Dotaz na laser snímače

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Dotaz na laser snímače

#1 Příspěvek od Jenys »

Zdravím zdejší machry, chtěl bych požádat někoho, kdo se vyzná v těchto snímačích, jaký je rozdíl u KSS213B, C, A, E. Dá se změnou snímače s jiným písmenem nějak vylepšit starší CD mechaniku :?: Nebo nejde použít. U starší Věže AIWA NSX V900 je použitá KSS213B, tak by mně zajímalo, jestli by tam třeba KSS 213C šla použít. Díky moc.
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od Jenys »

Prosím EKKARA, Sinclaira, Hilla o pomoc s dotazem na laserové snímače.
Děkuji za odpovědi. Honza.
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#3 Příspěvek od rnbw »

Menil som KSS-213B za KSS-213C, tiez v Aiwe (akurat iny typ):
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... c&p=851781

Odporucam vymenit celu mechaniku, byvaju popraskane plasty.

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#4 Příspěvek od ZVUK2000 »

Do těch věží Aiwa jsem dával běžně 213C resp celou kompletní mechaniku KSS213CCM. Cena oproti samotnému laseru nebyla zase tak velká.

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Jenys »

Chlapi díky za odpovědi, tak objednám tu celou mechaniku, protože tahle je taková nevyspitatelná, někdy si dělá co chce i po vyčištění čočky už dříve vyměňovaném jenom laseru. Taky dost neplechy dělal řemínek od pohonu šuplíku, jak se tu všude o tom píše. Nějaký ten rok to bylo dobrý a teď dělám celkovou opravu, tak chci to CD zprovoznit. Kazetovou mechaniku jsem vyčistil a vyměnil řemínky, jeden se nějak změnil na tu mazlavou hmotu a řemenička šla pěkně blbě vyčistit, ale podařilo se to. Kazety už tam hrají pěkně. Bordelu za ty roky, mám ji od roku 95 tam bylo dost i když jsem to kdysi čistil, ale teď toho tam bylo hafo. Kondíky jsem zatím po změření zajícem našel jen dva, ale asi to bude chtít ještě jednou projít, někdy když zmáčknu třeba tlačítko posuvu skladby u CD, tak se přehodí nastavení eqalizeru, tak to tam budu muset projít. Tlačítka se jevily bez svodu.
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#6 Příspěvek od rnbw »

Tlacidla mavaju zvyseny prechodovy odpor, potom to takto blbne. Ked sa to viackrat stlaci, chvilu to funguje spravne...

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#7 Příspěvek od ZVUK2000 »

Nezapomeň potom na zkratovací propoj. Smontovat celou věž a pak k vůli tomu znovu rozebrat docela nasere :D

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#8 Příspěvek od mi-ro »

Co jsem pobral v dobách boomu výměn laserů KSS213 tak by měly být kompatibilní. Rozdíl je snad v tuhosti závěsu optiky, ty odolnější byly určeny prioritně do autorádií. Čili v podstatě šlo jednu výrobu a následnou selekci. (bez záruky)
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od Jenys »

ZVUK2000 píše:Nezapomeň potom na zkratovací propoj. Smontovat celou věž a pak k vůli tomu znovu rozebrat docela nasere :D
Jo to máš pravdu, to se mi podařilo když jsem to prvně měnil. Naštěstí jsem se tam dostal bez velikého rozebírání, tak to si už sakra pamatuji, ale dík za upozornění.
mi-ro: aha, tak to je ten rozdíl, zase jsem o kus moudřejší :)

rnbw: aha, takže asi prostříknout by to nešlo, co? Spíš výměna. Kde jsou prosím konkrétně ty kondíky, co mají něco společného s tlačítky, abych se na něj víc zaměřil. Děkuji Honza.
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#10 Příspěvek od rnbw »

Musel by si mikrospinace rozobrat, nastriekat, oskrabat svinstvo, utriet a zlozit (zalepit). Ked ich blbne len par, tak sa to da - hlavne, ked je problem zohnat nahradu. Ked je ich vela, tak najlepsie kupit nove a vymenit.

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#11 Příspěvek od Kvicala_r »

Talčítka prostříknout je cesta k dvojímu rozdělávání. To už mám za sebou. Ohledně 213 - ta snad pájený zkrat ani neměla (to mají 210 ne)? V 213 je, pokud dobře pamatuji, došel zastrčený plíšek místo flexi. I když obrázky z webu ukazují asi i ten pájený zkrat
Mám za to, že některá z označení 213 při zaparkování měla ještě clonky, aby na čočku nepadal prach.
Já posledně známému zkusil 210 v IPA ojet ultrazvukem a i když sem měl náhradní, zůstala tam nakonec po drobném donastavení ta původní. U 213 to doštelování z výroby nikdy nepomohlo (pokud byla nastavená dobře).

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#12 Příspěvek od ZVUK2000 »

Kvicala_r píše:Ohledně 213 - ta snad pájený zkrat ani neměla (to mají 210 ne)?
Tady 213
Přílohy
KSS231CCM.jpg

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#13 Příspěvek od ZVUK2000 »

Kvicala_r píše: zastrčený plíšek místo flexi.
Ten plíšek byl u mechanik co byl kabel na pevno. Často Philips viz foto a dost v autorádiích lasery Sanyo.
Přílohy
PHILIPS.jpg

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od Jenys »

213 má zkrat jak ukazuje ZVUK2000, to mě kdysi dostalo :roll:

U té celé nové mechaniky budu muset vyřešit ty velké díry na uchycení, já mám menší. Možná by tam šly nějak nabastlit silentbločky z CD mechanik PC, ty jsou větší. Ale to snad nějak pořešit půjde.
Nějaké tlačítka mám nasyslené z různých starých plošňáků, tak by se něco mohlo najít, uvidím.
Díky všem za reakce a informace :D
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#15 Příspěvek od rnbw »

Mne sa nepodarilo tam napasovat ziadne ine uchytenie. Nakoniec to na tych povodnych nejako drzi. Asi by sa to dalo vyriesit podlozkami vhodnych rozmerov.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“