Baterie v noťasu.

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#16 Příspěvek od scorpions-cz »

Vypadá to, že se baterie probrala k plnému životu :) .
Měl bych ale jeden dotaz týkající se malého pracovního noťasu Lenovo. Vozím ho jen na práci na alarmech a podobných věcech. Doma na něm nedělám vcelku nic. Nikdy, ale nevím kdy ho budu potřebovat a tak musí být vždy nabitý. Jak se k němu mám chovat, aby to bylo pro baterii co nejšetrnější. Nechat ho vypnutý a připojený k nabíječce? Nebo ho občas nechat zapnutý a počkat až se baterka vybije a znovu nabít?...

Uživatelský avatar
PeteBurns
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2576
Registrován: 08 říj 2007, 02:00

#17 Příspěvek od PeteBurns »

Ale ty si zabudol spomenut ten najdolezitejsi fakt, ze baterka sa prebrala k plnemu zivotu len vdaka desulfatoru, je tak? :lol: :twisted:

Lithium znasa ovela horsie hlboke vybitie, nez nabitie do plna, optimalne uskladnenie je okolo 50%, co je ale neprakticke, kedze potrebujes vyuzit kapacitu - jednoznacne dbat na to, aby bola nabita ;) My sme nedavno v praci vyhadzovali lithiove baterky za niekolko tisic €, lebo boli na nule a nemali uz kapacitu, pritom neboli nikdy pouzite...

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#18 Příspěvek od Artaban001 »

První notebook se dožil stáří 3 let, baterie byla kaput již za rok, přitom jsem ji použil jen 3X. Notebook byl stále v síti. (Fujitsu Siemens Amilo...)

Druhý notebook mám již nějakých 7 let (odhadem). Mám v něm druhou baterii - tu současnou druhým rokem a vypadá, že je v pohodě. Držím ji v kondici tím, že občas zapomenu zapojit notebook do sítě a on jede z baterie, až se z hláškou o vybité baterii vypne. Dělám to tak několikrát do měsíce a zjistil jsem, že takhle používaná baterie vydrží dýl.. Asi ta baterka potřebuje nějakou činnost, aby nezhnila nudou ;-)

Uživatelský avatar
Hape
Příspěvky: 353
Registrován: 08 úno 2010, 01:00
Bydliště: Dolní Cerekev, Česko (Czechia)
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od Hape »

Zkuste mrknout sem: http://www.battex.info
Tam je o baterkách skoro všechno, je tam i fórum kde se můžete na ledasco zeptat.

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“