3 moznosti vyberu osciloskopu

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
popest

3 moznosti vyberu osciloskopu

#1 Příspěvek od popest »

Ktery mi doporucite, dekuji.

BM 566A

Kenwood 60MHz http://aukro.cz/item243980486_oscilosko ... 60mhz.html

IWATSU SS-5321 (2x 250MHz, 1x 200MHz)
http://aukro.cz/item245827210_3_kanalov ... _5321.html

Uživatelský avatar
stephunk
Příspěvky: 395
Registrován: 19 lis 2006, 01:00
Bydliště: Žilina

#2 Příspěvek od stephunk »

ja by som bral ten kenwood, je novší a 200Mega by som nevyužil...

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od jef111 »

No záleží na tom, co od něj čekáš. Pokud budeš měřit dvakrát do roka NF zesilovače, postačí Ti bohatě nějaký C1-94 a podobné za čtvrtinovou cenu. Pokud se hodláš zabývat VF technikou nebo vývojem nějakých VF nebo měřících obvodů atd, nebo chceš prostě extra třídu, kup si IWATSU. Další stránkou je opravitelnost při případné poruše, tady by nejlépe vyšel BM566A, jsou tam součástky sehnatelné a vyměnitelné za pakatel. Vlastní zkušenost mám jen s BM566A a mohu jen doporučit. Je sice trochu větší, ale to u takového přístroje (aspoň tedy z mého pohledu) nehraje roli.
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

popest

#4 Příspěvek od popest »

Nevim zase u teh dvou jak moc je ta znacka kvalitni, preci jen tesla je overena.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od stepa »

Uz se te ptal jef, rekni nam na co to chces a co od toho ocekavas, potom se da radit. Vzhledem ke krajinam a snadne opravitelnosti tesla(otazka je jak s casovkou a tema tunelkama, ale ta se da predelat), ale na slepo tezko radit :?

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od jef111 »

To:stepa
BM566A je upravená verze původní BM566, zvláště co se týká spouštěcích obvodů, tedy vypuštění zapojení s tunelkami. Když se už po několika měsících provozu první série BM566 začaly množit závady ve spouštěcích obvodech s tunelkama, bylo jasné že to takhle zůstat nemůže.
Proto jsem přesvědčen, že v tomto osciloskopu (pokud je to teda opravdu verze A) žádné tunelky nejsou. Proto si myslím že to je dobrá koupě. Tedy zase záleží na ceně, myslím že hodnota toho BM566A je někde okolo 4000kč.
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od stepa »

Jde o to ze lidi maji v tom znaceni dost bordel, at uz prodavajici, nebo kupujici...neni vyjimkou ze prodavaji pristroj pod jinym oznacenim(pismeno, cislo sem nebo tam). Ale snad to bude Acko. Dale zalezi na cene(jak pises).. ty scopy z aukra pujdou na 100% jeste o nejakej litr vys.

Uživatelský avatar
Sejny
Příspěvky: 239
Registrován: 29 zář 2005, 02:00

#8 Příspěvek od Sejny »

Nejlépe lze poznat zda je synchronizace na tunelkách nebo ne po sundání spodní části krytu...

Uživatelský avatar
sambiliong
Příspěvky: 711
Registrován: 13 dub 2005, 02:00
Bydliště: Praha

#9 Příspěvek od sambiliong »

Otevřel jsem svůj BM566A a jsou tam tunelky.

popest

#10 Příspěvek od popest »

Tak jsem to vyresil, zadnou teslu nebo nejaky cinany, ale Tektronix a to konkretne 2235 100MHz 2 CH cena i s dopravou 3000,- ve vybornem stavu.Co vim ja, tak Tektronix je jeden z nejlepsich vyrobcu osciloskopu. Chci ho pouzivat na mereni i vyssich frekvenci jednotek az desitek MHz - odpovidam na dotaz Na co to chces. Ale ja se ptal jen na srovnani znacek.

Netvrdte mi tady, ze to nevyuziji apod., ze je to zbytecne. Neni! Nikdy nevite kdy se to muze hodit a na vic, obvykle mereni na fekvenci blizici se maximu kterou zvladne je jiz obtiznejsi, takze cim vice, tim lepe i kdyz se nedostanu na doraz.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od stepa »

Salamounske reseni :wink: , at slouzi.

BTW ptali jsme se proto, ze kdybys to pouzival na zesiky, tak ti staci nejakej rusak.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#12 Příspěvek od Sendyx »

No, "nějaký rusák". Jednak bych ruské scopy zas tak nepodceňoval, cenově dostupné 250MHz a výše byly ze země sovětů, jednak i na zesilovače to chce něco aspoň 20MHz.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od stepa »

Sendyx píše:No, "nějaký rusák". Jednak bych ruské scopy zas tak nepodceňoval, cenově dostupné 250MHz a výše byly ze země sovětů, jednak i na zesilovače to chce něco aspoň 20MHz.
Myslel jsem audiozesiky(proste nf techniku) a na to by stacil treba uz zminovany C1-94, ktery je na to dostatecne rychly.

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od jef111 »

Souhlasím se Stepou, na nf zesilovače stačí nějaký Křižík, BM370, C1-94 a podobné. Na kontrolu viditelného zkreslení průběhu to stačí, případné zákmity a tak podobně bývají obvykle max řádově 1MHz a to jde vidět na každém skopu. Víc se se skopem v audiotechnice stejně dělat nedá, i když je třeba do 100MHz....
Ale zase musím oponovat že rusi dělali i dost kvalitní osciloskopy, můj kamarád má dvoupaprskový paměťový se třemi kanály do 250MHz.
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#15 Příspěvek od Sendyx »

Svatá Prostoto ! Jestli žijete v době, kdy typický nf zesilovač byl něco jako MBA810A (MBA810DAS už zbytečný luxus) a MDA2020 něčím nedostižným, tak máš možná pravdu. Moderní součástky umí ve struktuře zesilovač kmitat na desítkách MHz, výkonové trandy - třeba pro výkonové budiče - mají běžně Ft kolem 20-60MHz. Kdysi jsem taky ledacos oživoval rusem, pro kterého 5MHz byl už problém. Pak jsem přesedlal výš a zjistil, že ty občas máznuté stopy nebyy asigmatismus a vady v luminoforu, ale pěkně brutální oscilace.

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“