regulace km s 555 pomoc

Měřáky, automatizační technika, regulační technika

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
milou
Příspěvky: 81
Registrován: 04 dub 2012, 02:00

regulace km s 555 pomoc

#1 Příspěvek od milou »

Dobrý den .
Dokončil jsem konečně 3D tiskárnu na čokoládu, a zbývá mi vyřešit míchání čokolády při tavbě . po nasypání čokolády si její kousky strhávají bublinky vzduchu ak k čerpadlu , které se zavzdušní . tím tisk končí . Z boku nádoby se budou porstupovat dva km nema 17 a jejich hřídele budou spojeny s míchadlem . Hodně jsem toho prolezl , ale dnes už se všechno řeší arduinem . Vím , že s časovačem 555 by se dal udělat generátor pro driver 8825 , které se běžně používá pro tiskárny na ramps 1.4 . Jsem schopen si udělat plošňák , a spájet to , ale se schématem si rady nevím . Můžete mi prosím pomoci ?
Přílohy
tisk.jpg

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#2 Příspěvek od termit256 »

Zadej do google "555 stepper motor" a klikni na prvni odkaz co ti vyjede.
Pripadne si to objednej za dvacku na ebay hotove

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#3 Příspěvek od Hill »

Je nutné, aby tou taveninou míchaly zrovna krokové motory? Jaký maximální moment přichází v úvahu?
Obyčejný DC motor by to zvládl přes převod zrovna tak a navíc by se pomocí PWM daly jeho otáčky uřídit stejně dobře, ale daleko jednodušeji, stačí jeden řízený spínač. Tedy za NE555 se obejdeš bez nějakého čítače se čtyřmi spínači nebo výkonovými stupni pro fáze krokových motorů.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#4 Příspěvek od termit256 »

Ja bych se obaval o zivotnost tech DC motorku. Pokud to bude produkcni stroj, muze jet treba 16 hodin denne. DC motor s rozumnou zivotnosti levnejsi nez krokac nebude. Driver ke krokaci koupi za dvacku.

Uživatelský avatar
milou
Příspěvky: 81
Registrován: 04 dub 2012, 02:00

#5 Příspěvek od milou »

Převodovka problém navíc , + hluk . S těmi krokáči by bylo po problému . To schéma samozřejmě zaplatím . moment motoru je max 0.5 Nm . Ale já budu potřebovat max. 0.15

Odpovědět

Zpět na „Měření, regulace a automatizace“