internetové rádio sird 14 c2 a vylepšení firmware

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vrrrrr
Příspěvky: 6
Registrován: 06 úno 2019, 01:00

internetové rádio sird 14 c2 a vylepšení firmware

#1 Příspěvek od vrrrrr »

Ahoj,
mám 3 internetové rádia silvercrest sird 14 c2 (z lidlu), vyrábí se i pod značkou Hama asi o 1500kč dražší.
Problém je v tom že při přehrávání jakéhokoliv internetového rádia se nepoužívá buffer, (je jedno jaká stanice a jaký datový tok nebo formát)
Buffer ukazuje že je plný a při vytažení LAN kabelu se radio sekne okamžitě.
Mám přípojku přes 5Ghz wifi na odloučené lokalitě takže jinou neseženu. Tato přípojka se občasně sekne asi na sekundu nebo dvě, ale radio se sekne asi na 4 sekundy a pokud to dělá každých 5 minut tak to začne být nepoužitelné.
Aplikace na starém mobilu (tune-in) si dělá i 15sek. rezervu a hraje mi i přes wifi naprosto plynule.
Stejný problém má i kolega ale ten má optickou bezproblémovou přípojku ale mezi modemem a radiem v kuchyni velmi zarušené pásmo wifi a také se mu to seká naprosto zbytečně.

Prostě potřebuji donutit aplikaci co to přehrává aby používala a dělala větší buffer.
psal jsem anglicky německému distributorovi a servisu ale ten mi napsal že žádne 2nd menu zařízení nemá a že se to nedá nastavit a jiný ROM k nahrání prostě není.

tento problém se týká asi 10000 zařízení jen v ČR.

Dokazal by někdo z vás dát dohromady upravenou ROM s jiným přehrávačem popřípadě přijít na to jak to nastavit na stávajícím?
Nebo na koho se obrátit experta na android a tak...?
Nevim ani do které části fóra to tu napsat.
Pokud by někdo potřeboval pujčit to rádio na výzkum tak ho pujčím. Děkuji.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Pochybujem, ze by v tom radiu bol nejaky Android. Podla mna to ma tak malo pamati, ze sa do nej poriadny buffer ani nezmesti.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#3 Příspěvek od Artaban001 »

Mám tu Silvercresta SIRD 14-D1 a v práci SIRD 14-C4. Oboji je pajšlově stejný, obsahuje to multimediální modul "VENICE 6.5" od Frontier Silicon. U toho TVýho modelu to bude beztak stejný.
Frontier na svých stránkách nabízí nějaký software pro tenhle modul, který ovšem vyžaduje nejspíš hlubší znalosti, protože se musí nejspíš modifikovat na danou aplikaci. Prosté přehrání Hamáckým firmwarem asi nebude stačit a ani to ten "Silvercrestem" flashnutý modul nevezme..
Jestli to umíš, tak vyvolej verzi FW a napiš ji sem. Důležitý je číslo za písmeny "FS"
(u mě: MENU - SYSTEM SETTINGS - INFO)
Naposledy upravil(a) Artaban001 dne 06 úno 2019, 21:18, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
vrrrrr
Příspěvky: 6
Registrován: 06 úno 2019, 01:00

#4 Příspěvek od vrrrrr »

rnbw píše:Pochybujem, ze by v tom radiu bol nejaky Android. Podla mna to ma tak malo pamati, ze sa do nej poriadny buffer ani nezmesti.
v aktualizacích tam teď přiskákaly appky na ==reklama== a Spotify. Myslim že pokud ty appky vyhodil tak by to bylo spousta místa (15sekund při 128kbps má asi 2000kb) takže tam místo spolehlivě je.

Na nějakém foru jsem četl že se někomu podařilo do toho někomu narvat ROOT kit a nahrát do toho podvrácenou aktualizací starší verzi toho firmwaru. Takže ano, je to android.

Uživatelský avatar
vrrrrr
Příspěvky: 6
Registrován: 06 úno 2019, 01:00

#5 Příspěvek od vrrrrr »

Artaban001 píše:Mám tu Silvercresta SIRD 14-D1 a v práci SIRD 14-C4. Oboji je pajšlově stejný, obsahuje to multimediální modul "VENICE 6.5" od Frontier Silicon. U toho TVýho modelu to bude beztak stejný.
Frontier na svých stránkách nabízí nějaký software pro tenhle modul, který ovšem vyžaduje nejspíš hlubší znalosti, protože se musí nejspíš modifikovat na dannou aplikaci. Prosté přehrání Hamáckým firmwarem asi nebude stačit a ani to ten "Silvercrestem" flashnutý modul nevezme..
Jestli to umíš, tak vyvolej verzi FW a napiš ji sem. Důležitý je číslo za písmeny "FS"
(u mě: MENU - SYSTEM SETTINGS - INFO)
Ok, až budu pozítří u rádii tak je obejdu a zjistím to.
Používám int. rádia protože DAB a FM tam nehraje kvuli frekvenčním měniči na cnc strojích. Chtělo by to alespoň někoho kdo zhruba ví kam se podívat a jak se do toho dostat.
Hama firmware neni prý o moc lepší, je to skoro to samé a víc se prý sekají.

Uživatelský avatar
Ondra2
Příspěvky: 530
Registrován: 19 bře 2014, 01:00

#6 Příspěvek od Ondra2 »

vrrrrr píše: v aktualizacích tam teď přiskákaly appky na ==reklama== a Spotify. Myslim že pokud ty appky vyhodil tak by to bylo spousta místa (15sekund při 128kbps má asi 2000kb) takže tam místo spolehlivě je.
volná flash ale nelze použít jako buffer, to by byla do pár dní v háji, na to se musí použít ram.

Uživatelský avatar
vrrrrr
Příspěvky: 6
Registrován: 06 úno 2019, 01:00

#7 Příspěvek od vrrrrr »

vrrrrr píše:
Artaban001 píše:Mám tu Silvercresta SIRD 14-D1 a v práci SIRD 14-C4. Oboji je pajšlově stejný, obsahuje to multimediální modul "VENICE 6.5" od Frontier Silicon. U toho TVýho modelu to bude beztak stejný.
Frontier na svých stránkách nabízí nějaký software pro tenhle modul, který ovšem vyžaduje nejspíš hlubší znalosti, protože se musí nejspíš modifikovat na dannou aplikaci. Prosté přehrání Hamáckým firmwarem asi nebude stačit a ani to ten "Silvercrestem" flashnutý modul nevezme..
Jestli to umíš, tak vyvolej verzi FW a napiš ji sem. Důležitý je číslo za písmeny "FS"
(u mě: MENU - SYSTEM SETTINGS - INFO)
Ok, až budu pozítří u rádii tak je obejdu a zjistím to.
Používám int. rádia protože DAB a FM tam nehraje kvuli frekvenčním měniči na cnc strojích. Chtělo by to alespoň někoho kdo zhruba ví kam se podívat a jak se do toho dostat.
Hama firmware neni prý o moc lepší, je to skoro to samé a víc se prý sekají.
takže jsem obešel 2 ze tří.
1. sird 14 c2 FS2026-0500-0388_V2.12.12c.ex68259-1R C4
2. sird 14 c1 FS2026-0500-0265_V2.9.10C EXG 2313 1R C4


Uživatelský avatar
vrrrrr
Příspěvky: 6
Registrován: 06 úno 2019, 01:00

#9 Příspěvek od vrrrrr »

já nevim no, to forum jsem dukladně prošel a nenašel jsem nic čeho se chytit...
Dokumentace o venice 6.5 taky nic. Tak já tedy nevím...

Uživatelský avatar
milous2
Příspěvky: 791
Registrován: 29 čer 2011, 02:00
Bydliště: u Kolína

#10 Příspěvek od milous2 »

Zdravím.
Onehdy zde v některém vláknu,představil svůj projekt -mluvící panenka,"kutil pepa". Na jeho stránkách jsem objevil mimo jiné "internetové rádio",postavené z komponěntů z Tchajvanu :lol: Je tam dost zajímavých informací,které by se mohly hodit ? Je potřeba si to celé projít a dohledat (spodní část / diskuse) odkazy a jiné.
http://pepa.tode.cz/internetove-radio-s-elektronkami/

Projekt to je zajímavý,pochopitelně pro zdatného kutila, a pepa jím zřejmě skutečně je.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#11 Příspěvek od Artaban001 »

Venice 6.5 je multimediální modul od Frontier silicon, který má v sobě dobrý DAB a mizerný FM rádio, wifi rozhraní a další funkce. Má svůj firmware,co poskytuje výrobce s tím,že každý "výrobce"koncovýho zařízení jej modifikuje k obrazu svýmu. Rapsberry PI je minipočítač myslím si, že na bázi nějakého klonu Linuxu s tím, že si jej může každý, kdo to umí, použít jak umí. Proto Tvůj odkaz zde s tímto nesouvisí.

Uživatelský avatar
milous2
Příspěvky: 791
Registrován: 29 čer 2011, 02:00
Bydliště: u Kolína

#12 Příspěvek od milous2 »

Nebudu se hádat zda to sem patří či ne,ale v prvním příspěvku na samém konci,žádá tazatel o jakoukoli radu. Je na jeho zvážení,zda mu něco přinese.Celá bastlírna je přeplněná příspěvky,které jsou úplně mimo a tak se neobávám,že tento jeden jediný to tady zbourá.
Koktající rádio a kostičkující TV příjem je opravdu o nervy,tak snad sem toho moc neřekl.

Uživatelský avatar
vrrrrr
Příspěvky: 6
Registrován: 06 úno 2019, 01:00

#13 Příspěvek od vrrrrr »

Nevadí nic se neděje, každá možná rada dobrá.
Rapsberry znám, bratr to používá na kodi, je to na linuxu a jsou na to sestavené návody a ROMky.
Tohle je opravdu uzavřené a chtělo by to někoho kdo se do toho nějakým způsobe dostane.
Neřešil bych to u jednoho rádia ale mám jich 3 a o jednom vím u kolegy...
Chtělo by to někoho kdo se vyzná v sestavování firmware do věcí jako je router.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#14 Příspěvek od Artaban001 »

Minulý týden jsem měl aktualizaci na "Sird 14 D1", který má ten samý modul.
takže aktualni FW je

Kód: Vybrat vše

ir-mmi-FS2026-0500-0688_V2.13.19c.EX72618-1RC9

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#15 Příspěvek od Hill »

Přestože stále koukám po nějakém DAB+ settopboxu s analogovým výstupem, nejradši LINE OUT pro stávající domácí audio, nakonec bych nepohrdl ani modelem SIRD 14E1. Jenže informací i recenzí kdekoli je málo. Většinou je prodejci odněkud opsali, mnohdy ještě blbě, takže relevantních informací málo.
Máte někdo nějaké?
Samozřejmě to nespěchá, na VKV se ještě nějakou dobu vysílat bude.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“