Thomson 29DX400 šasi ETC210

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Thomson 29DX400 šasi ETC210

#1 Příspěvek od jef111 »

Ahojte, mám tady na stole tento plochý zázrak, nenabíhá hlavní zdroj, TV bez jakýchkoli zvukových projevů. Napětí ze St-by zdrojíku +7V a +5V sedí, jen nevím jaké napětí má být na signále INF_POW_FAIL, nikde v dokumentaci jsem se o tom nedočetl. Budicí impulsy na signále PWM jsou v pořádku, PS_ON je stále blokovaný (impulsy z PWM blokuje otevřený tranzistor TP161, proto neprocházejí na trafko LP070). Z nějakého důvodu nesedí signál ECO_STANDBY, kde má být podle dokumentace 0,9V, je tam však asi 5,1V. Proto je tranzistor TP150 zavřený a LEDkou v optočlenu IP070 neteče proud, napětí na jeho vývodu 4 je 11,5V, na vývodu 3 je prakticky 0V, tranzistor uvnitř je zavřený. Předpokládám, že tento optočlen pouští proud pro rozběhnutí operáku IP050. Dále mi není jasný význam signálů SAFETY a RP_SAFETY, o jejich hodnotách ss napětí či průbezích jsem se také v dokumentaci nedočetl. Je to dost zamotané a nenapadá mě způsob jak z toho ven.
Je to už druhý TV s tímto šasi se stejnou závadou, leží mi tu a nevím si s tím rady. Jsou ještě v záruce, jenže firma přes kterou byly nakoupeny zkrachovala, tak nezbývá než je opravit svépomocí. Za každý tip či pomoc bych byl vděčný.
Schéma jsem stáhl tady:
http://www.eserviceinfo.com/downloadsm/ ... 20PTV.html
Díky M.
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

Thomson

#2 Příspěvek od kozoka »

Tv Thomson zkrachovaly, ale zaruční servis by měli nadále provádět Novotný elektronik Praha a Pardubice. Pokud jepřístroj v záruce musí bát do 30dní opravený

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Thomson

#3 Příspěvek od jef111 »

To:kozoka
Jo to máš pravdu, a ještě je něco ve Zlíně. Obvolali jsme snad všechny firmy co mají s Thomsonem něco společné, někdo se s náma vůbec nebaví, jiný ať to dovezem. Jenže cesta do Čech je pro mě velice nákladná, ve Zlíně mi to zas nevezmou bez krabice (kterou samozřejmě nemám). Navíc to taky není nejblíž. Už bylo rozhodnuto opravit, navíc je to rozdělané a byla stržena plomba.
Teď už se s tím musím nějak poprat.
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Thomson

#4 Příspěvek od jef111 »

Tak opraveno.
Možná konstrukční chyba, možná neodhalená závada, ale funguje. Chyba byla v signále INF_POW_FAIL, který překračoval z neznámých důvodů povolenou hodnotu.
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
kadleca
Příspěvky: 8
Registrován: 24 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od kadleca »

Mám TV Thomson šasi EC210 ze stejnou závadou. Můžete mi sdělit, co vlastně bylo vadné ve Vašem případě. U mne je závada evidentně na desce s procesorem(měnil jsem celou desku s procesorem a bylo vše vpořádku). Led také nesvítí a na ovládání nereaguje. Děkuji za odpověď.[/b]
Naposledy upravil(a) kadleca dne 24 zář 2007, 21:21, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Kaca »

Měl jsem něco podobného a byl to vadný TL 431 za optoč.

Uživatelský avatar
kadleca
Příspěvky: 8
Registrován: 24 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od kadleca »

Ještě jednou upozorňuji, že desku SSB (s procesorem) jsem pokusně měnil z dobrého TV a vše fungovalo. Z toho usuzuji, že závada je na SSB desce.

Uživatelský avatar
kadleca
Příspěvky: 8
Registrován: 24 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od kadleca »

Ještě jednou upozorňuji, že desku SSB (s procesorem) jsem pokusně měnil z dobrého TV a vše fungovalo. Z toho usuzuji, že závada je na SSB desce.

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od jef111 »

Může být chyba ve vyhodnocovacím obvodu pro signál INF_POW_FAIL těsně před procesorem. Je také dobré zjistit jeho ss hodnotu, měla by být velmi blízko nule, max. do 0,5V, pak zabírá ochrana. Je tam několik tranzistorů, odporů a kapacit, někde tam bude nejspíš chyba. Zkontroluj ss napětí na příslušném vývodu procesoru.
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
kadleca
Příspěvky: 8
Registrován: 24 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od kadleca »

napětí na proc. pin 27 je 0.00.

Uživatelský avatar
gumickar
Příspěvky: 488
Registrován: 22 srp 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od gumickar »

desky SSB (Smal Signal board) jsou téměř neopravitelné. Někdo jsem psal, že strh záruční plombu-Jakou? Thomson už od ICC17 žádný nemá. Chyba tohoto rázu můžebýt a často se tak i děje, že se samovolně přepne do servisního modu. To se dá odstranit výměnou eeprom a prvotním spuštěním rovnou do servisního menu. Ale samozřejmě tam toho je daleko více a nezbývá, než měřit a pátrat :)

Uživatelský avatar
kadleca
Příspěvky: 8
Registrován: 24 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od kadleca »

EPROM má být plná? pak držet -V a -P ,potom zapnout síť. vypínačem? pomohlo to někdy?

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#13 Příspěvek od kozoka »

Ono toho zas na desce SSB ETC 210 moc není. Mimochodem nedívím se že je Divize TV Thomsonů v konkurzu. že by to kopilo Beko?

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od ZdenekHQ »

jef111 píše:ve Zlíně mi to zas nevezmou bez krabice (kterou samozřejmě nemám).
Jenom takový malý dodatek :

Myslím, že po návštěvě patřičných kontrolních orgánů to buď vezmou bez krabice a ještě se slevou, nebo už neopraví nic, protože budou mít zavřeno... :twisted:

Žádný právní předpis České republiky neukládá spotřebiteli povinnost uchovávat si obaly od zakoupených výrobků a tudíž není ani povinnost reklamovat věc s původním obalem.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“