LCD 32EL933G po upgrade z USB nejde

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ccarloss
Příspěvky: 197
Registrován: 22 kvě 2007, 02:00

LCD 32EL933G po upgrade z USB nejde

#1 Příspěvek od ccarloss »

Stiahol som do USB (FIRMWARE_VERSION_1_25_02.exe).Podla pokynu na displaji ,,vytiahnite usb pamet ,tv sa sama restartuje,, Tv iba shasla a dalej nic ,svieti STBY.

Uživatelský avatar
Dremarcus
Příspěvky: 232
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Okres F-M
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od Dremarcus »

Exe soubor je treba rozbalit na usb disk
Dremarcus

Uživatelský avatar
ccarloss
Příspěvky: 197
Registrován: 22 kvě 2007, 02:00

#3 Příspěvek od ccarloss »

Ano to som urobil , extrahoval som exe subor, ten som kopiroval do USB ,,subor bin,, a potom vlozil do tv.Tv hned po vlozeni usb kluca napisal ze ulozit firmware,potvrdil som , potom ma tv vyzval aby som usb odobral,ze sa automaticky restartuje.Odpojil som usb, tv shasla a uz dalej nerosvietila, k restartovaniu nedoslo a zostal v pohotovosti - cervena led.Zapnut nejde, nereaguje na gombik ani na ovladac.Uz som ho aj vypol s eletriky a zapol,ale nepomohlo.

Uživatelský avatar
Dremarcus
Příspěvky: 232
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Okres F-M
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Dremarcus »

Asi doslo k neuplnemu updatu. Reset asi znamenal nechat telku 10 minut byt.

Asi to bude chtit prostudovat jak nahrat novy fw do procesoru nebo nekde jinde
Dremarcus

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#5 Příspěvek od KUBO »

Ten súbor mal označenie "xx_xV_xL_DB_933x_125_REV02" ?
Ako si mal naformátovaný usb kľúč?

UPOZORNENIE: Nie všetky USB Thumb disky budú pracovať na aktualizáciu firmvéru. USB
Thumb Drive by mal byť formátovaný ako súbor FAT alebo FAT16 a nie "FAT32". Ak
Firmvérová inovácia nefunguje skúste inú jednotku USB Thumb Drive.
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#6 Příspěvek od p32 »

Naformátování? To je ale věc jen toho, jestli to přečte nebo ne. Pokud to přečetl, tak bude mít spíše problém v souboru či verzi upgradu. Pokud by tam byl jiný formát, tak by to prostě nepřečetl a nic by se nedělo.
Vidím to na jinou cestu upgradu.

Uživatelský avatar
ccarloss
Příspěvky: 197
Registrován: 22 kvě 2007, 02:00

#7 Příspěvek od ccarloss »

xx_xV_xL_DB_933x_125_REV02.bin Ano to je on.Pri tv som zostal asi do asi 3 minut som ho skusil zapnut ovladacom , potom som si skocil na cigareru a znuvu vyskusal zapnut, potom som ho vypol z el. privodu a znuvu pripojil.Neviem presne v jakej minute, no mohlo to byt okolo tej 10tej minuty.V tych dodatkoch ako to upgradovat nebolo pisane o nejakej cakacej dobe.Mozno som ho mal nechat pol hodiny alebo aj hodinu v klude.Usb naformatovane na FAT 32,tv nemal problem s nacitanim suboru s usb.

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#8 Příspěvek od KUBO »

Posledný príspevok v tomto vlákne by ti snáď mohol pomôcť.
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
ccarloss
Příspěvky: 197
Registrován: 22 kvě 2007, 02:00

#9 Příspěvek od ccarloss »

Iba dobré zmrazenie NAND pamäte znamená, že prijímač zapáli.
Potom by ste ho nemali vypnúť, jednoducho odovzdajte nový softvér z pendrivy (vložil som istý kontrolovaný príloh.)
Potom CD už funguje správne.
Myslím si, že v mojom prípade predchádzajúca výmena pamäte W25Q64 nebola potrebná.
Kolegovia, ktorí zmrazujú pamäť NAND, pomáhajú v mnohých podobných prípadoch, napríklad v spoločnosti SONY, je potrebné mať najnovší softvér pripravený a po vypálení ho nahrať.
VEĽA ŠŤASTIA
Akym sposobom by sa mala ta pamet NAND zamrazit netusim, ci odpojenim napajania alebo fyz. nejakym sprejom.

Uživatelský avatar
ccarloss
Příspěvky: 197
Registrován: 22 kvě 2007, 02:00

#10 Příspěvek od ccarloss »

Tv reaguje na USB. Vypol som zo sieti ,zapol , vlozil USB s firmverom a po asi 2 sekundach zacne striedavo blikat led -cervena,zalena 33 krat, potom ostane na cervenej led.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#11 Příspěvek od p32 »

Tak tu USB flešku přeformátuj na FAT16 a potom tam dej ten správný FW a zkus to znovu.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“