Obraz videa Volvo

Poruchy, opravy, rady, návody (kromě návodů na UNLOCK !)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
peter_cz
Příspěvky: 15
Registrován: 09 úno 2014, 01:00

Obraz videa Volvo

#1 Příspěvek od peter_cz »

Ahoj, doufám že jsem to dal do správné kategorie, kdyžtak prosím o přesun.
Co může způsobit takovou deformaci obrazu? Jedná se o Volvo xc90 kde jsem napíchnul kompozitní video signál mezí dvd jednotkou a monitorem pro zadní sedačky abych ho dostal přes převodník (kompozit->rgb) do předního monitoru (místo navigace). Chybu převodníku a jeho zapojení bych vyloučil protože signál například od parkovací kamery zpracuje v pořádku. Že by problém v bodu kde jsem signál napíchnul?
Přílohy
RSEm.jpg

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#2 Příspěvek od EKKAR »

Říká ti něco impedanční přizpůsobení na vysokejch kmitočtech? Tím napojením sis tam učunil místo, kde dochází k odrazu na nepřizpůsobeným vedení a vzniká ti tam určitej odraz energie a stojatý vlnění. Uvědom si jaký frekvence videosignál obsahuje a podle toho to uprav. Stručně řečeno - nemůžeš čekat, že signál s šířkou pásma kousek pod 10MHz se ti bude šířit po drátě stejně jako se po něm šíří třeba běžnej blbej akustickej kmitočet do 20kHz.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
peter_cz
Příspěvky: 15
Registrován: 09 úno 2014, 01:00

#3 Příspěvek od peter_cz »

Neříká, prosím o pochopení, jsem jen amatér bez hlubšího elektro vzdělání... Jak je možné to upravit aby to fungovalo?

Uživatelský avatar
peter_cz
Příspěvky: 15
Registrován: 09 úno 2014, 01:00

#4 Příspěvek od peter_cz »

Tak se omlouvám za dezinformaci, dnes jsem pořádně dozapojil kameru a obraz je v horní části také takto posunutý. Pokud obojí zapojím na jiný monitor, obraz je ok, tedy chyba bude uvnitř převodníku a ne v napojení.

Odpovědět

Zpět na „Autorádia“