Myčka AEG - Favorit

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ronoda
Příspěvky: 769
Registrován: 12 pro 2017, 01:00
Bydliště: Pardubice

Myčka AEG - Favorit

#1 Příspěvek od ronoda »

Potřebuji poradit. Myčka začala smrdět, a dost. Odpady se nezměnily, čistí se stejně pravidelně, filtry jsou čisté. Ten smrad mi připomíná starou odstátou špinavou a mastnou vodu. Nenašel jsem žádný zádrhel, i vyměnil jsem odpadní hadici a stále nic. Teda po prohnání čistidla na myčky to den až dva skoro nesmrdí, ale pak to začne znovu. Jinak maká jak má, nádobí je čisté 1A. Nemáte s tím někdo zkušenost?
-Myslel jsem, jestli se nehromadí voda u aqua stop spínače, to by ale smrdělo stále, a navíc by měl reagovat. Nikde nepodtéká. Fakt už nevím
co s tím:-( -Blbě se to doma vysvětluje:-)

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#2 Příspěvek od TAKJAN »

Já měl humus úplně dole, pod nádobou. Žena tam nasypala nějaký superžrout, který to rozpustil a posunul dál a pak přetékala při napouštění. Než jsem na to přišel, rozdělal myčku do kousků, trvalo to. Ale už ji znám dobře:-)
Zkus to pročistit úplně dole.

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#3 Příspěvek od bu2520 »

zanešený labyrint (kazeta) Tam se žádný čistič myčky nedostane.

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#4 Příspěvek od TAKJAN »

Labyrintu jsem nic neměl, čistý a přetékala. Dalo dost práce to najít.
Taky do něj jde jen čistá voda.

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#5 Příspěvek od bu2520 »

není univerzální recept, jen pravděpodobnost. Např u Favoritů byvá téměř vždy zanešená přívodní trubka do oběhového čerpadla. Ale to je prostě pravděpodobnost, ne univerzální pravda.

Uživatelský avatar
ronoda
Příspěvky: 769
Registrován: 12 pro 2017, 01:00
Bydliště: Pardubice

#6 Příspěvek od ronoda »

Mám to ztížené tím, že původní volně stojící myčka je po sundání horního krytu zabudovaná v kuchyňské lince. Její vyboxování ven bude stát značné úsilí. Proto sháním rady předem.
bu2520*** v tý hadici do čerpadla nemůže být snad tolik vody (špíny) aby to tak smrdělo. Navíc program netrvá dýl, kdyby bylo čerpadlo přicpané. I když je myčka tichá, čerpadlo je slyšet, na ten zvuk jsme naučený a nezdá se, že by byl jiný. Ještě si na to při příštím mytí dám pozor.
(vyboxovat ven, rozebrat, a vše vyčistit si nechávám jako poslední úkon, navíc hrozí, že u tak staré myčky nepůjde zdaleka tak snadno všechno povolit, a dávat zpět přitvrdlé hadice taky není výhra. Takže rozebrání až jako poslední možnost)

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od jezevec »

Než to začneš rozebírat, máš v pořádku sifon, nejde ten smrad z kanálu?

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#8 Příspěvek od TAKJAN »

Když jsem ji rozebíral, není teda daný přesný typ, tak vše bylo jako nové. Bez koroze, hadice nespuchřelé, elektro super, prostě paráda. 14 let, germany.

Uživatelský avatar
ronoda
Příspěvky: 769
Registrován: 12 pro 2017, 01:00
Bydliště: Pardubice

#9 Příspěvek od ronoda »

TAKJAN*** tahle bude nejspíš starší, typ 5450, informací jsi mě potěšil:-)
jezevec*** na ten sifon je i dřez v kuchyni, to by musel smrdět i on.
Navíc jsem to kontroloval, a vše je bez usazenin, jen bílá hmota je zevnitř zahnědlá.

Uživatelský avatar
stehlajz
Příspěvky: 20
Registrován: 19 srp 2015, 02:00

#10 Příspěvek od stehlajz »

Časem zaleze dost špíny i pod těsnění jak se to při mytí rozstřikuje po celé myčce, kde to pak může začít smrdět jak se tam znovu a znovu dostává voda. Já na své myčce když jsem musel vyměnit těsnění z důvodu popraskání tak jsem na vyčištění drážky spotřeboval skoro celou roli kuchyňských utěrek, nejhorší to bylo pod spodním těsnění na spodku dveří.

Ovšem je otázka, jestli to má cenu vyndavat aby také nedošlo k poškození daného těsnění.

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#11 Příspěvek od kejki »

Jestli má vevnitř klapku, jako Whirlpool https://kutilska.poradna.net/articles/2 ... usti-mycka tak bych čekal že tam bude příčina.

Uživatelský avatar
ronoda
Příspěvky: 769
Registrován: 12 pro 2017, 01:00
Bydliště: Pardubice

#12 Příspěvek od ronoda »

Tak dneska už myčka nesmrdí. Sice se to ztrácelo pozvolna, ale je to pryč.
Domnívám se, že se to odstranilo tím, že jak jsem s tím laboroval, tak jsem nakonec odpadní hadici přidělal jinak. Dnes vede jako obrácené písmeno U, a horní hrana toho U, je je stejné výši jako horní hrana myčky (vestavěná). Protože jinak jsem nic neměnil.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“