problém s vodovodní pákovou baterií

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

problém s vodovodní pákovou baterií

#1 Příspěvek od sr71 »

Na staré pákové baterii u vany mi v prùbìhu cca týdne postupnì ztìžkl chod páky, prostì zaèala jít ovládat velmi ztuha. Vyndal jsem kartuši v domnìní že tøeba objevím nìjaký problém. Ale vyjmutá kartuše chodila normálnì lehce. Zjistil jsem že na tuhost chodu má vliv dotažení horní matice která kartuši zajiš￾uje i když si pøesnì neumím vysvìtlit proè to má vliv (jedinì snad že by se dotažením ta kartuš deformovala). Znovu jsem baterii sestavil, matici jsem dotáhl tak aby páka chodila volnì ale po pár dnech zaèíná chod páky opìt tuhnout. Zajímalo by mì nìjaké vysvìtlení proè se volnost chodu páky takto samovolnì mìní.

Uživatelský avatar
vrky
Příspěvky: 1738
Registrován: 28 lis 2004, 01:00
Bydliště: pod Black Mount

#2 Příspěvek od vrky »

Nehrabal se někdo ve vodovodním řádu? To mě dělalo když někdo mr*al s vodou. Poškodila se ta keramická vrstva. Výměna....

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#3 Příspěvek od keemo »

Jedine vymena. Mjo a nedoporucuji kupovat levnou kartusi "ceske vyroby" z pruhledneho plastu. Po ca roce obcasneho pouzivani zatuhne uplne stejne. Drazsi kartuse s pouzdrem z modreho plastu tohle nedela.

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#4 Příspěvek od doktor365 »

U rok staré baterie ve sprcháči , jsem kartuš měnil 3x do roka nevím proč. Už jsem z toho byl na prášky ,teď je 5 roků klid.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#5 Příspěvek od EKKAR »

Stačí sejtko z hustýho Ms pletiva do vstupního šroubení. Čistím je tak co čtvrt roku ... pokaždý je na něm bordel v podobě kousků krystalickejch usazenin z potrubí.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
elektrosvit
Příspěvky: 2512
Registrován: 27 čer 2016, 02:00

#6 Příspěvek od elektrosvit »

Ta sítka byla u kupované baterie součástí balení. Po pár letech zcela zarostla, tak jsem je musel vyměnit.

Uživatelský avatar
kovar
Příspěvky: 1687
Registrován: 03 říj 2010, 02:00
Bydliště: Letohrad (Východní Čechy)

#7 Příspěvek od kovar »

Namaž tu keramiku silikonovou vazelínou.Většinou odejde to těsnění co tam je a pak ty plochy drhnou.
Lepší vrabec v hrsti nežli blechy v srsti.

Uživatelský avatar
Devo70
Příspěvky: 1284
Registrován: 28 pro 2007, 01:00
Bydliště: Poprad

#8 Příspěvek od Devo70 »

Tú hornú zaisťovaciu maticu stačí dotiahnuť rukou, inak sa kartuša po krátkej dobe opotrebuje.
-ST-

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#9 Příspěvek od keemo »

to je trochu blbost, nemyslis? rukou to nedotiahnes tak aby ti to tesnenie a keramika udrzala tlak vody v uzavretom stave... navyse z vyroby je to dotiahnute tak ze rukou to nepovolis...

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od PotPalo »

Keď som mal rovnaký problém, rozobral som kartušu, namazal keramické plochy vazelínou ktorá tam bola vytlačená v stranách naokolo (neriešim aká to bola, skrátka som ju dal tam kde mala byť), a batéria chodí ako nová dodnes (už je to tak 8 rokov). Značka Gama Open, asi nejaká poľská.

Kartuše z armatúrky Myjava sú lepené, tie sa rozobrať nedajú, tak buď ju vymeniť celú (ešte sa predávajú), alebo experimentovať s mazaním cez otvory výpuste.

Niekto mi spomínal že keď chodí ťažko, že je tam vodný kameň a stačí ju vyvariť v octe, ale moc tomu neverím. To bude asi blbosť.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#11 Příspěvek od kejki »

To vyvaření pomůže, když ten bordel je rozpustný vodní kámen.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“