Sony Xperia L

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

Sony Xperia L

#1 Příspěvek od cabernet »

Nazdar majstri,
na tomto smartfone nejde po dotelefonovani ukoncit hovor dotykom na display (ten sa nerozsvieti, je tmavy) a ani tlacidlom On/Off na boku telefonu.
Vsetko ostatne funguje OK. Myslite ze je to HW alebo SW zavada.
Dakujem.

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#2 Příspěvek od Standa99 »

Displej při telefonování zhasne od 'senzoru přiblížení', který bývá navrchu. Špatně nalepená ochranná fólie, nečistota by to mohla ovlivnit. Stačí zavolat na nějaké bezplatné číslo s 'plechovou hubou' a otestovat překrytím/odkrytím toho senzoru.
Co se týče SW, tak to testuj po restartu telefonu, vyloučíš aplikace spuštěné na pozadí. Pokud to někam odneseš, tak jako první udělají 'tovární nastavení', aby vyloučili různé nainstalované aplikace, ale to netvrdím, že musíš udělat.
A hlavně ty víš, kdy to naposled fungovalo, jestli si něco měnil (fólii), jaké jsi v poslední době nainstaloval aplikace, nebo jaké aktualizace dorazili atd.

P.S. Taky by mohl jít ten 'proximity sensor' nakalibrovat.
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od forbidden »

Ten telefon jsem měl a dělal mi opačnej problém. Někdo volal a nešlo to zvednout, musel jsem telefon nejdřív odemknout gestem, pak spustit aplikaci na telefonování (byla v pozadí) a pak jsem teprve mohl hovor přijmout. Vůbec za ty tři roky, co jsem ho měl, tak dělal zajímavý chyby. Před rokem jsem se ho zbavil, neměl LTE, takže pro mě k ničemu.

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#4 Příspěvek od cabernet »

Zavade predchadzala vymena rozbiteho displeja s dotykom. Po vymene displeja je teda problem s proximity sensorom. Vsetko ostatne funguje.
Teraz som mal moznost osadit iny pouzity displej. Tam fungoval aj senzor. To znamena, ze senzor je sucastou displeja a v zakupenom displeji je nefunkcny.
Test senzora som robil, kalibracia asi nie je mozna.

Uživatelský avatar
Karel286
Příspěvky: 60
Registrován: 25 srp 2010, 02:00

#5 Příspěvek od Karel286 »

Proximity senzor není součástí žádného LCD. Při výměně náhradního LCD je potřeba pečlivě zkontrolovat, zdali není „průzor“ pro proximity senzor v LCD nějak znečištěn, zanesen, zdali tam není chycený třeba vlas atd. Dále LCD musí přesně sedět v krytu telefonu, i malá mezera mezi LCD a senzorem vytváří odrazy a špatnou funkci proxi senzoru. U neorgo displejů s tím bývá občas problém – jiné síly použitých materiálů. Stačí opravdu málo.

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#6 Příspěvek od cabernet »

Dakujem za vysvetlenie. Vsetko je ciste. Novy display je kupeny v Cine. Vyzera vsak uplne rovnako aj okolo priezoru senzora. Neviem teda kde je zavada.

Uživatelský avatar
Karel286
Příspěvky: 60
Registrován: 25 srp 2010, 02:00

#7 Příspěvek od Karel286 »

Ještě poznámka: máš sundané z nového, náhradního displeje všechny ty krycí fólie? Jsou na obou stranách displeje, obzvláště na té vnitřní straně jsou někdy nalepeny velmi nenápadně….

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“