snimac otacok motora Lada

Vše, co se týká elektroniky v automobilech, motocyklech a jiných samohybech

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
PeteBurns
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2576
Registrován: 08 říj 2007, 02:00

#31 Příspěvek od PeteBurns »

No skus vysvetlit, co je na pouziti osciloskopu pre potreby merania frekvencie take smiesne ;)

Uživatelský avatar
fero_b
Příspěvky: 582
Registrován: 17 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Kosice

#32 Příspěvek od fero_b »

No musim sa ti hlboko ospravedlnit, som totiz nepobral, ze si mi chcel poradit:) Mozno si ale nepostrehol ze som hore pisal ze mam citac, co je za tymto ucelom urcite praktickejsie, kedze na skope treba pozerat ako je nastavena casova zakladna a pozerat na dieliky na obrazovke, nehovoriac o tom, ze skop nemam a citac mam, ale inak dik za radu..:) Ale ak to berieme cisto teoreticky aj skope by sa dal pouzit (aj stroboskop napriklad)

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#33 Příspěvek od masar »

Hmmm, jak se používá stroboskop na zjištění otáček motoru?
Nemáš to popletené?
:wink:

Uživatelský avatar
fero_b
Příspěvky: 582
Registrován: 17 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Kosice

#34 Příspěvek od fero_b »

zas cisto teoreticky (lebo prakticnost ako aj u osciloskopu je na....). Tak ked vies obvod kolesa po ktorom obieha remen, a na remeni je znacka, tak sa celkom lahko da spocitat (ak vies aj dlzku remena) ze kolko krat sa ma otocit kluka aby ak stroboskop blika povedzme 8Hz frekvenciou, a znacka sa javi na mieste, ze ake su otacky kluky..

stroboskop si mozes stiahnut z playstoru do mobilu, kde vies presne nastavit frekvenciu blikania

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#35 Příspěvek od masar »

Ano, není stroboskop, jako stroboskop. Když komukoliv řekneš, že chceš použít stroboskop na měření otáček motoru v autě, zeptá se tě, jest-li ses nespletl, protože stroboskop se běžně používá k nastavování předstihu zapalování.
Tu mobilní aplikaci neznám, ale dost dobře si nedovedu představit, jak bys ji prakticky využil. To bys postupně nastavoval různé kmitočty, až by ses "trefil"? :wink:
A to nemluvím o násobcích základního kmitočtu...

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#36 Příspěvek od tomasjedno »

Háček je v tom, že Foro nejspíš nepotřebuje otáčky měřit, nýbrž nastavit, a na to je stroboskop naprosto perfektní nástroj.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#37 Příspěvek od masar »

Ano, ale musí to být jiný stroboskop, než ten na nastavování předstihu. Např. ta mobilní apka. :wink:

Uživatelský avatar
fero_b
Příspěvky: 582
Registrován: 17 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Kosice

#38 Příspěvek od fero_b »

no ano, musi to byt stroboskop, ktoremu nastavis frekvenciu blikania a a vies ako frekvenciou to blika. Viem si predstavit take nastavenie, ze mas spocitane akej frekvencii blikania odpovedaju pozadovane otacky, nastavis blikanie a blikas na remen, a krutis patricnymi skrutkami na karburatore az sa znacka na remeni "zastavi", zas neprakticnoat je, musi byt troska pritmie, a vtedy mas krutis so skrutkami, ale v zasade by to asi slo... zas citac je citac, pekne ukazuje ciselka, netreba hladat ocami pasmo synchronizacie, kedy tu znacku uvidis "na mieste", resp sa posuvat vpred vzad..

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#39 Příspěvek od tomasjedno »

masar píše:Ano, ale musí to být jiný stroboskop, než ten na nastavování předstihu.
Ano, musí to být skutečný stroboskop bez přívlastků :D

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#40 Příspěvek od Atlan »

No vidis, mam prisyoj tusim pu140? , meria otacky aj uhol zopnutia kontaktov, a mozno niekde aj vyhrabem stroboskop. Dokonca viem kde su kosice v SR.

Uživatelský avatar
fero_b
Příspěvky: 582
Registrován: 17 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Kosice

#41 Příspěvek od fero_b »

@Atlan: ja som si uz myslel, ze som na tomto fore z Kosic sam :))

Odpovědět

Zpět na „Auto - Moto technika“