Prosba o pár rad - sluchátkový předzesilovač

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#46 Příspěvek od ZdenekHQ »

Řekl bych, že klasický kolébkový budou mít trošku větší vzdálenost kontaktů v rozepnutým stavu. Tohle je tak na přepínání dvou led pásků. Bezpečný odpojení ani omylem.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Kindergril
Příspěvky: 45
Registrován: 07 úno 2017, 01:00

#47 Příspěvek od Kindergril »

Chci to na sluchátkový předzes s asi nevelkým odběrem, trafo je tam 30W...
www.mindža-cybernetics.com
Překlad publikací kvantové fyziky do Romského jazyka

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#48 Příspěvek od EKKAR »

Chápeš, že u 230V nejde o proudový zatížení, ale o izolační vzdálenost mezi rozpojenýma kontaktama = bezpečný oddělení obvodu ve stavu VYPNUTO od sítě?
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Kindergril
Příspěvky: 45
Registrován: 07 úno 2017, 01:00

#49 Příspěvek od Kindergril »

Chápu, a proto se ptám, zda údaj 3A/250V AC a údaj "dielectric strength - 1500V AC" skutečně znamená, že s tím lze bezpečně přepínat síťové napětí. Pokud ano, a odkazovaný typ přepínače je ok, tak super.
Pokud ale ne, rád bych to věděl, abych sebe a někoho jiného případně neohrozil. Takhle jsem to myslel.
Protože i u těch kolíbkáčů plastových jsou uváděné úplně stejné údaje, jen unesou obvykle větší proudy. Podle čeho tedy poznat, že např. ten mnou odkazovaný není bezpečný a jak zvolit ten správný?
www.mindža-cybernetics.com
Překlad publikací kvantové fyziky do Romského jazyka

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#50 Příspěvek od ZdenekHQ »

1500V je tzv. základní, pracovní izolace. Přepínat ano, odpínat ne.

Kromě toho, že potřebuješ dvojitý vypínač, musí splnit ještě další podmínky, t.j. další test 3000V na rozepnutých kontaktech, či kolik to je. Dnešní normu pro tyhle součástky neznám.

Vzhledem k tomu, že to máš na uších, asi bych nešetřil.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Kindergril
Příspěvky: 45
Registrován: 07 úno 2017, 01:00

#51 Příspěvek od Kindergril »

Díky Zdeňku za objasnění - ale - za boha nemůžu najít žádný takový vypínač, i ty klasické velké plastové kolíbky mají psané tytéž údaje (1500V AC).. Natož typ s kovovou páčkou, který by se mi líbil nejvíc...
V celém TME nemají přepínač, co se dá použít na síť u sluchátkového předku..?
:(
www.mindža-cybernetics.com
Překlad publikací kvantové fyziky do Romského jazyka

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#52 Příspěvek od Kvicala_r »

Je to "jen" spínání trafa. Plánuješ použít 3 vodičové připojení? Pak uzemnění páčky (uzemnit očkem od šroubením spínače do panelu) může trochu vylepšit bilanci. I tak sem tyto parametry nikdy bedlivě nesledoval, pokud byl spínač deklarován na 250V, ale rád se poučím.

Jeden z lépe specifikovaných páčkových sem našel na Farenllu, ale zbytek co sem procházel je stejný (nebo ještě hůř bez specky) jako ten jednoduchý páčkový. V GME je páčkový plasťák s dobrou speckou taky
Přílohy
spec.jpg

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#53 Příspěvek od ZdenekHQ »

Tady je třeba velmi levnej a decentní. Uvádí vzdálenost kontaktů více jak 3mm, a je to plast.

https://shop.fkt.cz/spinac-kolebkovy-2p ... 000011.php

https://shop.fkt.cz/zbozi-prilohy/serie_1830.pdf
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Kindergril
Příspěvky: 45
Registrován: 07 úno 2017, 01:00

#54 Příspěvek od Kindergril »

Bude tam 3-pólová europřívodka na zadním panelu, avšak bude to ve dvojce. Na nulák bude přivedeno stínění z R-core trafa (označení SCN). Veškeré silové vedení bude dvojitě, někde asi i trojitě izolované a vzájemně pevně vyvázané pásky, aby nemohlo nic upadnout. Skříňka bude celokovová.
www.mindža-cybernetics.com
Překlad publikací kvantové fyziky do Romského jazyka

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#55 Příspěvek od Kvicala_r »

Ta skříňka je k něčemu galvanicky připojená? To stínění trafa doufám plánuješ připojit k ZEMI (tedy PE), ne N.. to je střední nulový vodič (postaru nulák) a bere se vedle fáze jako ten druhý pracovní vodič... Ani nevím, ale myslím že zařízení třídy 2 nemá třetí svorku (PE). I když zde je že může vyjímečně používat i třívodičové připojení. Mám v týdnu přeškolení 50, tak mám hned několik všetečných dotazů :oops:

Uživatelský avatar
Kindergril
Příspěvky: 45
Registrován: 07 úno 2017, 01:00

#56 Příspěvek od Kindergril »

Kvíčala - to SCN trafa určitě na OCHRANNOU NULU, omlouvám se za lajdácké vyjádření. Kastle nebude připojená na nic, možná vyzkouším "ukastlit" GND vstupních cinchů, zda se to při měření nějak neprojeví. Ostatní co tenhle předek stavěli, mají GND vstupů ke kastli někdy připojen, někdy ne.. (dle foto z internetu)
Zařízení ve dvojce používá pouze dva vodiče, jestli se nepletu - a kastle nesmí být připojena nikam, musí plavat ve vzduchu. Ovšem vedení síťového napájení musí mít dvojitou izolaci a vše musí být pevně uchyceno, aby se nemohl nějaký drát ulomit a dotknout se kovové skříně. Takže se to dělá tak, že se obvykle vázacími pásky (a třeba i smršťovačkami) upevňují vodiče ke stabilním bodům, které jsou k dispozici a zároveň se upevňují vedení k sobě. Nevím zda jsem to nepopsal zmatečně.
Prostě mi přijde divné, že by byl takový problém vybrat síťový vypínač na 230V, když v kdejakém koncovém zesu je prachsprostá kolíbka - malá, i velká...
www.mindža-cybernetics.com
Překlad publikací kvantové fyziky do Romského jazyka

Uživatelský avatar
Kindergril
Příspěvky: 45
Registrován: 07 úno 2017, 01:00

#57 Příspěvek od Kindergril »

Kašlu na to, odpověď asi neexistuje, nebo co člověk to názor, dám tam plastovou kolíbku s deklarovanou mezerou kontaktů 3mm při vypnutí, i když je to vzhledově hnus. Lepší než dát něco poddimenzované, i když mašin, které spínají síťové napětí těmi malými kovovými páčkovými přepínači, jsem našel tucet - a nikoho to zřejmě dvakrát netrápí...
www.mindža-cybernetics.com
Překlad publikací kvantové fyziky do Romského jazyka

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#58 Příspěvek od ZdenekHQ »

Třeba vypínají sekundár a primár je natvrdo (přes pojistku) do sítě.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#59 Příspěvek od EKKAR »

Už jsem viděl i takovou vyfikundaci, že na síť byl natvrdo připojenej malej StandBy zdroj (původem ze staršího spínáku nabíječky pro mobil), kterej dával šťávu přes malinkej páčkovej vypínač na čelním panelu do SSR-ka v nule spínajícího hlavní výkonový trafo ... Bylo to v podstatě to samý, co je realizovaný u mašin s DO ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“