Smartphone - možná cesta vývoje ?

Aktuality a zprávy z oblasti elektroniky, komunikační a výpočetní techniky, teorie či software

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
JiriTom
Příspěvky: 1199
Registrován: 26 dub 2017, 02:00

Smartphone - možná cesta vývoje ?

#1 Příspěvek od JiriTom »


Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od workhard »

Kolikrát se to asi dá ohnout, než se to podělá :upset:
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
josef_novak
Příspěvky: 685
Registrován: 06 kvě 2017, 02:00

#3 Příspěvek od josef_novak »

Momentálně je to v plenkách a všichni do toho "buší", ale za pár let to bude standard. Telku si jednou domů přinesu v rolce :)

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#4 Příspěvek od p32 »

Dokud se to nedá smotat do ruličky, tak to nemá smysl. :lol:

Uživatelský avatar
Devo70
Příspěvky: 1284
Registrován: 28 pro 2007, 01:00
Bydliště: Poprad

#5 Příspěvek od Devo70 »

Mám klávesnicu, ktorá sa dá zrolovať. Ale nefunguje na nej rada kláves. Prečo asi? :opravar:
-ST-

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#6 Příspěvek od termit256 »

A pak zas bude spousta lidi shanet stare dobre placate dotykace. Presne ti co dnes shani tlacitkove :-)

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#7 Příspěvek od Artaban001 »

Otázkou je, zda konstrukce "překládacích telefonů" přinese nějaké výhody, kvůli kterým si to bude kupovat takové množství lidí, aby se prodávaly za přijatelné ceny, nebo z toho vznikne něco, čemu už se moct říkat mobil nebude moct. Mě nechává klidným i telefon z "průstřelem", nebo z "výřezem".

Uživatelský avatar
piCZus
Příspěvky: 636
Registrován: 05 pro 2018, 01:00

#8 Příspěvek od piCZus »

Není problém mít na přední straně jen displej, přední kamera se dá řešit jako "periskopová", reproduktory se používají piezoelektrické pod displejem a k reprodukci využívají rámeček displeje, tlačítka na boku se dají nahradit dotykovými-vibrujícími senzory, reagující podle tlaku stisknutí apod. Hovadin se dá vymyslet dost, ale určitě to není nic pro milovníky tlačítkových telefonů, kteří si své modely také vždy najdou, nebo si je nakoupí do zásoby, aby neměli v důchodu takové výdaje.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#9 Příspěvek od Artaban001 »

No já zase zjišťuji, že displej od kraje ke kraji není zas tak velká výhra, protože pokud nevhodně vezmeš do ruky takový mobil, který je "odjištěný", tak se Ti může stát, že se Ti nechtěně spustí nějaká aplikace, kterou zrovna v danný okamžik nechceš. Nehledě k tomu, že na takový mobil je problém sehnat takový "obal", aby jej lidově řečeno nezabil. Sám mám P-smarta, který sice má menší okraje, ale stává se mi to občas.

Uživatelský avatar
piCZus
Příspěvky: 636
Registrován: 05 pro 2018, 01:00

#10 Příspěvek od piCZus »

To jsou věci, které také neobdivuji, navíc ty displeje jsou ke krajům zaoblené, takže se od nich odchlipuje krycí fólie. Jinak jakýkoliv obal není žádná designová lahůdka.
Výrobci (třeba i TV) jsou schopni čehokoliv, jen aby prodali, ale někdy není zbytí, hlavně když se mění vysílací technologie, u které to má smysl. Čtyři roky mám placku kvůli LTE, ve které budu muset vyměnit baterii, ale ještě rok-dva dá, potom si koupím něco s 5G. A kdyby byly za 5-7 let k mání (za rozumné peníze) rozkládací placky s velkým displejem, tak proč ne, to už by se v postPC éře přestaly prodávat i NB.

Odpovědět

Zpět na „Co je nového?“