Osciloskop pro začítečníka

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Klob1
Příspěvky: 303
Registrován: 18 bře 2014, 01:00

Osciloskop pro začítečníka

#1 Příspěvek od Klob1 »

Vím, asi možná to bude jako vždy, ale i tak zkusím.

https://www.gme.cz/osciloskop-dvoukanal ... on-sds1122

Uživatelský avatar
vladodyno
Příspěvky: 704
Registrován: 25 úno 2010, 01:00
Bydliště: Moravský sv. Ján, Slovensko

#2 Příspěvek od vladodyno »

A čo s ním? Robíš im reklamu?

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#3 Příspěvek od Hydrawerk »

Owon je celkem hnus, když už nějakej levnej osciloskop, tak aspoň Siglent nebo Rigol.
A už tu máme vlákno. http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... &start=450

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#4 Příspěvek od Hydrawerk »

Vážně mají všecky točítka stejnou velikost???
https://www.youtube.com/watch?v=p_Bb-IWqnKM
Co to je za blbej nápad?

Uživatelský avatar
Klob1
Příspěvky: 303
Registrován: 18 bře 2014, 01:00

#5 Příspěvek od Klob1 »

S ním zatím nic nerobím, páč žádný nemám ještě. pak budu jistě něco robit. Určite reklamu ne, to by mi ho dali zadarmo, ne? Jen se ptám na něho, protože budu kupovat více přístrojů. Tak prý by byla nějaká sleva z obchodu, pak. Rozpočet se mi zkrátil o další výdaje, takže mám na vše méně peněz. Tak se ptám zkušenějších, co do všeho více vidí a znají, protože už mají zkušenosti s tím vším. A protože člověk s něčím ještě nepracoval, tak to neovládá dokonale, že? A, když si něco kupuje úplně poprvé, tak pomocí ostatních.

Jedinné, co vím, že prý hlavně 100Mhz dvoukanálový a co nejbvětší obrazovka. No ono mi dost těch přístrojů bude cestovat mezi dvěmi místy. Ale ne každý den.

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#6 Příspěvek od Davidus »

máš to jako hobby? tj zapneš max jednou za 14 dní nebo to bude používat skoro denně?

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#7 Příspěvek od termit256 »

Hydrawerk píše:Vážně mají všecky točítka stejnou velikost???
https://www.youtube.com/watch?v=p_Bb-IWqnKM
Co to je za blbej nápad?
No kdyz pri dnesnich cenach pameti setri tak, ze tam daji pamet jen na 6000 vzorku, je s podivem ze misto knofliku tam nejsou kolecka narezane z bambusu.

Podobne velkou pamet mam u osciloskopu na udrzbe - 40 let starem stroji.

Uživatelský avatar
Klob1
Příspěvky: 303
Registrován: 18 bře 2014, 01:00

#8 Příspěvek od Klob1 »

Davidusi, nebude to každý den, jen za čas, když to bude potřeba. Nejsem profik, který to musí honit stále. A ani s tím zatím nemám žádné zkušenosti. Prý je důležité i mít oddělené trafo. Prý stejně ho většina ani dražší nemá, ale dá se to dokoupit.
Naposledy upravil(a) Klob1 dne 17 pro 2018, 18:19, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od ZdenekHQ »

Davidus píše:máš to jako hobby? tj zapneš max jednou za 14 dní nebo to bude používat skoro denně?
On to kupodivu není žádný argument, jestli koupit profi nebo hobby. Já mám taky období, kdy to týden nezapnu, ale pak jsem rád, když to po zapnutí opravdu naskočí a funguje. Což u šrotu jistota není. :D

A to ještě musím někdy odpovídat na blbý dotazy typu "proč měřím DC napětí ve zdroji analogovým osciloskopem".
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#10 Příspěvek od Davidus »

Zdeňku já se raději z těchdle vláken o nákupu levného čínského aušusu vzdálím. Ještě by mne pak někdo proklínal. S levným čínským osciloskopem od Rigolu jsem si už užil :roll: nakonec jsem si nechal svýho starýho Teka DPO2002b a nehodlám se ho vzdát
Rady tady na fóru beru už s velkou rezervou, někdo tu doporučoval odizolovávací univerzální kleště od knipexu 12 42 195 a nedokážou odizolovat skoro žádné vodiče z těch co tu mám. No 2 litry v pr..
btw nechceš svitkáče 1u/250V? mam jich tu krabici

Uživatelský avatar
Klob1
Příspěvky: 303
Registrován: 18 bře 2014, 01:00

#11 Příspěvek od Klob1 »

Zděňku, jisté je, že, když to používá na profi práce, tak to může i jen jako Hobby. Ale Hobby užití na Profi, tak jsité, že to nemusí vydržet.
Ale zase zkušenost, jako u vrtaček. Profi za šílených tisíc vs Hobby za pár tis. Určité pozná se, ale i když také to někdy bylo, že se zaplatila značka, která byla pak horší výrobně nežli na tom noname. Jenže kdysi ta značková opravdu měla kvalitní výdrž, ale dnes?? Jo pak, když to někdo ukradne, tak to člověk také pozná o kolik příšel. A Nikoho nezajímá, že ta vrtajda za kupu tis, vám napočítají škodu jako nějaký šmejd za pár stovek.

Ostatně je také vhodné znát jak to člověk bude honit, používat an skutečně na co. Sice také uděláte lektriku a počítá se s nějakým odběrem na kabelu, jenže panička, tam naseká hordy rozboček a spotřebičů, o kterých se ani elektrikáři nezdálo, ýže by byla panička schopná tam napojit.

Takže rezerva, by byla málo.
Otázka je také u compu se dříve ptali, co na něm budete dělat a jak pužívat?

Uživatelský avatar
Klob1
Příspěvky: 303
Registrován: 18 bře 2014, 01:00

#12 Příspěvek od Klob1 »

Termite,
hele to já už viděl místo čudlíků na ovladání normální brčka na pití. Prý neměli čudlíky, které někde jim vypadli z přístroje, tak to tam dali. NO fungovalo to. Oni vypadli na ovládání čudlíky, tak, aby zařízení mohli ovládat, tak to prodloužili brčkama na pití. :D

Uživatelský avatar
Zed_007
Příspěvky: 31
Registrován: 01 čer 2017, 02:00
Bydliště: Přerov

#13 Příspěvek od Zed_007 »

Nechci zakládat nové téma, proto se zeptám zde:
Co si myslíte o tomto typu:
https://www.aliexpress.com/store/produc ... 479aMIzPiG

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od ZdenekHQ »

Osciloskopická sonda zakončená jackem? No to bude teda dar... Opravdu ideální konektor pro pohyblivý připojení.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
vlastoTN
Příspěvky: 119
Registrován: 06 říj 2017, 02:00

#15 Příspěvek od vlastoTN »

Záleží, na čo to chceš používať.Pre nejaké orientačné nahliadnuťie na NF zosilňovač bude stačiť.Mne osobne by občas úplne stačil aj takýto (hračkársky) a nemusel by som vyťahovať starý analógový Philips.

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“