Pomozte zachránit důležitá data!

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Brudr
Příspěvky: 374
Registrován: 12 črc 2007, 02:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od Brudr »

forbidden píše:Mam tu dva ST34313A, firmware je tam 3.03 a 3.23. Tak se koukni, kdybys mel stejnou verzi, tak je dost pravdepodobny, ze to pojede.
Tak jsem se díval a mám, bohužel, firmware verze 8.01. Otázka je, jak dalece by to mohlo mít vliv. Na druhou stranu, pokud nic jiného neseženu, tak stejně už nemám víc co ztratit. Data jsou nepřístupná a buď se to podaří i s nižší verzí firmware, nebo ne. V tom horším případě na tom budu stejně jako jsem teď. Zkusím ještě chvíli počkat, jestli se ještě někdo neozve a pokud ne, tak bych se s tebou spojil, abychom se domluvili na detailech (cena, doprava apod.).

To jEti: tak jsem se s tím švábem spletl. Nemá těch nožiček 40 ale nejméně 80 :D .

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od forbidden »

O.K. mas sice o dost novejsi FW, to muze znamenat i treba jinou verzi tistaku, ale jako posledni zachrana se to da zkusit.

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od Mourek »

Udělám ti radost, aspoň na chvíli. Hrábl jsem do zásob určených k likvidaci a našel ST34311A P/N 9M9002-305, Configuration Level A_4611, Configuration code UFH-01, Firmvare 8.01. Tak asi by to stálo za pokus. To co nabízí kolega
forbidden je myslím i jiný typ (3 na konci) Jsem z Prahy , pokud si někdo přijde je tozadarmo, pokud posílám tak za poštovné , a chci vědět jak to dopadlo.Jinak se můžeš zeptat u firmy TDP ,Praha 2 ulice na slupi , http://www.tdp.cz, pan Nadrchal,ale ta cena je vysoká.disk 160GB za 15000 bez DPH. Tak napiš, jak to udělat

Uživatelský avatar
Brudr
Příspěvky: 374
Registrován: 12 črc 2007, 02:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od Brudr »

Díky všem za rady a za pomoc. Využil jsem Mourkovy nabídky a až mi ten HDD přijde, tak provedu reinkarnaci toho starého. Výsledek, doufám že příznivý, Vám oznámím.

Uživatelský avatar
tibi
Příspěvky: 390
Registrován: 14 dub 2006, 02:00

#20 Příspěvek od tibi »

jeti
taky pripad som riesil uz aj ja,ak si dobte pamatam tak to chranilo 5v vetvu na hdd,prave ta suciastka co vyzera ako dioda bola v skrate.inak odstranil som ju a disk dezal i bez nej,ale pre istotu som potom dal z ineho disku.

Uživatelský avatar
Brudr
Příspěvky: 374
Registrován: 12 črc 2007, 02:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od Brudr »

Dnes jsem dostal, od Mourka, druhý HDD s funkčním řadičem. Po jeho výměně na mém HDD se disk bez problémů rozjel a vydal svá data k zálohování. Zatím to vypadá, že je v dobré kondici a že ještě nějakou dobu vydrží.
Chtěl bych, ještě jednou všem poděkovat za rady a pomoc a obzvlášť děkuji Mourkovi za to, že pro mně ze starých zásob HDD vyhrabal a poslal mi ho.

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od Mourek »

tibi píše:jeti
taky pripad som riesil uz aj ja,ak si dobte pamatam tak to chranilo 5v vetvu na hdd,prave ta suciastka co vyzera ako dioda bola v skrate.inak odstranil som ju a disk dezal i bez nej,ale pre istotu som potom dal z ineho disku.
tohle jsem viděl už několikrát, myslím že je to buď zener nebo transil, asi podle výrobce. Chodí to i bez toho, ale je to ochrana. A když tam není nebo nezabere tak odejde procesor. Taky jsem měl někdy odešlý SMD kond zkratem.

obèas

#23 Příspěvek od obèas »

jsou to opravdu transily,ne zenerky.Seagate je používal na nìkterých
discích /IDE,SCSI/. Na 5V vìtvi byl xxx6V8 ,na 12V vìtvi taky.ale ted
si pøesnou hodnotu nevzpomenu. Když vezmete v úvahu,že WD je snad
nepoužíval nikdy,tak S. dával možnost v pøípadì seklého transilu ho
vzhodit a používat disk dál do další napìt.špièky.
PS:lidièky zapomente na pøehazování ploten mezi disky,staèí se podívat
na technologii výroby HDD-to prostì nejde na 200!!!! procent.
Vypadá to,že tech. "vir",co nìkdy pustil ze srandy na net má stále své
pøíznivce. Zkuste vzít nìjakou starou hajtru,otevøete ji,povolte plotny,
pootoète je,pøitáhnìte a vìøím,že to nebude fungovat /excentrita
cylindrù,nenalezení sector mark atd./ Prach na tu chvíli asi nebude vadit.
O:)

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od Mourek »

no přehazování ploten je nesmysl, dělal jsem kdysi sálové počítače, disky byly ve velikosti pračky, plotny se přehazovaly v celém balíku, bylo to tak zkonstruované .ovšem výměna hlavy to byla práce na několik hodin za pomoci osciloskopu, justovacího svazku a speciálního SW.Hlavy se pucovaly isopropylem, media taky, lehké přidření se tak někdy odstranilo. Nevím co dělá vše firma TDP, pan Nadrchal, ale to je vyjímečná záležitost, ti zachrání hodně , i když taky už nemohli.Prostě jednoduše vyndat plotnu a dát ji jinam se nemůže podařit. Jedině výměna elektroniky, pokud je stejný firmware, nebo přehrát firmware.při stejném typu

Uživatelský avatar
jEti
Příspěvky: 152
Registrován: 17 čer 2004, 02:00
Bydliště: Slovak Republic
Kontaktovat uživatele:

Firmware

#25 Příspěvek od jEti »

Priebezne citam tuto temu, este by ma zaujimalo kedy by sa ten firmware prehraval, ci na funkcnom disku, cize pred vymenou do vadneho alebo potom ako sa vymeni cez nejaky specialny SW.

Dalej by ma este zaujimali skusenosti ake mate s nefunkcnymi HDD, ja som mal take co sa prehrievaju a chladil som ich mrazenou zeleninou a z pocutia ked disk "cvaká" že treba ho otvorit a jemne posunut hlavicku aby si chytila stopu alebo take nieco ale to som este nerobil..

Ak mozem zaujimali by ma nejake podrobnosti a skusenosti.. DAKUJEM
Pristroj ktory je pod prudom, vyzera rovnako ako ten ktory nie je, len je iny - na dotyk.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od forbidden »

Kdyz uz nemam jinou moznost, tak dam cvakajici disk na hodku do mrazaku. Tak v 50-ti % mi to pomohlo ho nahodit a vytahnout z neho nejaky data. Pri nejakym tezzsim poskozeni, kdy trva treba scanovani povrchu nejakym zachrannym softem dyl a disk se zahreje to moc uz nepomuze.
Nerikam, ze je to idealni reseni, ale jako posledni zachrana se mi to parkrat osvedcilo.
Pokud je na disku neco fakt dulezityho, tak to hned dam specializovane firme a mam jistotu.

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#27 Příspěvek od Mourek »

cvakání taky někdy znamená smazanou servoplochu a nepomůže nic. Mražení jsem už někdy použil, když majitel nechtěl sázet tisíce,a pomohlo, ale se softy mám negativní zkušenosti. to zabere na disk rozházený nějak softwarově, ale na disk který odchází ne. Dělám to tak, že když se PC chová divně tak, vyndám disk dám do svého, zkopíruji co jde, pak ho otestuji, pokud má vadný sektor tak reklamace nebo koš.Porušený disk se každým bootem zhorší. Ovšem když user pracuje, najednou zmrzne a boot se nepovede , tak většinou konečná.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“