Indukční deska Baumatic BHI610 - mikroprocesor

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Matka_Tereza
Příspěvky: 112
Registrován: 21 dub 2017, 02:00
Bydliště: Egerland

#16 Příspěvek od Matka_Tereza »

Teď jsem řešil podobný problém. Po cca 6.letech provozu. Deska se dala zapnout, ale jakmile se k tomu zapnula některá za dvou pravých ploten, tak deska na chvíli "zamrzla" a nešla regulovat. Po pár vteřinách se vzpamatovala a fungovala. Zjistil jsem, že napájecí napětí z pravého modulu ploten mimo jiné slouží pro napájení modulu ovládání, a chvíli trvalo, než se "vyškrábalo" na potřebných 12V. Moc se mi v tom nechtělo vrtat, a "opravil" jsem to tzv. "na prasáka". Tedy přidal zvonkové trafo s usměrňovačem a tímto jsem po přerušení pův. napájení z modulu pravých ploten napájel ovládání. Fungovalo 3 měsíce. Poté deska začala mít na pravé straně problémy s rozpoznáváním hrnců na plotně a tak jsem chtě nechtě do toho musel zalézt znovu a tentokrát poctivěji.
Závadu způsoboval vadný kondenzátor (470uF/25), jako v příspěvku výše.
Obrázek

Na fóru v jiném vlákně probíhala diskuse jestli indukci ano, či ne, výhody a nevýhody. Po vyjmutí indukce z kuchyňské linky jsem tam nasadil obyčejnou sklokeramiku a můj názor je tento. Pokud je někdo zvyklý na indukci, tak "downgrade" na sklokeramiku pravděpodobně nerozdýchá. A to vůbec nemluvím o našich drahých polovičkách :lol: U mě to velmi urychlilo opravu původní indukce. Ke sklokeramice bych se nevrátil ani za pytel sraček! :wink:

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“