Spojnice mezi dvěma telefony

Sem patří samozřejmě i přístroje s "utrženým sluchátkem"- bezdrátové, ale vždy dále s okolním světem komunikující po vedení, a to nejen ve veřejných sítích.
Pro telefony GSM a podobné máme samostatnou sekci.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
petranonym
Příspěvky: 4
Registrován: 25 bře 2011, 01:00

Spojnice mezi dvěma telefony

#1 Příspěvek od petranonym »

Před pár dny jsem podle schématu v článku http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... cle&sid=20 sestavil tuto spojnici a funguje mi výborně, až na jednu věc. Oba telefony bzučí, což je velmi nepříjemné. V komentářích pod článkem se hovořilo o nějakém můstkovém zapojení, které by to mělo vyřešit. Nemohl by někdo poskytnout schéma s můstkem?
Předem všem děkuji za pomoc a ochotu :).
Přílohy
spojnice[1].gif
(6.28 KiB) Staženo 689 x

Uživatelský avatar
DKL
Příspěvky: 377
Registrován: 11 bře 2004, 01:00
Bydliště: Sever jižní Moravy

#2 Příspěvek od DKL »

Dìlal jsem jich nìkolik a nikdy žádný problém s brumem nebyl. C1 a C2 jsem ale dával 470 uF.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#3 Příspěvek od BOBOBO »

Zkus přemostit keramikou D3 1-10n .

Uživatelský avatar
petranonym
Příspěvky: 4
Registrován: 25 bře 2011, 01:00

#4 Příspěvek od petranonym »

DKL píše:Dělal jsem jich několik a nikdy žádný problém s brumem nebyl. C1 a C2 jsem ale dával 470 uF.
Kondenzátor C1,2 mám 10 mF a bzučí méně, ale stále. Zkusím ještě to přemostění.

Uživatelský avatar
petranonym
Příspěvky: 4
Registrován: 25 bře 2011, 01:00

#5 Příspěvek od petranonym »

Tak ani toto nepomohlo.

Neměl by opravdu někdo schéma s tím můstkem?

Uživatelský avatar
DKL
Příspěvky: 377
Registrován: 11 bře 2004, 01:00
Bydliště: Sever jižní Moravy

#6 Příspěvek od DKL »

Tak to nebude bruèení zpùsobené špatným vyhlazením. Nìkteré telefony jsou citlivé na nesymetrické provedení spojovací trasy. Zkus jiné pøístroje, nejlépe takové co v sobì nemají žádnou elektroniku.

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#7 Příspěvek od jandu »

Aká je hodnota R1? Skús miesto neho dať tlmivku-indukčnosť.
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

#8 Příspěvek od 555 »

já jsem tohle zapojení si zkoušel udělat taky.boužel telefony s ciferníkem jsem nesehnal.Tak jsem použil ty tlačítkový ty novější.

Zvednu sluchátko jednoto telefonu,začne zvonit ten druhý což by bylo super a když u toho druhýho telefonu zvednu taky sluchátko tak telefony mezi sebou nejak nekomunikují že v jednom telefonu něco říkám a ve druhým to není slyšet vubec.


a zapojil jsem to na ty dva vnitřní piny

Uživatelský avatar
stolek
Příspěvky: 23
Registrován: 20 srp 2010, 02:00
Bydliště: BR

staré telefony

#9 Příspěvek od stolek »

s číselníkem - nějaké bych měl, blíže přes soukromé zprávy.

Uživatelský avatar
petranonym
Příspěvky: 4
Registrován: 25 bře 2011, 01:00

#10 Příspěvek od petranonym »

jandu píše:Aká je hodnota R1? Skús miesto neho dať tlmivku-indukčnosť.
R1 jsem úplně vynechal.

Uživatelský avatar
DKL
Příspěvky: 377
Registrován: 11 bře 2004, 01:00
Bydliště: Sever jižní Moravy

#11 Příspěvek od DKL »

petranonym píše: R1 jsem úplnì vynechal.
Tak se potom nediv že to bruèí...

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od drabek06 »

Tak jsem taky zbastlil "spojnici" podle výše uvedeného schématu a vše funguje naprosto vpohodě, bez nějakýho brumu či podobnejch pazvuků. Jediný kde jsem narazil bylo to, že telefony nevyzváněly. Zvýšení hodnoty kondenzátoru C3 na 1,2uF vše vyřešilo a už to i vyzvání. Tel. aparáty byly použity tlačítkové, s názvem "Aneta".

Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

#13 Příspěvek od 555 »

oživím s dovolením toto vlákno.dnes jsem to postavil.když zvednu sluchátko telefonu připojeného na A2 druhý telefon zvoní i když mluvim slyším krásně bez bručení a vrčení vše na druhém telefonu.

ovšem když zvednu sluchátko telefonu připojeného A1 sice druhý telefon zvoní ale v repro vrčí a neslyším nic.může mi někdo poradit prosím.

elity C1 C2 jsem použil 470uF..mám tam relátka na 12V s odporem v sérii 270ohmu
V životě se člověk učí nejdřív chodit a mluvit. Později se pak učí sedět a držet hubu.

Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 3614
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

#14 Příspěvek od Bernard »

Tak to je nějaká hádanka. Když jsou oba telefony zvednuty, je už zapomenuto, který byl zdvihnutý jako první, nastane naprosto identická situace. A tak i kvalita spojení by měla být identická. Jediné, co mě napadá, že jedno relé je míň citlivé a pokud se spíná jako druhé, pří sníženém napájení vlivem zátěže tím druhým relé už nestačí přitáhnout. Na zkoušku by se dalo zvýšit napájecí napětí, nebo snížit R1, nebo snížit ten odpor, co jsi přidal do série s relé.

Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

#15 Příspěvek od 555 »

tak nakonec se to vyřešilo snížením hodnoty odporu R1.momentálně tam mám osazen 270ohmu. ted to funguje jak ma
V životě se člověk učí nejdřív chodit a mluvit. Později se pak učí sedět a držet hubu.

Odpovědět

Zpět na „Linkové telefony, faxy, tel. ústředny včetně domácích“