2N komfort 2000

Sem patří samozřejmě i přístroje s "utrženým sluchátkem"- bezdrátové, ale vždy dále s okolním světem komunikující po vedení, a to nejen ve veřejných sítích.
Pro telefony GSM a podobné máme samostatnou sekci.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

2N komfort 2000

#1 Příspěvek od petrfilipi »

Nazdar všem.

Na gymnáziu, které navštěvuje syn, již poměrně dlouho visí cedule o nefunkčnosti domovního interkomu od vstupních dveří do sborovny. Tak jsem se lehce nabídl, že bych se na to zítra odpoledne podíval.
Část u dveří je od 2N, typ komfort 2000.
Pochopil jsem to dobře, že je to defacto telefonní přístroj s tónovou volbou který je naprogramován tak, že přes ústřednu vytočí nastavenou linku a pokud ji někdo zvedne, tak se normálně spojí hovor?
Paní ředitelka říkala něco o tom, že volali několikrát na O2, ale odezva žádná. Nejsem si ale jist, zdali je toto věc pro O2 - ale to zjistím zítra.

Nemáte s tímto systémem někdo zkušenosti?

Díky za odpovědi.

PF

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Ano, malo by to fungovat ako telefon. Otazne je, ci maju v skole pobockovu ustrednu a teda je to zapojene do nej alebo to je pripojene na samostatnu telefonnu linku.

Uživatelský avatar
Cowley
Příspěvky: 3087
Registrován: 04 úno 2005, 01:00

#3 Příspěvek od Cowley »

Je to zařízení připojené na pobočkovou telefonní ústřednu. Po stisku tlačítka je z paměti vytočené telefonní číslo, po spojení je možné hovořit a pokud je zapojen výstupní ovládací spínač, je možno v průběhu hovoru volaným tento spínač aktivovat volbou kódu.

Pochybuji, že zařízení bude ve správě O2, bude to servisovat nějaká jiná odborná organizace, nebo s přechodem na IP telefonii na škole zapomněli, že jim toto zařízení bez dalších úprav nebude fungovat.

I takoví jsou mezi námi :)

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#4 Příspěvek od Crifodo »

Podobný problém jsem měl snahu řešit v nejmenovaném městě pomocí nejmenované firmy, která zařízení instalovala, bylo mi nabídnuto nainstalování nového systému, protože výrobce řeší opravy odkazem na své nové moderní výrobky.

Uživatelský avatar
Cowley
Příspěvky: 3087
Registrován: 04 úno 2005, 01:00

#5 Příspěvek od Cowley »

Rozeber to, změř zda tam je ANALOGOVÁ telefonní linka (dostatečně velké napětí, podle zkušeností větší než 30V), ze které je komunikátor napájen.

Externí napájení je jen pro podsvětlení a pro případné spínání připojeného elektrického zámku.

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#6 Příspěvek od ZVUK2000 »

Jinak co už je 2N prodaná Švédům, jejích podpora stojí za h.o.v.n.o :(

Uživatelský avatar
kbulda
Příspěvky: 1487
Registrován: 23 říj 2007, 02:00
Bydliště: u Mělníku

#7 Příspěvek od kbulda »


Uživatelský avatar
Cowley
Příspěvky: 3087
Registrován: 04 úno 2005, 01:00

#8 Příspěvek od Cowley »

Verzí bylo několik, s manuálem bych počkal až podle typu základní desky.

Rozlišovacím znakem je umístění svorkovnice na tišťáku a počet svorek.

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#9 Příspěvek od petrfilipi »

Tak jsem neuspěl. Stáhl jsem si sice servisní manuál na 2N komfort 2000, ale evidentně je fyzický vrátník jiný typ než v manuálu. A protože jsem to nechtěl nijak hrotit, odpojovat atd. tak jsem zavolal známému servisnímu technikovi do O2 a jelikož je to asi on, kdo na gymnáziu vrátník i ústřednu před lety montoval, tak jsem asi ani nic lepšího udělat nemohl.

Díky tedy za rady. V příloze posílám výkres z mauálu a reálné foto.

PF
Přílohy
2N.jpg

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#10 Příspěvek od pepik9 »

Plošňák odpovídá tomuto .

Odpovědět

Zpět na „Linkové telefony, faxy, tel. ústředny včetně domácích“