DVD

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

DVD

#1 Příspěvek od kozoka »

Jakou značku DVD rekordérů byste zvolili, já sem volil Panasonic.

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#2 Příspěvek od cabernet »

Dobre si urobil.

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#3 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 12 lis 2017, 18:39, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
kony2807
Příspěvky: 305
Registrován: 29 črc 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava

#4 Příspěvek od kony2807 »

má zkušenost je taková , že nějaký neznačkový DVD made in china za 900,- toho umí mnohem víc než např značkové sony za čtyři litry ...
A většinou to s životností vyjde nastejno (poměr cena/čas používání je u číny sále lepší než u značkových , a navíc proč si jednou za dva roky nevyměnit divko za něco nového , co umí mnohem víc formátů ... :idea:

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#5 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 12 lis 2017, 18:39, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
proel64
Příspěvky: 464
Registrován: 28 led 2007, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od proel64 »

Priklanam sa tiez k tomu nazoru,ze Panasonic ma urcite problemy s napalenymi mediami jak CDR tak i DVD ale v tych krajinach kde su tieto vyrobky najviac predavane sa nenapaluje,lebo kazdy ma asi na to si kupit original takze tato polemika je bezpredmetna.....

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#7 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 12 lis 2017, 18:45, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
SIDTIM
Příspěvky: 1228
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

#8 Příspěvek od SIDTIM »

Také souhlasím, že noname krámy přečtou i prach a pak si pán (paní), uznávající jen značku, koupí třeba Philipse, a je zle. Ty načtou jen nový a nepoškozený orig. disk a občas něco z "palírny". Tak jsem si před pár léty koupil Sencora, vím, kde má ve zdroji slabiny, no, a on jede a jede... Až dojde spindle motor, vyměním, stejně tak elyty. Myslím, že cena "značek" je spíš určena počtem autorizovaných servisů, reklamou, počtem techniků v kolosální firmě, než opravdovým provedením. Komutátorový motor disku jsem potkal v Sonyho přístroji za čtverku, bezkomutátor byl ve skoro noname krámu z Číny.... :roll:

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#9 Příspěvek od konosuke »

Asi to tak bude jak uvedeno výše. Mašiny značky NO NAME přečtou cokoli, vč.pivního tácku. Jsou konstrukčně předurčené do rozvojových destinací (jako ČR například) a cena odpovídá místní slabé koupěschopné poptávce obyvatelstva. Tyto playery nemají problém číst několikanásobné pálenky pochybného původu...a to je opět případ naši vlasti české. dvd-r mám cca padesát, nic originál, 800.-Kč / ks. prostě dát nemohu. Je to legál, disky dál nerozšiřuji, jen pro svou konečnou spotřebu. To říká můj právník.
Naposledy upravil(a) konosuke dne 25 zář 2007, 13:50, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od stepa »

konosuke píše: Je to legál, disky dál nerozšiřuji, jen pro svou konečnou spotřebu. To říká můj právník.
Uz si s nim asi dlouho nemluvil, zejo? :) Neplati uz nahodou ten zakon, ze nesmis mit ani kopie?

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#11 Příspěvek od konosuke »

stepa píše:
konosuke píše: Je to legál, ..., jen pro svou konečnou spotřebu. To říká můj právník.
Uz si s nim asi dlouho nemluvil, zejo? :) Neplati uz nahodou ten zakon, ze nesmis mit ani kopie?
ale, ale...Váš sarkasmus nemístný a bez souvislosti s tématem... to Vy nemáte doma ani jednu kopii CD,dvd ? to by museli zavřít půlku státu. Jsem ledově klidnej, tudy nebezpečí nehrozí. Jinak, citujte č.zákona, nastuduji si milerád. Mimochodem, k čemu potom mraky vypalovaček v každém bytě, kanclu ?!

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od stepa »

Ja to myslel vazne, neco jsem o tom slysel, tak se ptam(proto je na konci otaznik), jelikoz nejsem v pravu zbehly a Vy se tady ohanite pravnikem, tak jsem se zeptal(evidentne Vam to dela problem). A o tom kdo ma, nebo nema kopii se nema cenu bavit...vsichni vime kde je pravda.

EDIT// A jestli Vas to urazilo, tak to nebylo ucelem

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#13 Příspěvek od kozoka »

konosuke píše:Asi to tak bude jak uvedeno výše. Mašiny značky NO NAME přečtou cokoli, vč.pivního tácku. Jsou konstrukčně předurčené do rozvojových destinací (jako ČR například) a cena odpovídá místní slabé koupěschopné poptávce obyvatelstva. Tyto playery nemají problém číst několikanásobné pálenky pochybného původu...a to je opět případ naši vlasti české. dvd-r mám cca padesát, nic originál, 800.-Kč / ks. prostě dát nemohu. Je to legál, disky dál nerozšiřuji, jen pro svou konečnou spotřebu. To říká můj právník.
To není pravda, mašina NO NAME je totožmá z Philipsem za 1500. Záleží na tom jakou optiku Philips použil. Prostě se to všechno lepí. Ale je to klasické DVD mebo rekordér a NO NAME nebo LG, PHILIPS, SAMSUNG, JVC tak vždy používají chipset z Taiwanu (LSI lOGIC, MEdia tek, ESS atd. ) ale v Panasonicu je orig. Panasonic..

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od stepa »

Nj, ale ted jde o to proc davaji do prehravacu za X tisic tak "tupy" mechaniky...to pocitaji s tim, ze kdo ma nato koupit si prehravac za 4 litry, tak ma automaticky nato koupit si original DVD(osobne mi to tak prijde a je to zmineno i vyse)? Nebo je za tim nejaka lobby? Preci jsou sami proti sobe, kdyz daji mechaniky co ctou kdejakou placku, tak se bude lepe prodavat.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#15 Příspěvek od Crifodo »

s Philipsem za nějakých 4500 mám zkušenost že čte pálená DVD, čte i DivX ale ne všechny. Problém není v čitelnosti digitálního záznamu ale asi ve schopnosti vstřebat všechny nuance těch různých bahenních "norem", protože na rozdíl od DVD jsou ty všelijaké odvozeniny jako DivX/Xvid strašně nestandardní, každé pako si při konverzi něco podle sebe nastaví a pak to podle toho vypadá...

Co se týče zařazení ČR mezi rozvojové destinace, nemělo tam být spíš úpadková destinace?

Hodnotit životnost podle značky ztrácí smysl, ta china je už stejně ve střevech každého výrobce. Snad ještě zhruba podle cenové kategorie.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “