Spravne napatie na mikrofone/sluchadle u 4+n DT85

Sem patří samozřejmě i přístroje s "utrženým sluchátkem"- bezdrátové, ale vždy dále s okolním světem komunikující po vedení, a to nejen ve veřejných sítích.
Pro telefony GSM a podobné máme samostatnou sekci.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
bitangu
Příspěvky: 12
Registrován: 03 črc 2019, 02:00

Spravne napatie na mikrofone/sluchadle u 4+n DT85

#1 Příspěvek od bitangu »

Cau,
prestal ist v bytovom dome (niekomu davnejsie, mne teraz) hlas z mojho mikrofonu, smerom ku tablu. Telefony mame 4FP 110 36 s bzuciakom, el. zamok, zvoncek, zvuk z ulice/tabla funguje.
Otazka je ci z tabla ma ist 12V dc na svorku 6 (reproduktor v DT) aj 2 (mikrofon v DT) , alebo ake su spravne hodnoty ?
Kedze moje namerane hodnoty su taketo, cize medzi 2 a 3 svorkou mam -1.3V dc, a 1.65V ac :
Obrázek
Obrázek

Zapojenie je klasicke ako vidno, 2 mikrofon DT, 6 repro DT, 4 zvoncek z dola, 1 el zamok otvaranie, 3 zem.
Telefon som skusil vymenit za uplne novy kompatibilny typ 4FP 210 36 s elektretovym mikrakom, nepomohlo.
Je problem v kabelazi, alebo co diagnostikovat (vadny spinac/vyvesene sluchatko u susedov?) a ako to vyriesit?

Uživatelský avatar
Cowley
Příspěvky: 3087
Registrován: 04 úno 2005, 01:00

#2 Příspěvek od Cowley »

A jaké je tablo ?

Řada 85, 93 nebo Karát?

U Karátu je v table i minus, je proto možné přinést si sluchátko k tablu a zkusit se napojit na svorky 2/6/minus.

Jinak někde v první propojovací krabici od zdroje, podle topologie rozvodů.

Uživatelský avatar
bitangu
Příspěvky: 12
Registrován: 03 črc 2019, 02:00

#3 Příspěvek od bitangu »

neviem to povedat .. ale kedze zvonceky su spate s jednotlivymi priehradkami a je tam 12bytov, tak neni to nic kompaktne kde v tele tabla je elektronika aj zvonceky...
pozeral som na chodbe ze odpojim svoj kabel, ale nevedel som zistit ktory ide ku mne .. .. nejako treba zistit ci neni skrat od svorkovnice ku mne, kedze sa davnejsie tahali aj nove internety a digiTV rozvody,... ale ako an to

Uživatelský avatar
Cowley
Příspěvky: 3087
Registrován: 04 úno 2005, 01:00

#4 Příspěvek od Cowley »

Udělej fotku.

Možná je tam ještě stará elektronika 4FP 111 05 a tlačítka se jmenovkami bokem.

Uživatelský avatar
bitangu
Příspěvky: 12
Registrován: 03 črc 2019, 02:00

#5 Příspěvek od bitangu »

Obrázek[/img]

no ale asi sa na to pozrie odbornik, pretoze ja bez planu zapojenia neviem zistit ktory kabel ide ku mne a skusit ho odpojit v stupacke.. kazdopadne mohli by take pokusy rozhodit system viac, co je riziko

Odpovědět

Zpět na „Linkové telefony, faxy, tel. ústředny včetně domácích“