Pračka bosch maxx6 - řemenice

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Zbynek_
Příspěvky: 132
Registrován: 19 zář 2008, 02:00

Pračka bosch maxx6 - řemenice

#1 Příspěvek od Zbynek_ »

Zdravím.
Nemá někdo tušení nebo zkušenost jakým způsobem drží malá řemenice na rotoru motoru a jak by se dala šetrně sundat? Potřebuji sundat ložiska a ona tam nepatrně překáží a nerad bych ji zmařil.
Přílohy
1.jpg
2.jpg

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od workhard »

Je nalisovaná, nahřát a stáhnout.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
petr-p10
Příspěvky: 103
Registrován: 09 črc 2008, 02:00

#3 Příspěvek od petr-p10 »

je tam nalisovaná drží opravdu pořádně ,dá se stáhnout spec.stahovákem já používám upravenou univerzálku.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#4 Příspěvek od p32 »

Normálně stahovákem. Jen to nenahřívej, zvětšilo by se to na průměru všechno. Nahřát můžeš až před vlastním nasazováním (ne hřídel).

Uživatelský avatar
Zbynek_
Příspěvky: 132
Registrován: 19 zář 2008, 02:00

#5 Příspěvek od Zbynek_ »

Tak jsem to zkusil bohužel se mi to nepovedlo, akorát jsem trochu od toho stahováku navalil tu jednu drážku a to jsem to i nahříval plamenem a ani se to nehlo. Naštěstí řemen je užší a tuto drážku nevyužívá, ale i tak mě to štve :roll: vzdávám to, ložiska jsem vypral a dal novou vazelínu a točí se to o dost tišeji tak uvidím třeba to bude stačit... :roll:

Uživatelský avatar
fero_b
Příspěvky: 582
Registrován: 17 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Kosice

#6 Příspěvek od fero_b »

ja som to stiahol dobrym stahovakom, ale slo to ozaj tazko

Uživatelský avatar
mina
Příspěvky: 74
Registrován: 22 dub 2013, 02:00
Bydliště: ludeřov 54

#7 Příspěvek od mina »

při stahovaní řemeničky používam lis.
pokud to nejde rozbrousím řemeničku a vytočím novou.
Je to opravdu problém,zřejmě je to i nalepeno.

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#8 Příspěvek od tatramacek »

Též jsem si nechal vyměnit ložiska na motoru Bosch. Byla to vcelku moderní pračka. Cca za měsíc mi pan volal, že pračka vydává divné zvuky. Dovezl mi ji a řemenice totálně volná a hřídel "obroušená".
Zkusil bych zachránit ložiska. Zrovna včera jsem dával dohromady Bosch motor, kterému došli uhlíky a byl již hlučný. Než měnit ložiska, tak jsem do nich nakapal pár kapek motorového oleje pro dvoutaktní motory a pračka přede, jak spokojený kocour 🙂😉
Audaces fortuna iuvat

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#9 Příspěvek od p32 »

Tohle jde ale normálně stáhnout kvalitním stahovákem. Nahřívání zvětší ne průměru zároveň i hřídel, takže by to mělo smysl jen kvůli vypálení lepidla. Kdo to ale dělá častěji nebo se tím živí, tak má už nachystané náhradní řemeničky a rozbruškou tu starou uvolní za jednu minutu. :wink:
Přimazávat čímkoliv ložiska, když jsou už hlučná, tak je blbost na entou. Většinou jsou hlučná jen proto, že mají kuličky poškozené a tam ten olej nepomůže. Jedině výměna a stejně tam bývají oboustranně krytá.

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#10 Příspěvek od tatramacek »

p32 píše: Přimazávat čímkoliv ložiska, když jsou už hlučná, tak je blbost na entou. Většinou jsou hlučná jen proto, že mají kuličky poškozené a tam ten olej nepomůže. Jedině výměna a stejně tam bývají oboustranně krytá.
To bych se i hádal ;-)
Audaces fortuna iuvat

Uživatelský avatar
milous2
Příspěvky: 791
Registrován: 29 čer 2011, 02:00
Bydliště: u Kolína

#11 Příspěvek od milous2 »

Olej v ložisku je jen chvilková záležitost a myslím,že tam nepatří. Je potřeba tam dostat vazelínu. Třeba zahřátou do tekutého stavu,potom má význam ložisko mazat (staré)je to,ale jen provizorium. Výměna za nové = pokoj na delší dobu.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#12 Příspěvek od p32 »

tatramacek píše:To bych se i hádal ;-)
Nehádej a s nikým. Jenom by ses ztrapnil. Olej do ložiska nepatří. Snad jen horký pro vyčištění ložiska než tam dáš trvale vazelínu.

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#13 Příspěvek od tatramacek »

Nebudu, nějaký chytrolín mne nerozhodí ;-)
Audaces fortuna iuvat

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#14 Příspěvek od p32 »

No, když chceš ze sebe dělat toho "experta", tak klidně pokračuj.

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#15 Příspěvek od Eleman »

Upřesním. Valivá ložiska je možné mazat olejem, ale v tom případě je nutné zajistit trvalé domazávání (způsobů je více, to už je na delší psaní).
Takže nakapat pouze olej do ložiska je velmi krátkodobá záležitost mazání a je to k ničemu.
Do valivého ložiska u kterého nedochází k trvalému domazávání patří plastické mazivo - vazelína.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“