Whirpool AWT 2084 termostat a jeho funkčnost

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
MiracleSky
Příspěvky: 91
Registrován: 02 pro 2018, 01:00
Bydliště: Brno - střed

Whirpool AWT 2084 termostat a jeho funkčnost

#1 Příspěvek od MiracleSky »

Zdravím,
sháněl jsem před nějakou dobou termostat do této pračky a nakonec jsem měl štěstí v ekodvoře a schlamstl jsem tam celou pračku. Vrch s tlačítky byl pryč ale termostat zůstal, tak jsem ho použil.
Nyní po namontování termostatu jsem dal kolečko na 30 st.C a po delší době jsem zjistil teplotu vody (bez prádla) asi 50 stupňů, Mám pocit že termostat nefunguje, ale voda nevařila, jako když jsem program zkoušel s přerušeným termostatem (trubičkou) před opravou.
Při točení kolečkem neslyším klapnutí termostatu, je to normální? Ale že by byl nefunkční se mi nezdá, to by voda vařila stejně jako když tam byl nefunkční termostat. Ale voda měla jen kolem 50 stupňů, tak asi funguje, ale očekával jsem vodu 30 stupňů, ne více. Nyní zkouším vyvářku, kolečko jsem dal na 90 stupňů, dám vědět jak to dopadlo.
Můj dotaz je, má být slyšet cvaknutí termostatu, nebo ne?
Mám radost že opravou starších spotřebičů ukousnu podíl prodaných nových šmejdů.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#2 Příspěvek od keemo »

Nepises z jake pracky jsi to vykuchal. Muze mit posunuty/jiny prubeh nastaveni... Budes si muset udelat na panel novou kalibraci

Uživatelský avatar
Rostav
Příspěvky: 469
Registrován: 06 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Otovice u Karlových Varů

#3 Příspěvek od Rostav »

Pokud je v místnosti 18 až 20°C tak by měl být sepnut. Při nastavení na 30°C musí rozepnout. Levá krajní poloha. U Romo kombi byla krajní poloha cca 20°C.
Pokud termostat nereguluje teplotu a přehřívá, může být slepený (svařený jiskřením) kontakt. Když rozebereš ten vadný, tak zjistíš jak lze termostat kalibrovat. Při špatném nastavení může přehřívat. Proto se to nedoporučuje.
Funkčnost termostatu prověřuji ponořením konce kapiláry do vody jejíž teplotu měřím teploměrem. Přiléváním teplé vody mohu zakreslit nastavení knoflíku na teplotu změřenou teploměrem.
Naposledy upravil(a) Rostav dne 07 led 2019, 09:33, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
MiracleSky
Příspěvky: 91
Registrován: 02 pro 2018, 01:00
Bydliště: Brno - střed

#4 Příspěvek od MiracleSky »

Děkuji za post...
No jo, to mi ale nepomůže s otázkou, jestli ten termostat má nebo nemá být slyšet cvakat. Kalibraci řešit nebudu ale pokud bude vyvářet na 90 st., tak je jasné že je funkční, akorát nenahřívá na 30 ale na 50 st. minimálně. Při vyvářce bez funkčního termostatu voda přímo vařila tak, že zezadu šla z ventilu - odfuku pára jak hrom. S funkčním termostatem doufám bude voda jen horká.
Mám radost že opravou starších spotřebičů ukousnu podíl prodaných nových šmejdů.

Uživatelský avatar
MiracleSky
Příspěvky: 91
Registrován: 02 pro 2018, 01:00
Bydliště: Brno - střed

#5 Příspěvek od MiracleSky »

keemo píše:Nepises z jake pracky jsi to vykuchal. Muze mit posunuty/jiny prubeh nastaveni... Budes si muset udelat na panel novou kalibraci
jj, zapoměl jsem, je to Whirlpool AWE 7616.
Termostat jsem vykuchal z Ignis AWV 515/2
Mám radost že opravou starších spotřebičů ukousnu podíl prodaných nových šmejdů.

Uživatelský avatar
Rostav
Příspěvky: 469
Registrován: 06 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Otovice u Karlových Varů

#6 Příspěvek od Rostav »

Není důležitější řešit vypíná - nevypíná než cvaká nebo necvaká ?
Na začátku při nízké teplotě musí být sepnut a to je určitě pod 30° C.
Na 30° C se pere vlna to je poloha při které již rozepne.
To cvaknutí nemusí být dobře slyšitelné. Je to mikrospínač.
Naposledy upravil(a) Rostav dne 07 led 2019, 09:24, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
MiracleSky
Příspěvky: 91
Registrován: 02 pro 2018, 01:00
Bydliště: Brno - střed

#7 Příspěvek od MiracleSky »

oK, JEN JSEM SE DIVIL ŽE nic neslyším cvakat, jiné termostaty jsou slyšet v pohodě, asi je to takový tichý termostat. Teď jdu prát na vyvářku tak dám vědět.
Mám radost že opravou starších spotřebičů ukousnu podíl prodaných nových šmejdů.

Uživatelský avatar
MiracleSky
Příspěvky: 91
Registrován: 02 pro 2018, 01:00
Bydliště: Brno - střed

#8 Příspěvek od MiracleSky »

tAK JE TO VYZKOUŠENO, TERMOSTAT PUSTÍ VYVÁŘKU A UŽ TO NEVAŘÍ TAK, ŽE JDE PÁRA ZEZADU. Takže to funguje. Holt pračka bude prát na 50 st.C nejméně a to se dá upravit nastavením na program R a použití tlačítka Ekonomy.
Takže zřejmě je nastavení kalibrace u AWV a AWE rozdílné. Ale fungovat to bude, to je důležité. Děkuji za postřehy.
Mám radost že opravou starších spotřebičů ukousnu podíl prodaných nových šmejdů.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#9 Příspěvek od keemo »

MiracleSky píše:
keemo píše:Nepises z jake pracky jsi to vykuchal. Muze mit posunuty/jiny prubeh nastaveni... Budes si muset udelat na panel novou kalibraci
jj, zapoměl jsem, je to Whirlpool AWE 7616.
Termostat jsem vykuchal z Ignis AWV 515/2
Nemotas to trochu? 7616 ma plne elektronicke ovladani...

Uživatelský avatar
MiracleSky
Příspěvky: 91
Registrován: 02 pro 2018, 01:00
Bydliště: Brno - střed

#10 Příspěvek od MiracleSky »

Spletl jsem se, opravoval jsem Whirpool AWT 2084, a termostat do ní jsem dal z Ignis AWV 515/2. Děkuji za usměrnění.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#11 Příspěvek od keemo »

Jako prubeh na panelu dle obrazku vypada stejne... AWT 2084 ma termostat resp jeho merici sondu umistenou primo v topnem telese.... jinak pro info.spinac ECO funguje pouze na omezeni teploty na 50st (peckove termostaty na nadrzi) a moznem prodlouzeni delky praciho cyklu. Ma se zapinat u programu bavlna, mozna syntetika nad 60st, jinak nema vliv na prubeh a teplotu. Dalsi programy jiz maji kratsi cas sepnuti telesa a na teplotu vyssi nez 40 to nestihne ohrat.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“