Samsung UE40D6750 po zapnutí svítí ale bez obrazu.Restartuje

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Choose
Příspěvky: 27
Registrován: 08 bře 2005, 01:00

Samsung UE40D6750 po zapnutí svítí ale bez obrazu.Restartuje

#1 Příspěvek od Choose »

Zdravím. Dostala se ke mě tahle TV. Samsung UE40D6750 LED.
Po zapnutí běží podsvětlení, na DO reaguje červená stavová led, žádný obraz
ani čárka. Po par s se restartuje.
Z výstupu zdroje je slišet malinkaté pískání , jako-by led drive.
Všechny napětí ze zdroje jsou v pořádku. Na motherboardu (BN94-05107VV) se docela hodně hřeje IC 1001. Asi hlavni CPU typ SDP1001 Genoa-S. po odhaduju na 50-60 stupnu.(přiloženým teploměrem naměřeno po 5 minutách restartování 52stupnů, takže u vnitř bude asi i více.)

Hodně jsem toho přečetl a moc stoho nejsem chytrej. Jedni radí vadná eeprom, druhý reball cpu. zeptám se uz se k někomu dostala nějaká taková? nějaký nejčastější opravy. Děkuji.
kdyzpozici jsou klasické přistroje, tři multimetry, jednokanalový osciloskop starej rusák, ale dobrej. , laboratorní dvoj zdroj a generátor pulzu.

Uživatelský avatar
Heno
Příspěvky: 1900
Registrován: 21 bře 2015, 01:00

#2 Příspěvek od Heno »

Pokial si dobre pamätám, tak táto modelová rada sa reštartuje aj v tom prípade ak MB nevidí TCON a tomu nasvädčuje aj fakt, že nie je žiadne zobrazenie iba podsvetlenie.
Takže treba najprv zmerať či do tcon prichádza napájanie a poistka na tcone či je ok a podla výsledkov merania sa uvidí ako dalej postupovat.

Uživatelský avatar
Choose
Příspěvky: 27
Registrován: 08 bře 2005, 01:00

#3 Příspěvek od Choose »

diky. pojistku jsem meril ta je ok. jeste se vecer doma zamerim na ten T-con. dik za nakopnutí. :-)

Uživatelský avatar
Choose
Příspěvky: 27
Registrován: 08 bře 2005, 01:00

#4 Příspěvek od Choose »

Takže po dlouhe dobe . kontrola t-con ok. podařilo se mi sehnat jiný pro kontolu a stejná závada , takže t-con neni vadný. Dle informaci na netu odchází eeprom plus bg. nicméně jak lechce otestovat podsvit led?
p.s. kdyby nekdo mel doma tuto mb- BN41-01587 , popr.
BN97-06022A, nebo BN94-05038D. funkční odkoupím.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“