NB nevybudí zesilovač

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#16 Příspěvek od masar »

To byla otázka na tazatele (zakladatele) vlákna. :wink:

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#17 Příspěvek od EKKAR »

masar píše:A proč zesilovat signál ze zvukovky, když citlivost zesilovače je 135mV? :wink:
Jenomže nikde není řečený, při jaký zatěžovací a vstupní imprdelanci. Kdyby všichni dodržovali striktně normou aspoň doporučovaný hodnoty, bylo by hej - jenže když si to každej kdo do (_!_) díru má vykládá po svým a vstupní imprdelanci učuní 1kΩ - a druhej nastaví tu samou hodnotu jako výstupní imprdelanci zařízení určenýho jako zdroj signálu, pak se nelze ničemu čudovať, súdruhovia ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#18 Příspěvek od masar »

EKKAR píše:...jenže když si to každej kdo do (_!_) díru má vykládá po svým a vstupní imprdelanci učuní 1kΩ - a druhej nastaví tu samou hodnotu jako výstupní imprdelanci zařízení určenýho jako zdroj signálu, pak se nelze ničemu čudovať, súdruhovia ...
A kde jsi takové "údaje" objevil, súdruh? Letmý pohled na schema zesilovače vypovídá o Rvst blízko 50kΩ. Výstupní impedance zvukové karty nemůže být ani srovnatelná. :wink:
Jen pro úplnost - DragonFly Black je určen pro sluchátka s impedancí od 10Ω.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#19 Příspěvek od masar »

lesana87 píše:To by mě zajímalo, jak z 5V napájení uděláš operákem 2V rms, což je 5,64V p-p. Je řeč, doufám, o sinusovce a ne obdélníku?
Tak výrobce nabízí modely DragonFly s výstupním napětím 1,2V, 1,8V a 2,1V. Jak toho dosáhl, nevím, ale možnosti k tomu jsou, ne :wink:
Např. zapojením dvou OZ do můstku, DC-DC měničem...

Uživatelský avatar
lesana87
Příspěvky: 3296
Registrován: 20 zář 2014, 02:00

#20 Příspěvek od lesana87 »

Sinclair psal o rail-to-rail operáku z 5V, takže bez měniče. A můstkový výstupy jsou dobrý na repráky, ale na linkový výstup asi ne, pokud za ně nechceš dávat trafa, která v té "flešce" asi nebudou. Nebo se dá ten výstup můstku nějak jinak "přiohnout" na zem? Ptám se, neznám všechno. ;-)
Mimochodem, ty jsi někde našel u toho Dragonfly, jakou hodnotu myslí těma 1,2/1,8/2,1V? Jestli to je amplituda, tak v tom problém nevidím.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#21 Příspěvek od masar »

Nenašel. Jen se domnívám, že se výrobce drží zaběhnutých zvyklostí.
Pokud jde o výstup usb-karet, je pouze jeden a je určen jak pro připojení sluchátek, tak pro připojení zesilovačů. Můstkové zapojení jsem uvedl jen z principu, pro buzení zesilovačů by to nebylo zrovna šťastné řešení.
Ale tvoji námitku ohledně rail-to-rail k dosažení 2V rms nevyvracím. :wink:

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#22 Příspěvek od masar »

lesana87 píše:...Mimochodem, ty jsi někde našel u toho Dragonfly, jakou hodnotu myslí těma 1,2/1,8/2,1V? Jestli to je amplituda, tak v tom problém nevidím.
Je to efektivní hodnota. Viz tohle měření. Ten větší model má výstupní napětí přes 4V rms.
Takže je zřejmé, že na záladě využití rail-to-rail toho dosáhnout nelze.
Počkejme na sinclaira, jak si to obhájí... :wink:

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#23 Příspěvek od Hill »

Pokud jde o můstkový výstup pro zesilovač i pro aluchátka, tak na ten zapomeňte, má to konektory Jack 3,5, čili společná zem. U monofonního převodníku by se za určitých podmínek pracovat s plovoucí zemí, u dvou- a vícekanálového už ne.
Čili uvnitř bude nějaký zvyšující měnič, však pro efektivní napětí sinusocého průběhu 2,08 V je i při výstupu rail-to-rail potřeba napájení napětí nejméně 6,4 V, což jaksi vylučuje přímé napájení z USB.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#24 Příspěvek od masar »

masar píše:...Můstkové zapojení jsem uvedl jen z principu, pro buzení zesilovačů by to nebylo zrovna šťastné řešení...
Ano, už jsem to tu psal. :wink:
Problém vznikl v tvrzení sinclaira, který 2V rms dává "za vinu" použití OZ rail-to-rail, čehož si všimla lesana87. Předpokládám, že to sinclair vysvětlí. :wink:

Uživatelský avatar
pmeiner
Příspěvky: 32
Registrován: 26 zář 2007, 02:00
Bydliště: Františkovy Lázně

#25 Příspěvek od pmeiner »

...tak jak se zdá vyvolal jsem tady flame...no vyřešil jsem konečně můj problém!!!Prodal jsem Dragon Fly Black a sehnal jsem starší Dragon Fly Red ta má stejný výstup jako CD 2,1V a je vše naprostém pořádku hraje stejnou hlasitostí jako CD...všem děkuji za příspěvky...Pavel

Odpovědět

Zpět na „Poradna“