Tester kondenzátorov

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Deather
Příspěvky: 388
Registrován: 17 dub 2007, 02:00
Bydliště: Liptov

Tester kondenzátorov

#1 Příspěvek od Deather »

Ahojte!
Chcem sa opýtať.
Ktorý z nasledujúcich testerov kondenzátorov je podľa vás lepší? Myslím čo sa týka spoľahlivosti.
https://www.belza.cz/measure/ctst.htm
http://zajic.cz/esr/esr.htm
Vďaka!

Uživatelský avatar
vlado5
Příspěvky: 153
Registrován: 19 črc 2011, 02:00
Bydliště: Trenčín

#2 Příspěvek od vlado5 »

Z môjho pohľadu asi takto: Môj prvý tester bol podobný, ako má Belza na stránkach. Myslím že bol uverejnený aj v AR-podľa tohoto návodu som ho robil. Je najjednoduchší a na základný test postačuje. Opravil som s ním niekolko zariadení. Od Zajíca - ten zobrazuje podrobnejšie, ale len v určitých skokoch-úrovniach. S tým skúsenosti nemám. Podľa mňa je momentálne prekonaný modernejším a cenovo bezkonkurenčným testerom AVR component tester. Mne sa najviac osvedčil LCM3. Mám aj AVR aj LCM3,takže viem porovnať. Nevýhoda LCM3 je v tom, že nevie toľko súčiastok, ako AVR. Vie zmerať len kapacitu, indukčnosť a malý opor. Obidva merače sú amtérsky zostrojiteľné za prijateľnú cenu.

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#3 Příspěvek od PavelFF »

Spolehlivost mají zhruba stejnou. Záleží hlavně na pečlivosti při pájení.

Ale jinak jsou nesrovnatelné užitnou hodnotou. Belzův indikátor má jen jednu rozhodovací úroveň hodnoty odporu a to je žalostně málo pro široký rozsah kapacit. Výrobky jsou nesrovnatelné. Asi jako by ses ptal, jestli je spolehlivější kladivo a majzlík nebo bourací kladivo.
Naposledy upravil(a) PavelFF dne 05 bře 2019, 08:36, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

Neviem, co si predstavujes pod spolahlivostou. S dvoma LED to je dobre akurat ako hracka.

Uživatelský avatar
vlado5
Příspěvky: 153
Registrován: 19 črc 2011, 02:00
Bydliště: Trenčín

#5 Příspěvek od vlado5 »

Bol by si prekvapený, aký bol dobrý ten merač s jednou ledkou, pokiaľ nemáš iný indikátor. Skutočne sa s ním dali odhaliť aj elyty od 1 mikroF. Tých som odhalil v jednom Ruskom prijímači asi 6 kusov a boli príčinou jeho nefunkčnosti. On totižto meral ESR asi od 5 ohmov vyššie a to je aj pri vadnom elyte vyššej kapacity prekročené. A dobrý elyt 1 u ho mal ešte pod touto hranicou. Takže asi tak. Mám ho v dielni doteraz, ale len ako raritu. Už ho nepoužívam.

Uživatelský avatar
Deather
Příspěvky: 388
Registrován: 17 dub 2007, 02:00
Bydliště: Liptov

#6 Příspěvek od Deather »

vlado5, no presne. Ten C-tester z Belza stránok, ale nie upravenú verziu, som mal kedysi dávno. A tiež som s tým opravil dosť. No doba pokročila, tester som už zrušil a tak uvažujem o niečom inovatívnom.
Veľmi uvažujem o tom AVR testeri. Dokáže testovať aj kondíky zapojené v obvode?

Uživatelský avatar
vlado5
Příspěvky: 153
Registrován: 19 črc 2011, 02:00
Bydliště: Trenčín

#7 Příspěvek od vlado5 »

Sa mi zdá, že na AVR som niekde videl prípravok na meranie C v zapojení. Na LCM3 ho mám zhotovený a pracuje spoľahlivo. Hľadaj v návode k AVR nedávno bol na fóre (myslím
že Svetelekro) odkaz na preložený.

Uživatelský avatar
Hifista
Příspěvky: 745
Registrován: 15 kvě 2005, 02:00
Bydliště: U Ostravy

#8 Příspěvek od Hifista »

Před několika lety jsem si objednal stavebnici Zajícova testeru a ten se posléze stal při opravách mým nejpoužívanějším měřákem. Je perfektní pro rychlé orientační měření.

Uživatelský avatar
Deather
Příspěvky: 388
Registrován: 17 dub 2007, 02:00
Bydliště: Liptov

#9 Příspěvek od Deather »

Hifista, tester od Zajíca som chcel spočiatku aj ja, lenže problém je v tom, že neposiela na Slovensko a celá komunikácia s ním je ťažkopádna.

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#10 Příspěvek od Achab »

Komunikace s panem Zajícem byla v mém případě zcela bezproblémová, snažil se vyhovět.
Jinak jeho tester používají i místním TV servisu, pro mě je taky plně dostačující.
Naposledy upravil(a) Achab dne 05 bře 2019, 09:47, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
vlado5
Příspěvky: 153
Registrován: 19 črc 2011, 02:00
Bydliště: Trenčín

#11 Příspěvek od vlado5 »

Ano, v poho, ale ako som písal v predošlom, je cenovo prekonaný. Objednaj si od ťimťona AVR tester, zmeria ti aj kapacitu, aj ESR, aj iné súčiastky. A tiež je v podstate orientačný.
Ale s presnejším výsledkom. Už sa mi viac krát stalo, že elyt mal ESR v poriadku, ale kapacita značne znížená, čo bolo príčinou nepredvídateľných porúch zariadenia. Myslím, že Zajícov ESR meter meria len ESR. Jeho Component tester je proti "dovozu" raz tak drahý a nevie merať C ani ESR.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#12 Příspěvek od rnbw »


Uživatelský avatar
Deather
Příspěvky: 388
Registrován: 17 dub 2007, 02:00
Bydliště: Liptov

#13 Příspěvek od Deather »

rnbw, fuha, tak tá cena je úplne inde. :lol: :lol: .
vlado5, asi aj tak spravím. Vezmem asi ten AVR tester, vyzerá dosť dobre. A ak píšeš, ESR od Zajíca meria len ESR.
Ty máš na ňom aj krabičku? Ak hej, tak akú si použil?

Uživatelský avatar
vlado5
Příspěvky: 153
Registrován: 19 črc 2011, 02:00
Bydliště: Trenčín

#14 Příspěvek od vlado5 »

Ak chceš, priložím foto, ak to dnes stihnem. Ale v dnešnej dobe objednaj AVR na ali-kovi, máš to tam aj s krabičkou za pár šupiek a poštovné free. Ja som to robil dávnejšie, keď ešte nebola taká možnosť a už vtedy ma stáli súčiastky viac, ako dnes komplet z alika.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#15 Příspěvek od rnbw »

Zaplatil sa mnohonasobne, aj ked sa opravami nezivim. Ta rychla indikacia stplcom LED ma nieco do seba.

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“