Telefon Cisco CP8941 jako SIP klient

Sem patří samozřejmě i přístroje s "utrženým sluchátkem"- bezdrátové, ale vždy dále s okolním světem komunikující po vedení, a to nejen ve veřejných sítích.
Pro telefony GSM a podobné máme samostatnou sekci.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

Telefon Cisco CP8941 jako SIP klient

#1 Příspěvek od petrfilipi »

Zdravím všechny.
Po mnoha letech používání se nám začaly nějak divně chovat naše dva "paralelní" telefony Astra 6757i, které používáme pro volání "jako pevnou linku" s operátorem Odorik. K plné naší spokojenosti neplatíme žádný měsíční paušál a máme v domě dvě linky, které jsou (skoro) vždy funkční.
Rozhodl jsem se koupit nové přístroje a vybral jsem na Aukru VoIP telefony Cisco CP-8941.

Telefony přišly, jako takové jsou funkční, ale jsou nějaké "divné". Narozdíl od webového přístupu do tlf. Astra se do těchto přístrojů "nedostanu", resp. v prohlížeči obdržím jen hlášení "Error 403: Directory Listing Denied
Directory listing denied". Do nastavení v tlf. se dostanu, ale je, oproti Astrám, nějaké očesané, vůbec nemohu nastavit nic ohledně SIP operátora.
Zkoušel jsem googlit, vygooglil jsem nějaký SGN soubor s nastavením pro SIP, ale nemám ho jak do telefonu nahrát. Nějaký SW Unified Communications Manager (CallManager) existuje, ale jako nepartner Cisca ho nestáhnu.

Nevíte někdo, jak vyřešit připojení těchto přístrojů k SIP síti?

Díky všem.

PF

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

To si vybral zle...

Cisco Call Manager je ustredna od firmy Cisco - na to zabudni.

Telefony Cisco maju dve varianty firmware - SCCP a SIP. SCCP funguje len s Cisco Call Managerom. Budes to asi musiet preflashovat na SIP (ak tam je teraz SCCP). Nie je to ale uplne trivialna operacia, kedysi som to robil a potrebova som na to DHCP a TFTP server.

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#3 Příspěvek od petrfilipi »

Díky za odpověď, no to mám radost.
Nepamatuješ si aspoň zevrubně, jak jsi to dělal?
Já nějaké konfigurační soubory mám, ale nevím, jak je do tlf nahrát.

PF

Uživatelský avatar
Pes02
Příspěvky: 11
Registrován: 04 zář 2011, 02:00

#4 Příspěvek od Pes02 »

Bohužel tyhle telefony sou stavěné tak, že si samy konfiguraci stahují z ústředny. Vezmete nový telefon, postavíte na síť a sám se nakonfiguruje. Je to logické, vezměte si že by někdo musel konfigurovat tisíc telefonů zvlášť přes jejich web.
Já znám a používám starší řadu 79xx, ty mi jedou vzorně i na SCCP i s asteriskem, ale tady pro ty nové konfigy nemám.
Princip ale je stejný. Někde si rozjeďte TFTP server, a do dhcp serveru jako option 150 zadejte adresu TFTP serveru.
Telefon si tu adresu vezme a zkusí si stáhnout svůj konf. soubor. Pokud ho nalezne, natáhne si ho. takto stejně se řeší i upgrade fw. Pokud by ten telefon byl odemčený, můžete mu adresu tftp serveru zkusit zadat i přes menu.
Ale je to na dlouhé laborování, ale google věřím že poradí jak ten konfig napsat.
Tyhle telefony pro individuální použití nejsou, a díky tomu ani user-friendly :-(

Uživatelský avatar
vojtechd
Příspěvky: 1
Registrován: 24 úno 2023, 01:00

#5 Příspěvek od vojtechd »

Ahoj,

taky jsem si poridil na Aukru dva Cisco CP-8941. Dalo mi to trochu zabrat, ale nakonec oba bezi registrovane pres SIP k Odorik. Pokud by byl zajem mohu zabalit a poslat konfiguraci. Telefon nastesti nebyl uplne uzamceny a tak slo nastavit v menu:
Administrator settings > Network Setup > IPv4 Setup > Alternate TFTP Server

Potom mas na svem pocitaci bezici jednoduchy TFTP Server se soubory pro update firmwaru.
Puvodni SCCP firmware sel nahradit SIP verzi. Sehnal jsem
SIP8941_8945.9-4-1-8
Po prvnim bootu SIP verze zacne hledat na TFTP hodne souboru, ale hlavni je SEP(MAC ADRESA).cnf.xml

Pokud by nekdo mel dalsi 8941ku na prodej, tak mi urcite dejte vedet :-) Rad se o ni postaram.
Přílohy
SEP1CE6C79B598E.cnf.xml.txt
Konfigurace pro Odorik
(7.32 KiB) Staženo 63 x

Odpovědět

Zpět na „Linkové telefony, faxy, tel. ústředny včetně domácích“