Frekvenční měnič LENZE

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
JRetek
Příspěvky: 21
Registrován: 12 srp 2009, 02:00

Frekvenční měnič LENZE

#1 Příspěvek od JRetek »

Na Aukru jsem zakoupil frekvenční měnič LENZE 0,37kW. Je to typ E82CV371_2C. Byl prodán bez KEYPADU, ani nemám ovládací software pro PC. Předpokládám, že pro zprovoznění by běžel v nějakém přednastaveném režimu z minulosti. Zapojení silové části by bylo srozumitelné. Problém je ale se zapojením ovládání. Na internetu je mnoho zapojení pro daný typ, ale číslování na mém FM je odlišné. Nerad bych to zkoušel zapojovat pokus-omyl. Prosil bych, zda mi může někdo poradit se zapojením ovládací části. Potřebuji signály zapnutí-vypnutí, reverzace a změnu frekvence. Přikládám fotografii se zapojením svorkovnice pro ovládání. Děkuji za případnou pomoc.
Přílohy
_MG_5215_u.jpg

Uživatelský avatar
Grafiaus
Příspěvky: 121
Registrován: 30 zář 2011, 02:00

#2 Příspěvek od Grafiaus »

myslim , ze je tam uz standart modul , nieco v cestine som ti dal na Ulozto ,malo by tam byt aj zapojenie modulu a menica ,
https://ulozto.sk/!yjh8yH56DFLC/lenze-8200-pdf
isteho casu tam bol aj program , program na ovladanie menica Lenze ma oznacenie GDC , bola tam starsia verzia , tusim /V41/ale funkcna , uz som ju tam vsak nevidel , k tomu programu vsak potrebujes komunikacny modul , ten ma oznacenie Lecom AB , pripaja sa pomocou klasickeho serioveho kabla .
https://www.lenze.com/en-de/search/#tx_ ... %5D=Search

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#3 Příspěvek od petrfilipi »

A není to tak, že ty máš v FM nějakou kartu (modul, desku) se svorkami 39, 28, ..., 20, 20 a měl bys hledat manuál pro tuto kartu, nikoli pro celý FM?
Protože tady mají zase jinou kartu s jinými svorkami.

Právě před rokem jsem s Lenzem taky bojoval a defacto žádnou dokumentaci jsem (taky) nenašel. Tak jsem to nějak intuitivně zapojil a ono to chodí (doufám, že dodnes).

Třeba tady je měnič úplně bez karty.

Jinak svorka 7 bude GND a svorka 20 bude +20V (proti GND). To lze vyčíst z manuálu zde

Petr
Naposledy upravil(a) petrfilipi dne 06 bře 2019, 07:32, celkem upraveno 1 x.

ok1in
Příspěvky: 141
Registrován: 06 kvě 2010, 02:00
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od ok1in »

Pošli sem fotku celého měniče a té karty - lépe její číslo. Vypadá to na CAN modul. Jinak SW pro Lenze je licencovaný, ale dá se samozřejmě nastavit i po komunikaci.
Přílohy
can.png
Naposledy upravil(a) ok1in dne 06 bře 2019, 08:04, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#5 Příspěvek od bu2520 »

čísla většinou u Lenze sedí, např 7 GND atd, stačí ověřit ohmetrem. 39 je zem z vnějšího zdroje. atd.

ok1in
Příspěvky: 141
Registrován: 06 kvě 2010, 02:00
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od ok1in »

Pokud ho budeš potřebovat nastavit, vše potřebné je k dispozici - jenže řídit ho musíš po sběrnici. Druhá možnost je vyměnit komunikační modul za standardní I/O nebo aplikační modul a pak řídit otáčky poťákem 10k (při správném nastavení)...
Automatizace - PLC, HMI, měniče, pohony...

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#7 Příspěvek od rezis »

Asi jak tu bylo napsáno. Lenze sice neznám nicméně a) vypadá to na opravdu jen možnost řízení po sběrnici, b) i kdyby tam byla možnost externího řízení tak bez možnosti nastavení nemáš šanci přijít n to která svorka je která a zda vůbec jsou na to co potřebuješ - ona se konkrétní funkce svorce přiřazuje. Tedy dva mohou být zapojeny úplně jinak a přesto stejně.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
jojosuly
Příspěvky: 267
Registrován: 22 srp 2006, 02:00
Bydliště: Kysuce

#8 Příspěvek od jojosuly »

Poslal som SZ

ok1in
Příspěvky: 141
Registrován: 06 kvě 2010, 02:00
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od ok1in »

Nevím, proč jsi založil nové vlákno, odpovídám tady. Ber to tak, že co jsem psal v mém předešlém příspěvku je fakt a jiné možnosti nemáš... :idea:

1 - ovládat po CAN
2 - vyměnit panel za jeden ze dvou již jmenovaných

V obou případech je ale nutné přenastavení měniče na tebou použitý motor!
Automatizace - PLC, HMI, měniče, pohony...

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“