Comtrend WR3026e, přechod k jinýmu poskytovateli

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

Comtrend WR3026e, přechod k jinýmu poskytovateli

#1 Příspěvek od Celeron »

Přecházím s VDSL od kyslíku k téčku. Kyslíci mě kdysi dali za kačku WR3026e. Teď mi tvrdí, že ho nelze přestavit na jinýho poskytovatele. Téčko mi tvrdí, že to možný je, že mi pošlou do emailu to co mám nadalovat do setup. A když né doma, tak na prodejně.
Není náhodou v modemu od kyslíku natvrdo jejich default? Takže při každým resetu budu datlovat nastavení znova?
Tušíte prosím někdo, kdo z nich lže?
Díky
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
PCmaniac99
Příspěvky: 749
Registrován: 07 úno 2008, 01:00
Bydliště: Jablonec nad Nisou

#2 Příspěvek od PCmaniac99 »

Ano při factory resetu budeš mít default hodnoty přednastaveny na kyslík. Při pouhém vypnutí a zapnutí bude nastavení ok. Jak často faktory reset používáš? že ti to nastaveni modemu na týčko vadí... Já ho potřeboval asi jen jednou když jsem to nastavení uplně pohnojil.. Když blbne TV nebo net, modem na chvilku vypojím z elektriky a zase zapojím. Nicméně mám v plánu koupit nový.

Uživatelský avatar
Kofo
Příspěvky: 47
Registrován: 25 zář 2008, 02:00

#3 Příspěvek od Kofo »

Tak ci tak.

Po kazdom resete (tovarenske nastavenia) je nutne cely config naklepat nanovo. Ci uz tam budu nastavenia od OuTu, alebo fabricke "prazdne".

Cize je jedno, kto klame, treba to vyskusat a proste pri kazdom resete sa udaje nahadzu odznova. Tak, ako u kazdeho ineho resetovaneho zariadenia.

Uživatelský avatar
PCmaniac99
Příspěvky: 749
Registrován: 07 úno 2008, 01:00
Bydliště: Jablonec nad Nisou

#4 Příspěvek od PCmaniac99 »

To Kofo: no to právě není pravda. Ten router je od O2 a je v něm O2 firmware který je přednastaven (factory default) na O2 ADSL/VDSL internet. Tak že po factory resetu normálně s O2 internetem normálně funguje. Já si akorát musím zapnout 2. IP TV, factory def. je jen jedna IP TV a nastavit wifinu.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#5 Příspěvek od Artaban001 »

Měl jsem pár let ADSL připojení, než jsem přešel na LTE. Modemů jsem tu měl několik - mimo jiné, jeden jsem našel ve "šrotu", další byl od operátora "oficiálně" ( ten moc nefungoval) a poslední byl zakoupen v obchodě.
Každý modem, co byl vybalen z krabice z potiskem operátora je ve výchozím nastavení funkční pro "domovskou síť" - je "plug and play". Nezřídka i název wifi a vlezový hesla jsou nalepeny zespodu na krytu. To platí i pro LTE modemy a "kapesní hotspoty". Některý kupovaný z "volnýho trhu" si nastavení internetu stáhnou ze sítě. Vstupní hesla u LTE krabiček bývají nezřídka nalepená z vnitřní strany krytu baterie a ještě natištěna na přibalený kartičce - na ty se to zresetuje, i pokud to později změníš.

Uživatelský avatar
Kofo
Příspěvky: 47
Registrován: 25 zář 2008, 02:00

#6 Příspěvek od Kofo »

A meno/heslo pre PPP to berie odkial?

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#7 Příspěvek od Artaban001 »

PPP je co?

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#8 Příspěvek od pocitujlasku »

Kofo: PPP u ceskeho kyslika je pri dsl uz roky meno aj heslo 02 - oni tu autorizaciu riesia na ustredni, podla toho na ktorom kabli to je.
No vidis, a tak si sa bal

Uživatelský avatar
Kofo
Příspěvky: 47
Registrován: 25 zář 2008, 02:00

#9 Příspěvek od Kofo »

To som blazon, asi len u nas sme v tomto za opicami :D

Tome: vsetko najlepsie!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#10 Příspěvek od Celeron »

Tak jsem dnes ani nevím kdy v průběhu dne přeskočil z VDSL O2 na T-Mobil. Kupodivu se nemuselo naprosto nic v modemu přestavovat ani resetovat. Divný je tam spousta nastavení pro O2 tak jak to že to maká?
Akorát to má mouchu, jede to poloviční rychlostí než na jakou mám smlouvu. :(
Součástí by taky měla být veřejná prvná IPV4. Jak se dá zjistit, jestli tomu skutečně tak je? A pokud teda je, co v tom Comtrendu a kde nastavit abych se zvenčí dostal do zařízení na domácí síti s adresou třeba 10.0.0.155?
Díky
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#11 Příspěvek od serviceman »

Celeron píše:jede to poloviční rychlostí než na jakou mám smlouvu.
To je ovšem u poskytovatelů běžné, že ti prodají cokoliv, o čem Cetin jenom bájí. Jelo ti to předtím někdy rychleji?
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#12 Příspěvek od Celeron »

Down byl před tím kolem 24Mbps, nyní 22 Mbps. Up byl před tím 2 Mbps, nyní 4,6 Mbps.
S tím nastavením modemu mi prosím neporadíš?
Díky
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#13 Příspěvek od Celeron »

Tak jsem poslal ve středu stížnost na nedodržení smlouvy a ejhle, včera večer najednou 44Mbps a 4,6Mbps. Ale že bych zrychlení na dvojnásobek při běžný práci nějak výrazně pocítil mě nepřipadá. Možná trochu při ukládání a sosání na Ulozto a Trubce.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#14 Příspěvek od serviceman »

Přesně tak to je. Při brouzdání rozdíl nepoznáš, jen při stahování.
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“