrika hřídel a pouzdro a nebo imperiál? Koukni do katalogu Rubeny Náchod. Jaký to předpokládaný gufero má rozměry? Rubena dělá nejmenší na hřídel 6 mm, venek 16 mm, tloušťka 7 mm.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#8 Příspěvek od rnbw »

Vyzera to na 8x15x5 mm.

Inak to puzdro je zelezne 8O.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#9 Příspěvek od Celeron »

Tak máš kliku, existuje a na dnešní poměry skoro zadarmo. https://eshop.rubena.cz/gufero-8x-15-5- ... /d-153758/
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#10 Příspěvek od rnbw »

Skusim, ci ho maju tu v obchode s loziskami.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#11 Příspěvek od Celeron »

A jak to bylo poskládaný směrem od nádoby (kapaliny)? Gugero a pak futro? Gufero by mělo být pérkem na stranu vzduchu, pak silikon nebo kokosová vazelína a pak futro. Vazelína bude přimazávat futro. Dávej bacha, až tam budeš cpát hřídelku abys nepoškodil hranu gufera a aby ti nespadla pružinka.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#12 Příspěvek od rnbw »

Gufero, potom gumova podlozka a puzdro.

Bolo to otocene otvorenou stranou do kvapaliny. Ale pozeral som nejake katalogy NOK a asi to bol typ VC bez pruzinky. Podla toho typoveho oznacenia sa neda najst nic.
Přílohy
nok_vc_vb.png

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#13 Příspěvek od Celeron »

VC se může dát opačně ale pružinkový né, kór když je těsněná kapalina "žravá". Obyčejný gufera nemají nerezový pružiny. U toho mixéru bude opačná montáž výhodná, tlak kapaliny stahuje břit gufera k hřídeli.
Určitě musíš mít "celogumovej" povrch, kterej těsní celý gufero v pouzdře.
S těmahle srandama jsem si dost užil před skoro 20 lety. Jenže tam byl požadavek těsnit slanou vodu na hřídeli 18 mm na přetlaku do 20 barů. To už žádný gufero nedá, musela se dát hřídelová keramická přítlaková ucpávka jako mají ponorky na hřídeli vrtule. :wink:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#14 Příspěvek od rnbw »

Gufera mali, tak som zobral pre istotu dve.

Zda sa, ze sa to podarilo uz s prvym. Namazal som ho silikonovou pastou na vodovodne baterie a spolu s puzdrom ho tam nalisoval. Puzdro som predtym ocistil od hrdze v kyseline citronovej.

Kratky test to prezilo - netecie. Poriadny test bude az zajtra, kedze je to dost hlucne.
Přílohy
sanyo_mixer_4.jpg

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“