hadice ke sprše

Vše o nekvalitním materiálu, výrobcích, zboží. Vyslovení vlastního názoru na cokoliv a v mezích slušnosti není nijak v rozporu se zákony této země ani Pravidly EB. Vše ostatní jde automaticky směr koš.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

hadice ke sprše

#1 Příspěvek od radioelectrum »

doufám že to nebude vadit že to není elektro. Za posledního půl roku mi už praskla 2 hadice ke sprše. Je to pouze tenonký plast pokrytý pseudopancířem který se vytrhne z rukojeti. Dá se někde koupit kvalitní?

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#2 Příspěvek od keemo »

V lidlu mivaji ty celogumove obvykle v sade se sprchovou hlavici

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#3 Příspěvek od petrfilipi »

Já kupoval před časem hadici od (tuším že) Novaservisu. Takovou plastovou, stříbrnou, bez jakéhokoli "kovového" opletení. Výhodou je, že má na straně sprchové růžice otočný segment, takže se nekroutí.
Jinak spojky proti přeroucení hadice lze koupit i samostatně třeba zde.

Petr

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#4 Příspěvek od Sandal »

To je těžký.Hadice v nerez husim krku jsou krásně ohebný ale často skřípnou ochlupení na tělě a to je dost nepříjemný.Ty celoplastový vydržej ale zase jsou jak prkýnko.
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat :-)

Uživatelský avatar
mluno
Příspěvky: 227
Registrován: 18 dub 2011, 02:00
Bydliště: Benešov (u Prahy)

#5 Příspěvek od mluno »

Je to už nepočítaně let (určitě nejmíň pět od té doby jsme vystřídali minimálně 6 sprchových hlavic a ty vydržeji kolem roku), co jsme koupili hadici v krámě s vodoinstalatérskýma potřebama. Jsou obecně dražší než lidl nebo perfecta, ale maji všechno a ne jen to, co jim zrovna přijde do akce; ta hadice stála něco přes pětikilo, ale držela dlouho. Pak se ulomila těsně u sprchy. Nějak jsem si s tím hrál a povedlo se mi to opravit (koncovka šla rozebrat, tak jsem vnitřní hadičku zkrátil o dva centimetry). Od té doby se to stalo ještě několikrát a mám pocit, že se interval těcghto závad zkracuje (naposledy to bylo po půl roce). Stejně jako se zkracuje ta hadička, takže za chvíli dojdu k tomu, že nebudu mít co krátit. Kromě toho mi přijde, že tahadička je už taková tvrdá, musí se do ní pustit teplá voda, aby byla tvárná, nevzpomínám si přitom že by jako nová byla tak tuhá.
Napadlo mě, že až nebudu mít kam krátit, že bych hadičku nahradil novou, jen nevím jakou. Mám na mysli hlavně materiál (PE, PU, PVC ...), rozměr je daný koncovkou, s tím nehnu.
Překvapilo mě už při první opravě, že ta hadice má na sobě made in germany, tedy to neni žádná čína.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#6 Příspěvek od rnbw »

Mam uz roky nejaku drahsiu z Hornbachu - s kovovym opletenim a otocnym jednym koncom. Pred takmer dvoma rokmi (po x rokoch pouzivania) to opletenie na konci povolilo, ale nic netieklo - vnutorna hadica bola OK. Tak som to nejako opravil a stale to drzi.

Uživatelský avatar
orlov
Příspěvky: 29
Registrován: 05 srp 2010, 02:00

#7 Příspěvek od orlov »

Ja som mal presne ten istý problém, žiadna akože opancierovaná vydržala sotva rok. Ale v roku 2013 som kúpil konečne poriadnu v Hornbachu za 10 EUR, ktorá drží doteraz.

Uživatelský avatar
misocko
Příspěvky: 1250
Registrován: 26 čer 2009, 02:00
Bydliště: Hlohovec (Sk)

#8 Příspěvek od misocko »

ak myslis toto, tak obycajne sa len vytiahne hadica z konca. Je to zastuplovane do kuzela medzi tie dva plastove "valceky" nalavo. Tym, ze hadica je kratsia ako opletenie tak je namahana tahom a obcas sa skratka vysunie. Da sa to v poho opravit, vytiahnes ten valcek uplne nalavo, stlacis opletenie k sebe, tym ti z neho vylezie hadicka, zasunies do nej ten stupel co vytiahol ako prvy a cele to zlozis. Potom cim viac to utiahnes na bateriu (alebo sprchu) tym pevnejsie ta hadica drzi.
opravoval som uz dvakrat, asi kupim nejaku inu aj ked oprava je do minuty...
Přílohy
20190320_184511 (2).jpg

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#9 Příspěvek od samec »

Tie s kovovým opletením alebo s imitáciou kovového opletenia sú neskutočný gýč.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#10 Příspěvek od robo »

Kupoval jsem tuším v lídlu. Maji delší verzi jsem vysoký člověk a mám vanu, koupačka na stojáka. Žádný tuhý prkno, v délce mám rezervu a chlupy to nebere. Mám ji určitě víc jak rok.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od forbidden »

Mám už několik let Grohe z Hornbachu, krásně ohebná a zatím drží.

Uživatelský avatar
misocko
Příspěvky: 1250
Registrován: 26 čer 2009, 02:00
Bydliště: Hlohovec (Sk)

#12 Příspěvek od misocko »

samec píše:Tie s kovovým opletením alebo s imitáciou kovového opletenia sú neskutočný gýč.
v sprche sa sprchujem, ziadne modne prehliadky, vodenie susedov....

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#13 Příspěvek od samec »

No veď práve preto preferujem obyčajnú čiernu alebo bielu.

https://www.svet-kupelne.sk/sprchove-ha ... /aqualine/

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#14 Příspěvek od keemo »

OT: trochu nechapem: eshop slovensky, ceny v € a predajna je v Moste, sklad v Líbeznicích.... :D

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#15 Příspěvek od rnbw »

To je ten tvrdy hnus, ze mozes pomaly sprchu postavit ako kobru? :D

Odpovědět

Zpět na „"Čínský" a jiný šmejd“