Rozvod TV signálu

Zkušenosti a problémy s příjmem

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
lumca
Příspěvky: 525
Registrován: 05 kvě 2012, 02:00

#16 Příspěvek od lumca »

Takže definici "chudého člověka" jsem se zas a opět nedozvěděl, ale doporučím na řešení tohoto problému zavolat odbornou firmu. Ve svém předchozím příspěvku jsem záměrně nekomentoval "kvalitu" oné antény! Bez znalosti parametrů jednotlivých DVB-T/T2 signálů nelze odpovědně doporučit žádnou anténu. Dnes (díky nové řadě PRG AMP) není problém za použití několika přijímacích tv antén pro signály z různých směrů sloučit veškeré požadované signály. Není to sice za pár pětek, ale je to dlouhodobě plně funkční.

Uživatelský avatar
jirkati
Příspěvky: 1349
Registrován: 21 kvě 2008, 02:00
Bydliště: near Liberec (JO70MT)

#17 Příspěvek od jirkati »

Tak nevím, jestli chce workhard poradit, nebo jen potvrdit jeho původní představu. Uvnitř toho "UFA" skutečně žádná kvalitní všesměrová anténa není. To ale asi nechce slyšet.

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od workhard »

Investice v řádech tisíců korun do systému od odborné firmy je naprosto vyloučena. Ani já tam nechci strávit více času, než je nezbytně nutné. Koupím ten rozbočovač za 250 a uvidíme (nebo taky ne a pak na to házím bobek a doporučím jim tu odbornou firmu).
Lepší by byl aktivní osmivýstupový rozbočovač, ale ten jsem nikde neobjevil.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#19 Příspěvek od Michal22 »

Tady mají nabídku na 8x, ale skladem není.
A výrobce neznám.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#20 Příspěvek od EKKAR »

workhard píše:Tady na Radnicku, kde každý multiplex přichází z jinýho směru, je ufo nejjednodušší řešení. Než se drbat s nějakejma směrovkama a slučovačema...
Tohle může říct/napsat jedině člověk, kterýmu je kvalita příjmu u prdele, hlavně že po tom skrýnu něco skáče. Když si vzpomenu, s jakou až nábožnou péčej jsme vypočítávali dýlky jednotlivejch prvků podle čísla kanálu a z něj v tabulce vyhledaný nosný obrazu a ještě je dodatečně přepočítávali podle čunitele zkrácení kvůli příčnýmu průřezu, aby nám anténa co nejmíň šilhala vinou nesprávnýho přizpůsobení mezi prvkama navzájem ... A to jsme chytali jen Poláky nebo Rakušáky, v podstatě kdekoliv jižně a západně od Práglu šlo dálkově chytat Západní Německo ... když se to umělo (chytat dederóny moc lidí nechtělo, i když třeba kolem Ústí nad Labem a Děčína to šlo i málem na vidle zapíchnutý na dvorku do hnoje...).
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od workhard »

Neboj, taky jsem si tím prošel, jenže dnes, když máš nekostičkující digitál, není důvod se s něčím takovým drbat. Fakt nevím, co je na té anténě tak šíleného, že ji tu všichni hejtujete, ale tady funguje dobře. Se čtyřnásobným pasivem je signál všude OK, no a s osminásobným to vyzkouším a dám vědět.

Michal22 - to vypadá zajímavě, když to s tím pasivem nepovalí, seženu to.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#22 Příspěvek od ZVUK2000 »

workhard píše:
Michal22 - to vypadá zajímavě, když to s tím pasivem nepovalí, seženu to.
To je od té samé firmy IVO-PT co jsem tady dal foto 6ti násobného rozbočovače. Kdysi jsem bral od TEROZu, teď od IVO-PT a velká spokojenost.

Uživatelský avatar
decmen
Příspěvky: 572
Registrován: 25 zář 2013, 02:00
Bydliště: Chlumec n.C.

#23 Příspěvek od decmen »

Beru už dlouho jedině od Terozu. Udělají mi na míru přesně to co potřebuju, výborné šumové vlastnosti, ostré zádrže, podle potřeby vysoká vybuditelnost, kvalitní stínění...a hlavně bezproblémová domluva a rychlé jednání . To všechno většinou fa. Záborec nemá :-(
Když jdu dělat nějakej rozvod, tak to musí být tak, abych se tam už nemusel vracet.

Uživatelský avatar
lumca
Příspěvky: 525
Registrován: 05 kvě 2012, 02:00

#24 Příspěvek od lumca »

workhard píše:Fakt nevím, co je na té anténě tak šíleného, že ji tu všichni hejtujete, ale tady funguje dobře.
To si jen myslíš, že funguje "dobře". Stačí pohled na spektrák co z toho integrovaného "zesilovače" leze ven a při spuštění nějaké LTE buňky v okolí se nebudeš stačit divit! Antény tohoto typu bych neinstaloval ani tomu největšímu nepříteli!

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od workhard »

Spektrák bohužel nevlastním a při pohledu na televizi nejsou žádné anomálie patrné. Takže za mě OK...
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#26 Příspěvek od masar »

Souhlasím s workhardem, rozhodujícím kritériem je obraz na tv. A pokud je vyhovující, je vyhovující i anténa. :wink:

Uživatelský avatar
lumca
Příspěvky: 525
Registrován: 05 kvě 2012, 02:00

#27 Příspěvek od lumca »

Velmi zjednodušený pohled! Již poněkolikáte (nejen zde) důrazně varuji před nákupem takovýchto výrobků! Měl jsem tu čest demontovat u lidí několik desítek těchto antén. Z některých se na mě vylilo i půl litru vody. O elektrických a mechanických vlastnostech tohoto "zboží" proto vím své.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#28 Příspěvek od masar »

Ten pohled je jednoduchý právě s ohledem na to, o čem je tohle vlákno. Není o kvalitě antény. Je o tom, jak rozbočit její signál do osmi větví. Přísně z výše uvedeného pohledu řečeno - nezajímá mě, co je na střeše, když mám na půdě všechno O.K.
:wink:

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#29 Příspěvek od Hill »

Ale to neber za pravidlo že na půdě je to Ó.Ch., to je náhoda a skutečně se počítá mezi výjimečné situace.
Jestli ti to ale vyjde tak, že za každého počasí ten nejslabší multiplex nebude ještě kostkovat, a ten nejsilnější ještě nezbourá signál všeho všem, važ si toho, takové štěstí má málokdo.
Potrvá-li to tak nejméně rok, pak si zasloužíš titul "klikař roku".

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#30 Příspěvek od masar »

Já tu kliku workhardovi přeju. Nic víc. Nejsem s vámi ve sporu o posuzování kvality různých antén. O to workhard ale nestál. Alespoň ne ve svém dotazu.
:wink:

Odpovědět

Zpět na „Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších“