ATX zdroj (přesunuto)

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Gabca
Příspěvky: 118
Registrován: 20 zář 2004, 02:00
Bydliště: Košťálov (Pojizerí)
Kontaktovat uživatele:

ATX zdroj (přesunuto)

#1 Příspěvek od Gabca »

Zdravim.
Mam par otazek.
1.Je nejakej rozdil mezi ATX zdroji na intel nebo na AMD desku ?

2.Nemate,nebo nevite nekdo o 300W ATX na prodej ?

3.Jestli jde (zdravy)ATX natocit gnd+PS one nebo jak se ten pin jmenuje
nebo jestli to ze pak se uz chytne zaobstarava ete deska musi to bejt zapojeny pres desku?

4.A co muze bejt s mym starym nefungujicim 235W ATX kdyz dela tohle:
Po zapnuti bezi cca 3-5vterin.divne piska a pripada me to jako kdyby do disku a do mechanik nejak divne poustel proud (jako by furt nacitaly rozjizdely se znova a znova) po 3-5vterinach se bedna vypne a sviti na casu jen zelena LED power.Je to stopro ve zdroji zkousel jsem jinej a v poho frci to.Po rozdelani zdroje jsem zjistil ze tam bylo par studenaku na plosnaku faze hned na privodu a pak par nozicek u tech vykonovejch diod,tranzistoru chlazenejch (v TO2 pouzdru myslim).Po opraveni tehlech prasaren nevim kde se to furt bere.(to sami bylo kdyz jsem nedavno po opravoval TV-studenaky a par nabubrelejch elektrolytu.).No tak zkratka nic.Ale zkousel jsem promerit ty chladice.Jsou tam dva a najednom je asi 140V.


Predem diky za odpoved Gabca.

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#2 Příspěvek od RadekB »

Tyhle zavady zpusobuji elektrolyty, vymenit vsechny, ovsem pri cene novych ATX zdroju....

Uživatelský avatar
sikulama
Příspěvky: 73
Registrován: 13 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Tišnov
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od sikulama »

1.) Zdroj na Intel P4 by mel mit posilenou vetev 12V, protoze P4 vic zere. Ne vzdy je to pravda, zalezi na verzi specifikace zdroje. U levnejsich je jen vyvedeny navic konektor pro P4.

2.) Nejaky repasly zdroje doma mam, kdyztak se ozvi soukrome

3.) Start ATX zdroje se mimo desku provadi spojenim (vetsinou zeleneho) dratu PS-ON a GND

4.) Mas tam vyschly elyty, pokud nemas na elyty merak (ESR), tak je vymen vsechny, stejne bys jich vetsinu menil.
Martin

Uživatelský avatar
Gabca
Příspěvky: 118
Registrován: 20 zář 2004, 02:00
Bydliště: Košťálov (Pojizerí)
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Gabca »

to je fakt pac mozna jich tam bude par opet nabubrelejch,cili rikas vymenit elektrolity,myslis ze nebudou v pici i ty vykonovy mrzaci kdyz tam je tech asi 140V ?

Uživatelský avatar
sikulama
Příspěvky: 73
Registrován: 13 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Tišnov
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od sikulama »

Pokud mas multimetr, tak to promer na skrat, ale pokud nemas zkusenosti, tak dej VELKEJ pozor, at te to pri pokusech nezabije! Ty velky elyty na 200V vadny nebyvaji a kdyz ano, tak jsou na pohled nafoukly. Na chladicich by zadne napeti byt nemelo, taky zalezi, proti cemu to meris...
Martin

Uživatelský avatar
Gabca
Příspěvky: 118
Registrován: 20 zář 2004, 02:00
Bydliště: Košťálov (Pojizerí)
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Gabca »

ja jsem ho zkousel ete tocit mimo desku a pri gnd a zelenyho se sice toci vetrak ale nejka divne to piska a po odpojeni se zase fan dotoci.vypne se.asi.tech 140 tam je uz popripojeni 230V.A potom spojeni zelenyho s gnd tam je asi nejakech 60V ale jak pisu nenaběhne.zkousel jsem to i spojovat pres promen. R zarovku.

Uživatelský avatar
Gabca
Příspěvky: 118
Registrován: 20 zář 2004, 02:00
Bydliště: Košťálov (Pojizerí)
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Gabca »

Nazkrat nic to je v poho.Kostru proti chladici.

Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 262
Registrován: 25 bře 2004, 01:00
Bydliště: Most

#8 Příspěvek od Jindra »

Jen malá poznámka pøi zapínání mimo desku samotného zdroje je tøeba
mít urèitou zátež. Používám ve vìtvi +5V jako zátìž žárovku

Jindra

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“