Pomůcky,vychytávky a zajímavé zboží z china shopu.

Tato sekce je určena pro diskusi o dílenském vybavení, tedy o nářadí, pomůckách a přípravcích, převážně tedy povahy mechanické, nikoliv elektrické

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#16 Příspěvek od termit256 »

Jsme si nerozumeli :-)
Motiv tisknu na papir proto, ze malokdy delam desku velikosti A4 abych tiskl rovnou na zluty papir. Delam vetsinou mensi desky a tak ustrihnu jen takovy kousek zluteho papiru jaky potrebuju na desku. Ty male kousky by vetsinou laserovkou neprosly a tak ho prilepim v miste kde je vytisteny motiv na normalnim papiru, strcim do zasobniku a vytisknu znovu uz na ten zluty papir co je prilepeny papirovou paskou jen z horni strany (po smeru v jakem to jde do tiskarny).

Zehlickou se mi to prenest na desku nikdy nepodarilo, asi vlivem nestejnomerneho pritlaku a teploty. Laminator mam obycejnou mrdku za 2 kila ze zastavarny kde jsem vyhazel plastove dekly aby deska prosla rovne. Ale pokud toho budes delat vic, je lepsi koupit takovy co ma vyhrivane oba valce a regulaci teploty a rychlosti. Mozna budes muset trochu zvednout teplotu, kdyz bude prilis nizka, neprenese se motiv dokonale, pokud bude moc vysoka, bude se rozmazavat. Velkou rychlost resim tak, ze necham desku parkrat projet naprazdno at se zahreje, teplota je kolem 150C (nemeril jsem) takze se da deska v pohode na chvili udrzet v ruce abys na ni mohl izolepou prilepit zluty papir a strcit ji do laminatoru. Mam v planu tam dodelat ty regulace, ale porad se k tomu nemuzu dokopat, desky delam jen obcas a oboustranne si nechavam delat u profiku. Uplne v pohode tak delam motivy pro roztec 0.5mm (SSOP) Snad jsem to popsal srozumitelne.

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od otakarv »

On si určitě nejdříve vytiskne motiv PCB na bílý kancelářský papír a potom podle velikosti toho motivu ustřihne potřebný kus žlutého čínského papíru. Ten motiv pak jím překryje a přichytí papírovou lepící páskou a pak dá znovu do tiskárny kde se mu na tom samém místě vytiskne ten samý motiv ale již na ten žlutý papír z číny. No a pak čínský papír s motivem odlepí a přilepí stranou tisku na měď a dá do laminovačky. Další už popsal co s tím dělá dále. :wink:

Tak jsem si nevšiml že tam je už další strana.

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#18 Příspěvek od tomasjedno »

termit256 píše: ze malokdy delam desku velikosti A4 abych tiskl rovnou na zluty papir. Delam vetsinou mensi desky
Moje laserovka umí tisknout na 7 cm nudli, to by snad stačilo, ne? :D

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#19 Příspěvek od p32 »

Pro 8 cm široký nebo dlouhý plošňák?

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#20 Příspěvek od tomasjedno »

Minimální délku nudle jsem netestoval, nejkratší co jsem kdy potiskoval byla asi 15 cm (půlka A4).

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#21 Příspěvek od termit256 »

Ja delam vetsinou huste osazene desky takze nevychazi moc velke, ale pokud nekdo na arduino a pet odporu potrebuje desku 15x15cm, muze si to tisknout rovnou :-)
Tady je zminena fotka s vysledkem pouziti zluteho papiru. Sirka cest je 0,4mm.

Obrázek

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#22 Příspěvek od p32 »

Hezké.

Uživatelský avatar
geograf
Příspěvky: 169
Registrován: 15 čer 2004, 02:00
Bydliště: tade na Hané (JN89OK)
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od geograf »

termit256: je to moc pěkný.
Co sem tak zkoušel tak největším problémem bývá teplota laminovačky. Co mám z Lidlu, tak když sem se díval dovnitř tak je tam termostat na 120°C, mám doma nachystaný na 150°C tak uvidím. Dost údajně záleží i na toneru.

Zkusím to objednat. I kdyby to nevyšlo tak by to byl můj nejlevnější omyl ve výrobě DPS :D

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#24 Příspěvek od termit256 »

Tu teplotu budes muset zvednout urcite na cca 150-180C podle typu toneru.
Zpocatku to asi bude trochu smrdet, ale s tim si nelam hlavu, vsichni rikaji ze to laminator vydrzi. A taky to chce leptat rychle v nahratem a nevycpelem chloridu, zadne pulhodinove louhovani. Ja jsem za 500,- koupil 20l kanystr chloridu a mam ho snad do konce zivota :-)

Uživatelský avatar
Victronix
Příspěvky: 910
Registrován: 23 lis 2007, 01:00
Bydliště: Vážany

#25 Příspěvek od Victronix »

termit256 - to jsem ještě neviděl. Jakou máš tiskárnu?
Hledám ideální řešení...

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#26 Příspěvek od termit256 »

OKI MC352

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#27 Příspěvek od robo »

Sháním dvě menší led světla na pohyblivém krku přísvit při drobné montáži, pájení a pod. Víděl jsem to u třetí ruky ještě s lupou. Stačí mě jen to světlo. Angličtina mě jednou zabije. :) Děluji.

Uživatelský avatar
stanimir
Příspěvky: 294
Registrován: 08 led 2005, 01:00
Bydliště: u Č.B.

#28 Příspěvek od stanimir »

Tak se zkus hledat světlo přes USB k notebooku.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#29 Příspěvek od forbidden »

Tuhle jsem sehnal v Ikee za pár peněz. Na osvětlení pod ruku ideální. Podstavec je dost těžkej, aby to bylo stabilní.
Přílohy
Ikea lampička
Ikea lampička

Uživatelský avatar
SMITH
Příspěvky: 1259
Registrován: 07 čer 2004, 02:00
Bydliště: Púchov , SLOVENSKO

#30 Příspěvek od SMITH »

alebo to to


lampa
:-) Nikdy neøíkejte, že nìco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udìlá to ! :-)
Úspìch je špatný uèitel. Kvùli nìmu si chytøí lidé myslí, že nemohou prohrát. (Bill Gates)

Odpovědět

Zpět na „Dílenské vybavení, nářadí, pomůcky, přípravky“