Relé a měření ovládané po internetu

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
tomas001
Příspěvky: 160
Registrován: 11 črc 2008, 02:00
Bydliště: Cheb

Relé a měření ovládané po internetu

#1 Příspěvek od tomas001 »

Potřeboval bych si doma nainstalovat zařízení, které bude mít dvě funkce:

1) Spínání několika (cca pěti) spotřebičů.
2) Měření tří různých stejnosměrných napětí. (Napětí jsou v rozsahu do 12 V, ale na různých potenciálech, hodilo by se galvanické oddělení.)

Zařízení potřebuji ovládat po internetu a stejně tak bych chtěl mít přístup po internetu k měřeným napětím. Nepotřebuji, aby to mělo wifi. V požadovaném místě mám k dispozici kabel.

Napadlo mě použít Arduino s ethernet-shieldem. Dokážu lecos postavit a naprogramovat něco takového do Arduina by také nebyl velký problém. Nedokážu ale vyřešit ten "opačný konec" - to znamená webovou nebo mobilní aplikaci, která by to ovládala.

Také jsem se díval k číňanům a našel jsem tam celkem široký výběr "ethernet-relay boards" a dokonce i něco, co má zřejmě ty funkce, které potřebuji - spínání spotřebičů a současně analogové vstupy pro měření napětí. Bohužel jsem k tomu nenašel žádné podrobnější informace a obávám se, že opět narazím na to webové rozhraní.

Poradí mi někdo, jak na to? Nevymýšlím něco, co už je dávno vymyšlené a dá se to koupit třeba jako hotový nebo skoro hotový systém, který stačí jen nastavit?

Předem díky za rady.

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#2 Příspěvek od Honza_dy »

Není to sice úplně přesně co požaduješ, ake zkus kouknout na EspEasy spolu s s nějakou deskou ESP8266 nebo Sonoff. Je tam sice nutnost chodu brokeru a node-red třeba na raspi, ale otázka přístupu k hodnotám pres internet včetně UI je vyřešena.

Uživatelský avatar
Generalsound
Příspěvky: 324
Registrován: 20 lis 2009, 01:00
Bydliště: Doma, kde asi?
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Generalsound »

Papouch dělá určitě spínací a možná i měřící ethernet moduly. Maji uvnitř jednoducou web stránku, kterou otevřete jakýmkoli prohlížečem

Uživatelský avatar
tomas001
Příspěvky: 160
Registrován: 11 črc 2008, 02:00
Bydliště: Cheb

#4 Příspěvek od tomas001 »

Super, díky za rady!!!

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#5 Příspěvek od samec »

Webové rozhranie? Myslíš tých pár riadkov HTML?

Uživatelský avatar
rimi
Příspěvky: 288
Registrován: 26 čer 2011, 02:00
Bydliště: Pribor

#6 Příspěvek od rimi »

Tohle je asi co potrebujes, jen neni nijak zabezpecen pristup z webu (pomoci webu se to i konfiguruje a vystavit to rovnou na web neni dobry napad):
http://microlog.mypower.cz
Admin nema tolik casu, aby Ti pridal logovani mereni, no je tam jiny uzivatel, ktery to uklada na svuj server a poskytuje grafy.

Uživatelský avatar
weed_smoker
Příspěvky: 2675
Registrován: 02 pro 2011, 01:00
Bydliště: Jaroměř

#7 Příspěvek od weed_smoker »

Napadá mě RASPBERRY,ten má ethernet v základu a k tomu třeba výstupní desku z nějakýho PLC nebo jinýho řídícího systému.Pak mě napadnul ten miniserver z AR kolem roku 2005-2009,obsahoval nějakou 89C55 nebo něco takovýho.Pak byly dobře popsaný moduly CHARON I a II,ty už ale nejdou doma na koleně složit snadno,obsahovaly hodně SMD(mj.RTL8100AC).
Pokud bys na tom rozhraní vtipně pojmenoval ovládací prvky(alarm ON/OFF,door open/close atd nebo "čpavkový ventil","čerpadlo","míchání","ohřev","ventil nádrže jódu" a podobně) a vzhled toho rozhraní (třeba napodobil rozhraní PROFI přístroje),vznikne ti luxusní past na hackery(tzv.HONEYPOT).Necháš to přístupný z venku a loguješ veškerý přístupy.Agbarský terorista si bude myslet,že vyhodil chemickou továrnu do povětří,místo toho ale celou dobu akorát blikal LEDkama a nechal zalogovat svoje pokusy i s použitou IP.

Uživatelský avatar
petr-p10
Příspěvky: 103
Registrován: 09 črc 2008, 02:00

#8 Příspěvek od petr-p10 »

na podobné aplikace používám lan ovladač s relé v3. www.i4wifi.cz je to za pár korun hotové jen namontovat jednoduché spolehlivé, galvanické oddělení řeším na aliex. 10v/10v cca 300.-kč poštovné zdarma ,mám namontováo několik ovladačů naprosto ok.

Uživatelský avatar
Zmije
Příspěvky: 1513
Registrován: 30 čer 2005, 02:00
Bydliště: Pardubický kraj

#9 Příspěvek od Zmije »

Nebo WIZNET, ale je to poměrně drahý vs. RPi.

https://www.tme.eu/cz/details/wiz550io/ ... CHY%20[RD]

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#10 Příspěvek od samec »


Odpovědět

Zpět na „Poradna“