Předzesilovač pro gramofon - zapojení

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

Předzesilovač pro gramofon - zapojení

#1 Příspěvek od Kaca »

Zdravím Vás! Chci se zeptat na zapojení poslední mřížky v tomto předzesilovači. Jedná se o oranžově zaškrtnuté. Co má prosím tohle zapojení za význam? Nějaký filtr nebo něco podobného? Ptám se jako laik.
Děkuji!
Přílohy
TCJ Remake of RCA Phono Stage Large.png

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#2 Příspěvek od EKKAR »

Předem píšu - NEJSEM LAMPÁŘ, takže moje názory můžou bejt naprosto mimo mísu. NAPÍŠU TEDA ŽE MÁM TAKOVEJ DOJEM. Ale ve spojení s tou triodou předcházející (mírně nalevo a nad tou zaškrtnutou) mi to přijde jako klasickej "Pass Zen" koncák = výkonovej prvek zapojenej ve třídě A v sérii se zdrojem proudu. To oranžově orámovaný zapojení bych označil jako ten zdroj proudu, nad ním nakreslenej systém jako ten "A-class" prvek. Znalci opravte mě, jestli kážu blbosti ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Kaca »

Díky EKKARE! ZdravímTě!

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#4 Příspěvek od EKKAR »

Hele, nenech se mejlit - já právě tím, že nejsem flaškovej, tak můžu něco přehlídnout a pálit absolutně Pánubohu do Winďousů - ale prostě tohle je můj dojem a už jsem zjistil, že často hozenou ránou trefuju veverky do voka ... Toliko ke snaze motat se tady do lamp.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#5 Příspěvek od Hill »

Označená trioda má výstupní dynamický odpor nějakých 50 kΩ, a to do značné míry nezávisle na pracovním bodu. Ale proč ne? Jako zátěž katodového sledovače skutečně může být takový dynamický odpor za zdroj proudu směle pokládaný.
RC obvod pod napájení do mřížky má nejspíš za úkol kompenzovat zbytky brumu, který se tam mohl dostat po napájení.
Po zapnutí totiž nejsou ještě lampy nažhavené, ale kondík už nabitý bude, čili obvod může zafungovat jen při vypínání, kdy zavře tu vyznačenou triodu.

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Kaca »

Děkuji Hille!

Odpovědět

Zpět na „Poradna“