Mlžení oken, klimatizace

Vše, co se týká elektroniky v automobilech, motocyklech a jiných samohybech

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#91 Příspěvek od p32 »

Myslíš ty, co jsou většinou schované pod nárazníkem?

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#92 Příspěvek od sr71 »

to nevím, protože jsem nikdy tu klapku nevidìl, ale zajímá mì kde to je a jak to vypadá když už se tady o tom mluvilo

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#93 Příspěvek od EKKAR »

Doufám, že ten odkaz bude dostatečně dlouho platnej:
http://www.autoforum.cz/technika/k-cemu ... niky-aut-/
Jsou to prostě výdechy bezprůvanovýho větrání - dřív je auta měly "přiznaný", každej z nás trošku starších si je pamatuje na "C"-sloupku nejen Š-100 a Š-120, ale i na dalších kchárech, kde na nich byly často i chromovaný krytky. U kchárů s motorem vzadu je ani jinak umístit nešlo. Po přechodu na koncepci "všecko vepředu" = počínaje favořití se tyhle větrací výdechy přesunuly pod nárazník, kde je pro jejich funkci aerodynamicky výhodnější místo - oblast podtlaku u spodku zadní části kastle, za jízdy se tak zevnitř auta doslova automaticky odsává "použitej" vzduch, což ve spojení se vstupem ventilace umístěným dopředu do lokální zóny aerodynamickýho přetlaku umožňuje za určitejch podmínek větrat interiér bez použití větráku.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#94 Příspěvek od rnbw »

EKKAR píše:OPAKUJU - zkratka "PTC" je oznaèení tohohle topnýho elementu z automobilky a vùbec nemá nic spoleènýho s oznaèením pro termistor s kladnou charakteristikou jak jsme zvyklý my bystlíøi a elektronici.
Ale ma. PTC telesa maju nazov prave od ich kladneho teplotneho koeficientu, takze maju samoregulacnu schopnost.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#95 Příspěvek od EKKAR »

Když jsem ještě dělal v plastikařině, vyráběli jsme pro koncern v podstatě celou "obalovinu" klimy do řady ibiza/polo/fábule - montovalo se to pro Bolku ve fabrice původně založený firmama Hella a Behr v Mnichově Hradišti na místě po zbořeným cukrovaru - pak z toho Hella vycouvala a dál to je jen Behr. A jejich lidi o tom označení říkali něco jinýho - v podstatě to co jsem napsal vejš. Do jejich vnitřních věcí se jen těžko někdo zvenku dostane, je možný, že to byla mlha a platí cos napsal, já jen reprodukoval to, co bylo od nich.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
DjRix
Příspěvky: 1247
Registrován: 30 dub 2005, 02:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#96 Příspěvek od DjRix »

rezis píše: To ti mám v autě kua velký větrák :lol:
Měl jsem za to, že se tu bavíme o mlžení oken a klimatizaci, ne o komponentech NEZÁVISLÉHO topení, které má kolik ? 1% aut ?
EKKAR píše:Ty seš taky topnej bočník ...
Díky za poklonu, už sis ujasnil co znamená zkratka PTC ? :lol:

https://en.wikipedia.org/wiki/Thermisto ... efficient)
Klídek chlapi,to je nulák...

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#97 Příspěvek od rezis »

DjRix: ono je to nazváno jako nezávislé topení nicméně je to jen přitápění. Mají to naftožrouti od nějakého roku téměř všichni.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
DjRix
Příspěvky: 1247
Registrován: 30 dub 2005, 02:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#98 Příspěvek od DjRix »

Interesting. Díky za info, na to se musím někde zeptat, protože když čumím do katalogů ND nepřipadá mi to jako díl co by byl běžnou součástí nabídky.
Klídek chlapi,to je nulák...

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#99 Příspěvek od rezis »

Je to cca od Octavie II. A nevím zda je to v základní výbavě (Škodovka mě v tom co vše lze z auta vymontovat neustále fascinuje).

tady

Mám to ve VW a docela to funguje a jde mírně cítit. Tedy pokud není venku -10C.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
DjRix
Příspěvky: 1247
Registrován: 30 dub 2005, 02:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#100 Příspěvek od DjRix »

To mas pravdu :D Neni to jen sade, oni to maji i ostatni, v zakladu jsi rad ze dostanes sic a volant :D

Diky moc, to je fakt zlepsovacek, otazka je jak se to bude srat, asi moc ne, doted jsem o tom neslysel :D Vzhedem k tomu ze na octe je to jak na praseti, ze aby clovek vymenil vymenik musi vykuchat celej interier, by pripadny servis toho topidla byl peklo.
Klídek chlapi,to je nulák...

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#101 Příspěvek od EKKAR »

Hele - byl jsem u výroby dílů pro tuhle vychytávku určenou přímo pro výrobu v Bolce už někdy kolem roku 2000 - to znamená, že se to dávalo ještě do faceliftovanejch jedničkovejch vochcávek, "dvojková" byla ve výrobě až od roku 2004 (facelift 2008, ukončeno 2013).
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#102 Příspěvek od doktor365 »

Tak dnes - 15°C zkoušel jsem klimu a mně se spustí.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#103 Příspěvek od p32 »

A proč by se neměla spustit? Možná ti jen nechladí. :lol:

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#104 Příspěvek od rezis »

doktor365: a to jsi poznal jak?
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#105 Příspěvek od doktor365 »

p32 píše:A proč by se neměla spustit? Možná ti jen nechladí. :lol:
Ale chladí :D

Odpovědět

Zpět na „Auto - Moto technika“