Hledám téma s dětským telefonem Tesla

Sem patří samozřejmě i přístroje s "utrženým sluchátkem"- bezdrátové, ale vždy dále s okolním světem komunikující po vedení, a to nejen ve veřejných sítích.
Pro telefony GSM a podobné máme samostatnou sekci.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

Hledám téma s dětským telefonem Tesla

#1 Příspěvek od petrfilipi »

Nazdar všem.
Dostal jsem od známého na opravu dětské telefony Tesla 4FP 120 87. Abych nemusel schéma kreslil, tak jsem do Googlu něco zadal (něco jako "4fp 120 schéma") a na Ebastlirně jsem našel schéma - viz příloha - a naštěstí jsem si ho vytiskl, jinak bych žádnou indicii neměl. Potřeboval bych se ale do tématu ještě jednou podívat, protože tam byla i fotka zapojení všech ostatních drátkůk DPS. Fotka nebyla sice moc ostrá, ale aspoň něco. Ale "za boha" nemohu to téma najít.
Mohl byste mi někdo, prosím, pomoci?

Díky.

Petr
Přílohy
Telefon Tesla.jpg

Uživatelský avatar
Milan_F
Příspěvky: 1454
Registrován: 03 říj 2005, 02:00
Bydliště: nedaleko Humpolce

#2 Příspěvek od Milan_F »

Přílohy
Detske telefony2.jpg

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#3 Příspěvek od petrfilipi »

Díky moc, to je ono. U mnou spravovaných telefonů, když zaměním polaritu napájení, tak to jede (bzučí) při stisku tlačítek * nebo #. Ale jak koukám, i na obrázku z toho fóra je to jinak, než to funguje mně.

Ještě jednou díky.

Petr Filipi

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#4 Příspěvek od konosuke »

koupil jsem kdysi děckám (oranžový ale jinak stejný) na volání kamarádům do protějšího baráku, což děcka odrostly, mají mobily a vrak putoval na SD
nedávno, škoda
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#5 Příspěvek od petrfilipi »

Tak už to (asi a jen teoreticky) mám vyřešené. Napájení může být tam, kde bylo, ale mezi telefony musí být křížené vodiče. Doufám.
Jdu to vyzkoušet v praxi. Neboť šedivá je teorie, zelený je strom života.
Až to bude chodit, šoupnu sem schéma.

Tak jo, napájení jsem zpět přesunu tam, kde bylo (a kde je na fotce).
Přikládám schéma, a to kompletní.

Petr
Přílohy
Telefony 4FP 120 87.pdf
(183.24 KiB) Staženo 1741 x

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#6 Příspěvek od Achab »

Mám dojem, že k propojení byla v soupravě slabší nekroucená dvojlinka, na pár metrů asi vyhověla.
Pro větší vzdálenost mohl být vodič doporučený v návodu.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29692
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#7 Příspěvek od EKKAR »

Pamatuju si, že setřenicím koupil tyhle telefónky jejich tatík (můj strejc) a mně naši nakašlali, i když jsem o ně mockrát žebral - ony tenkrát nebyly laciný, komplet stál asi 400,-Kčs, což na hračku není málo ani dneska. Ale co si ještě pamatuju, tak potom, co holky omrzelo tútání bzučákem přes pokojíček, si z těch telefónků strejc udělal dorozumívací zařízení mezi přízemím a horním patrem v baráku. Byl jsem malej harant, pamatuju si že napájení bejvalo ze 2+2 velkejch buřtů ("D"), který byly v podstatě v celým systému v sérii - on to nějak upravoval a ve finále to napájel zvonkovým trafem s usměrněním a kondíkem na filtraci a jako spojovací kabel používal na těch cca 20-25m plochou 300Ω černou anténní VKV dvoulinku.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od workhard »

To nebyly TESLA, to dělali nějací jugoši a provedení už tenkrát připomínalo soudobou čínskou hračkářskou produkci.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29692
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#9 Příspěvek od EKKAR »

Ještě nám laskavě vysvětli důvod, proč by to Jugoši mastili z tranzistorů KC148 a mikrofonních a sluchátkovejch vložek s potiskem TESLA a proč by ta sada nesla označení 4FP 120 87, který patřilo Tesle Liptovský Hrádok - a pak můžeš začít s tou o Rumcajsovi a Mance... Možná někdy pozdějc byla v prodeji podobná hračková sada z dovozu, ale ta těžko mohla mít teslácký označení ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od workhard »

V tom, co jsme za 400 měli my, žádný KCčka ani Tesla nebyly ty pohádko.
Přílohy
To jsou ony
To jsou ony
jugoslavie.jpeg
jugoslávie
(66.45 KiB) Staženo 306 x
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29692
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#11 Příspěvek od EKKAR »

Nevím proč sem cpeš Jugoše, když už od začátku Petrfilipi hledá TESLÁCKÝ telefónky ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od workhard »

Teslácký neznám, za 400 byly ty jugoši.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#13 Příspěvek od konosuke »

tenkrát byly k dispozici i české dětské telefonky s rotačním ciferníkem řekl bych méně poruchové, ten cifrblat byl asi symbolickou ozdobou, volalo se stiskem
tlačítka bzučáku když si hráli na Fantomase
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29692
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#14 Příspěvek od EKKAR »

Český byly jak s rotační číselnicí, tak i tlačítkový. Sice ta číselnice nedávala žádnej kód, ale jen vačkou spínala stejnej bzučák jako tlačítko, u "dospělýho" telefonu sloužící pro přepojovací hovor na ústřednu nebo předávání na jinou pobočku (napravo dole pod číselnicí), ale jinak ty telefonky vypadaly velice realisticky. A používaly klasický telefonní uhlíkový mikrofony i sluchátkový vložky 50Ω jako "dospělý" telefony. Pozdější modernizovaná varianta "tlačítkovejch" telefonů jednak už měla jen jednu možnou barvu (kombinace oranžová - tmavě hnědá) na rozdíl od těch "točicích (ty jsem viděl červený, modrý, krémový, čistě bílý a oranžový, vždycky s hnědočerným spodkem) a druhak taky nepoužívala běžný telefonní vložky jak do mikrofonů, tak i do sluchátek.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#15 Příspěvek od miroja »

Nuz ked sme trosku odbocili.. ja si spominam este na starsiu genaraciu detskych telefonov, odhadujem ze zo zaciatku druhej polovice 60-tych rokov. Tiez bol s rotackou volbou, napajany plochou baterkou (kazdy) a ani sluchatko ani mikrofon v mikroteledone nebol standardny Teslacky ako sa pouzivali v dospelackych. Este sa mi vybavuje, ze spatny chod ciselnice zabezpecovala odevna guma, taka, ako sa davala do trenirok, alebo teplakov a sluchatko bolo fixovane v plaste niecim hodne podobnym ako plastelina. :-) Farba kremova, tvarovo sa to podobalo na vtedajsie T65-ky, ale samzorejme mensie.
Tusim to bol vyrobok NDR?

PS: Na hracku z pred viac nez 50-tich rokov si spomeniem, ale ci som rano zamkol byt, alebo auto, to uz mnohokrat ani nie ;-(
Nejako takto podobne to vyzeralo.
Přílohy
$_72.JPG

Odpovědět

Zpět na „Linkové telefony, faxy, tel. ústředny včetně domácích“