Pevná linka

Sem patří samozřejmě i přístroje s "utrženým sluchátkem"- bezdrátové, ale vždy dále s okolním světem komunikující po vedení, a to nejen ve veřejných sítích.
Pro telefony GSM a podobné máme samostatnou sekci.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

Pevná linka

#1 Příspěvek od markoni »

Zdravím
Musel jsem přeložit z důvodu rekonstrukce pevnou linku do druhé místnosti , využil jsem k tomu husí krk kde je veden i koaxiál na rozvodu TV.Jako telefonní přístroj je klasika (mám ho z důvodu matky která je stará a ona ho využívá ) který jsem dostal při zavedení telefonu a to je roku 2002.Občas se jí stane že se nikde nedovolá.Dříve se dovolala po každé.Kolik má mít voltů pevná když není vyvěšen a kolik při zvednutém sluchátku? díky

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#2 Příspěvek od monterjirka »

Podle toho jaká je tam ústředna, dnes bych tam čekal kolem 48V DC v klidovém stavu, při vyzvánění je tam řádově 60 - 75V střídavých
Při hovoru to je v jednotkách Voltů, asi 4 - 7 bych bral jako normální.

Jaký je to telefon, jaká volba je zapnuta?
I když ústředny zpravidla nějak zvládnou pulsní volbu, je to dnes již přežitek, doporučuji tónovou volbu (DTMF)

Tónovou volbu můžeš vyzkoušet - zvedneš sluchátko a jiným přístrojem před mikrofonem (mobil, DTMF Dialer,...) vypípáš číslo. Nejlépe "svoje", i když dnes se neplatí za spojení a minuty, takže by neměl být problém s někým se domluvit a několikrát mu zavolat.

Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od markoni »

Je to typ Aneta r.v. 1/2000 s tým typem volby to snad nemyslíš vážně ze vší úctou :D samozřejmě tónovou ,já jsem si říkal jestli ta gumová klávesnice neblbne byla kolikrát čištěna díky

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#4 Příspěvek od monterjirka »

Já už jsem zažil, že si to starší paní přepnula při "leštění" přístroje a pak se jí zdálo, že se to chová nějak jinak :D

Uživatelský avatar
Mikras
Příspěvky: 471
Registrován: 04 zář 2019, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Mikras »

Jeden příklad z praxe, když jsem pracoval jako mechanik telefonik.

Starší paní si opakovaně stěžuje, že se nemůže nikam dovolat. Při příjezdu na místo kontroluji přípojku i telefonní přístroj. Zkouším prozvonit svoje číslo, nějaké služby i číslo, na které se paní nedaří dovolat. Vše funguje...
Požádám tedy paní, aby zkusila číslo vytočit ona. Bere do ruky sluchátko a tou samou rukou vyťukává číslo. Koukám jí pod prsty a vidím, že jak sluchátko drží a ukazováčkem mačká tlačítka, malíčkem si další tlačítka přimačkává :-)
Problém byl vyřešen - volit číslo volnou rukou.
Napětí odpovídají tomu, co psal monterjirka
Pokud jsi přemisťoval i zásuvku, podívej se, jestli jsi jí dobře zapojil. V některých zásuvkách bývá dioda na identifikaci dálkovým dohledem a má být zapojená přes nějaký odpor v závěrném směru. Pokud je to dobře zapojené, nebo jen čistě na vedení, vyzkoušej si sám pár čísel prozvonit, volba je slyšet ve sluchátku a tak bys poznal, jestli klávesnice zlobí.
Koaxiál od TV v jedné trubce by neměl vadit.

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od jjilek »

Dostal jsem několik již nepotřebných telefonů, kde blbnou tlačítka a samozřejmě se nikde nedovolám, nebo někam jinam. :D

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od ZdenekHQ »

OT: No já si pamatuju jednu starší paní, co z mobilu občas volala na pevnou linku a když protistrana zavěsila, tak strčila mobil do tašky, aniž by ukončila hovor. Pak se divila, že je bez kreditu...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od jjilek »

To nemusí být starší paní ale i starší pán. Ještě, že jsem měl nastavený limit 200Kč. Mobil od ČEZu totiž nehraje na kredit, ale posílá měsíčně zpětně faktury za protelefonované minuty.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od Hubert_79 »

ZdenekHQ píše:když protistrana zavěsila, tak strčila mobil do tašky, aniž by ukončila hovor. Pak se divila, že je bez kreditu...
Mám za to, že když protistrana zavěsí, tak tobě kredit neubývá, nebo se nenačítají jednotky.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od ZdenekHQ »

V té době byl majitelem spojení volající. Když protistrana zavěsila a znovu zvedla sluchátko, hovor mohl pokračovat. A bohužel to platilo i pro volání zvenku z mobilu.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#11 Příspěvek od Crifodo »

To přeložení linky nějak souvisí s tím nedovoláním? zhoršení parametrů vedení?

Odpovědět

Zpět na „Linkové telefony, faxy, tel. ústředny včetně domácích“